reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky Italia zmniejszy liczbę pracowników o 25%

dodano: 2021-04-12 18:06 | aktualizacja: 2021-04-12 20:10
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Sky/broadbandtvnews/Nasdaq

Sky Italia Dominujący włoski gracz na rynku płatnej telewizji - Sky Italia planuje zmniejszyć całkowitą liczbę pracowników o 25% w ramach 4-letniego planu reorganizacji. Taką informację podały w piątek 9 kwietnia związki zawodowe i inne źródła. Redukcja ma nastąpić w ramach długofalowego planu oraz w odpowiedzi na zaostrzenie konkurencji w branży pay-tv we Włoszech. Oczekuje się, że cięcia przyniosą oszczędności w wysokości około 300 mln euro. Pytanie ile abonentów straci Sky we Włoszech przy braku transmisji Serie A? Mówi się o utracie 25% abonentów!

Sky Italia 760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Planuje się zarządzać redukcjami pracowników Sky Italia w ramach dobrowolnych porozumień ze związkami Slc Cgil, Fistel Cisl i Uilcom.

Obecnie Sky zatrudnia blisko 11 tys. osób we Włoszech, w tym około 5 000 pracowników bezpośrednich.
Sky Italia i jej właściciel Comcast na razie nie skomentowały tych informacji.

Model płatnej telewizji Sky został zakwestionowany na wielu frontach.
Szybko rozwijają się serwisy streamingowe Netflix, Amazon Prime oraz DAZN, który w zeszłym miesiącu nabył prawa do nadawania Serie A we Włoszech, stając się głównym nadawcą włoskiej ligi, a to uznano za porażkę Sky Italia. Początkowo pojawiła się opcja, że Sky w ramach sublicencji przejmie 3 niewyłączne transmisje meczów Serie A w tygodniu, ale do tej pory nic nie zostało podpisane i raczej nic się nie zmieni, bo operator komórkowy TIM tak dogadał się z DAZN, aby Sky bezpośrednio nie dostał żadnych transmisji włoskiej ligi. Owszem kanały DAZN będą mogły być w platformie Sky - pytanie jak długo.

Szacuje się, że platforma Sky Italia, która w zeszłym roku uruchomiła ofertę szerokopasmową we Włoszech, ma około 5 mln abonentów usług płatnej telewizji. Jednak jeśli ta platforma nie będzie miała w swojej ofercie transmisji meczów Serie A to może się pożegnać z dużą liczbą swoich abonentów.


Źródło: broadbandtvnews.com  nasdaq.com  yahoo.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...