reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Noce z muzyką” i filmy w maju w SundanceTV

dodano: 2021-04-11 23:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Sundance TV W maju br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom takie filmy, jak „Harry Benson: Shoot First”, „RBG”, „Cytryna” i „Premier”, w ramach pasma „Noce z muzyką” takie produkcje jak „Springsteen & I”, „BB King: Live at Montreux”, „John & Yoko: Above Us Only Sky” i „Aerosmith: Rock for the Rising Sun”, a w ramach pasma „Zawiłe relacje: matki” takie filmy jak „Moja staruszka”, „Mom & Me”, „Moja koleżanka z parku” i „Paper Covers Rock”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maj 2021 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„Noce z muzyką”:
emisja: w środy (od 5 maja br.) o 22:00
Jak zachęca nadawca, przeżyj dreszczyk muzycznych emocji w każdą środę maja br. o godzinie 22:00. W środę, 5 maja br. o godzinie 22:00 SundanceTV pokaże taką produkcję jak „Springsteen & I”, w środę, 12 maja br. o godzinie 22:00 „BB King: Live at Montreux”, w środę, 19 maja br. o godzinie 22:00 „John & Yoko: Above Us Only Sky”, a w środę, 26 maja br. o godzinie 22:00 „Aerosmith: Rock for the Rising Sun”.

„Zawiłe relacje: matki”:
emisja: w czwartki (od 6 maja br.) o 22:00
W maju br. SundanceTV przyglądać się będzie jednym z najbardziej skomplikowanych relacji międzyludzkich. Tym, które kształtują nas od pierwszych chwil życia. Matki wkroczą na antenę SundanceTV w czwartki, od 6 maja br. o godzinie 22:00.

„Zawiłe relacje: matki”:
„Moja staruszka” („My Old Lady”)
reżyseria: Israel Horovitz, występują: Maggie Smith, Kevin Kline i Kristin Scott Thomas
emisja: w czwartek, 6 maja br. o 22:00

Mathias (w tej roli Kevin Kline), nowojorczyk bez grosza przy duszy, wyrusza w podróż do Paryża, by sprzedać ogromne mieszkanie, które odziedziczył po swym zmarłym ojcu. Jego zdumienie jest ogromne, gdy na miejscu zastaje wyrafinowaną starszą panią o imieniu Matylda (Maggie Smith), mieszkającą z bardzo opiekuńczą córką (Kristin Scott Thomas). Wkrótce okazuje się, że zgodnie ze starym francuskim prawem, Mathias nie otrzyma mieszkania na własność, dopóki Matylda nie umrze (więcej tutaj).

„Harry Benson: Shoot First” („Harry Benson: Shoot First”)
reżyseria: Matthew Miele i Justin Bare
emisja: w poniedziałek, 10 maja br. o 22:00

Dokument przedstawia karierę fotografa Harry’ego Bensona, któremu sławę przyniosły zdjęcia z pierwszej podróży Beatlesów do Stanów Zjednoczonych Ameryki w 1964 roku. Benson miał nieograniczony dostęp do zakulisowego życia Beatlesów i wykonał jedne z najbardziej żywych i intymnych portretów najpopularniejszego zespołu w historii. Jego portfolio zawiera także kultowe zdjęcia Winstona Churchilla, Bobby'ego Fischera, Muhammada Alego, Grety Garbo, Michaela Jacksona czy Martina Luthera Kinga Jr. Sfotografował również zamach na Roberta F. Kennedy’ego. Jego prace pojawiały się w takich tytułach jak „Life”, „Vanity Fair” i „The New Yorker”. Pomimo swojego wieku, 86-letni fotograf pracoholik nie zamierza zwalniać tempa.

„RBG” („RBG”)
reżyseria: Julie Cohen i Betsy West, występują: Ruth Bader Ginsburg, Jane Ginsburg, James Steven Ginsburg, Nina Totenberg, Clara Spera i Gloria Steinem
emisja: we wtorek, 11 maja br. o 22:00

Ruth Bader Ginsburg, sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Ameryki, zostawiła po sobie przełomową spuściznę prawniczą, stając się jednocześnie i nieoczekiwanie ikoną popkultury. Jej wyjątkowa droga do Sądu Najwyższego nie była znana szerszej publiczności, ani nawet niektórym z jej największych fanów - aż do teraz. Dokument „RBG” został uznany przez „National Board of Review” za „Najlepszy film dokumentalny 2018 roku”, był także nominowany do kilku innych nagród, w tym BAFTA w kategorii „Najlepszy film dokumentalny”. Film zdobył również nominacje do Oscara w kategoriach „Najlepszy film dokumentalny” i „Najlepsza piosenka oryginalna” („I'll Fight").

„Zawiłe relacje: matki”:
„Mom & Me” („Mom & Me”)
reżyseria: Ken Wardrop
emisja: w czwartek, 13 maja br. o 22:00

Oklahoma została niedawno uznana za najbardziej męski stan w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Joe Cristiano, gospodarz radiowego talk show, chce sprawdzić, czy najbardziej męscy mężczyźni w najbardziej męskim stanie są skłonni podnieść telefon, by zadzwonić i porozmawiać o swoich matkach na antenie. Jak zapowiada nadawca, „Mom & Me” to uroczy i wzruszający film, pokazujący wrażliwą stronę amerykańskiej męskości, którą widzowie rzadko mogą zobaczyć. Bohaterowie pochodzą z różnych środowisk - wśród nich są między innymi: weteran wojenny, więzień, kowboj kaznodzieja i prokurator okręgowy. Ich matki są równie skomplikowane: energiczne, wytrzymałe, hojne, wymagające i obrazoburcze.

„Zawiłe relacje: matki”:
„Moja koleżanka z parku” („My Friend From The Park”)
reżyseria: Ana Katz, występują: Julietta Zylberberg, Ana Katz, Maricel Álvarez i Mirella Pascual
emisja: w czwartek, 20 maja br. o 22:00

Kiedy samotna, niepracująca matka o imieniu Liz tworzy wyzwalający sojusz ze spontaniczną Rosą, zostaje wplątana w świat kradzionych samochodów, niestabilnych sióstr i paranoi (więcej tutaj).

„Cytryna” („Lemon”)
reżyseria: Janicza Bravo, występują: Brett Gelman, Judy Greer, Michael Cera, Shiri Appleby, Fred Melamed i Rhea Perlman
emisja: w niedzielę, 23 maja br. o 22:00

Isaac Lachmann to człowiek żyjący na równi pochyłej, sparaliżowany przez przeciętność życia. Jego kariera zmierza donikąd. Dziewczyna, z którą spędził 10 lat, odchodzi od niego. Nie pomaga mu w tym jego apodyktyczna rodzina. Co takiego zrobił, że zasłużył sobie na takie życie? Wszystko miało potoczyć się zupełnie inaczej. Isaac Lachmann miał wielkie marzenia, a teraz jest tylko biernym obserwatorem swego rozpadającego się życia.

„Premier” („The Prime Minister”)
reżyseria: Erik Van Looy, występują: Koen De Bouw, Tine Reymer i Charlotte Vandermeersch
emisja: we wtorek, 25 maja br. o 22:00

Belgijski premier zostaje uprowadzony w drodze na ważne spotkanie. Dowiaduje się również, że jego żona i dzieci zostali pojmani jako zakładnicy. Jeśli chce zobaczyć ich żywych, musi zabić osobę, z którą ma się spotkać tego samego dnia. A tą osobą jest nie kto inny, jak prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki.

„Zawiłe relacje: matki”:
„Paper Covers Rock” („Paper Covers Rock”)
reżyseria: Joe Maggio, występują: Jeannine Kaspar, Sayra Player
emisja: w czwartek, 27 maja br. o 22:00

Jak zapowiada nadawca, trzymający w napięciu dramat opowiadający o Sam, młodej kobiecie z problemami, która przeżyła próbę samobójczą. Kiedy rozpoczyna walkę o własne zdrowie, nagle musi podjąć kolejną desperacką batalię, żeby odzyskać najcenniejszą osobę w jej życiu - córkę.
 
Jeannine Kaspar w filmie „Paper Covers Rock”, foto: AMC Networks International
Jeannine Kaspar w filmie „Paper Covers Rock”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...