reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2 mln domów na Ukrainie nie ogląda rosyjskiej TV?

dodano: 2021-04-12 20:20 | aktualizacja: 2021-04-12 22:14
autor: RO | źródło: obob.tv/detector.media

Telewizja kanały pilot Fiedor Greczaninow, dyrektor ds. strategii i rozwoju biznesu w Media Group Ukraine, uważa, że szyfrowanie kanałów największych grup medialnych na Ukrainie skłoniło Ukraińców do zaprzestania oglądania rosyjskiej telewizji. Takie oświadczenie złożył przed Komisją ds. Polityki Humanitarnej i Informacyjnej.

https://telesputnik.ru/upload/iblock/41d/ukraintsy_poprosili_vernut_litsenziyu_kanalu_112_ukraina_i_
Ukraińska telewizja satelitarna Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- 2 mln gospodarstw domowych, które przeszły na płatny segment, przestało oglądać rosyjską telewizję. Według niego, 25% odbiorców darmowych kanałów FTA ogląda rosyjską TV, a reszta - kanały ukraińskie i zagraniczne.

Ukraińcy mają wystarczająco duże możliwości dostępu do krajowych treści. A ci, którzy oglądają kanały z Rosji, robią to albo z przyzwyczajenia, albo z powodu polityki limitów językowych.

Rozszyfrowanie ukraińskich kanałów na satelicie i powrót do FTA będzie bardzo niebezpiecznym krokiem, ponieważ czołowi nadawcy będą naruszać prawa do treści, bo kupują je tylko na terytorium Ukrainy. - Nie chcemy ponownie stać się krajem piratów, twierdzi.

Aby wzmocnić wpływ ukraińskiej telewizji na pograniczu i tymczasowo zajmowanych terytoriach, Greczaninow zaproponował przełączenie multipleksu z kanałem Dom na modulację QPSK.


W 2019 roku prowadziliśmy eksperyment z innym ukraińskim kanałem i jego sygnał docierał do Doniecka, Makiejewki i dalej. Ukraina już dziś może to zrobić

- powiedział Fiedor Greczaninow.


Źródło: obob.tv  detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...