reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rai z prawami do MŚ 2022

dodano: 2021-04-13 08:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: FIFA/satkurier.pl

Rai W wyniku przetargu na włoskie prawa medialne do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022, FIFA przyznała wyłączne prawa Rai - nadawcy publicznemu we Włoszech. Prawa przyznane Rai obowiązują wiele platform dystrybucji - telewizję, radio i internet. Oprócz transmisji na żywo z wszystkich 64 meczów na terytorium Włoch, Rai będzie również oferować obszerne relacje towarzyszące, w tym skróty i dedykowane magazyny.

TFC Stadiums
FIFA MŚ 2020 Katar Qatar stadion 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co najmniej 28 meczów turnieju, w tym mecz otwarcia, finał i oba półfinały, zostaną pokazane na flagowym kanale nadawcy - Rai 1, spełniającym cele FIFA polegające na zapewnieniu szerokiej widowni dla rozgrywek. Co ciekawe w komunikacie FIFA nic nie wspomniano o ewentualnych transmisjach w rozdzielczości 4K. Nie ma więc pewności, czy wybrane mecze MŚ będzie można śledzić także na kanale Rai 4K.

MŚ Katar 2022 będą 22. edycją turnieju, do tego pierwszą na Bliskim Wschodzie i pierwszą, która odbędzie się w listopadzie/grudniu. Turniej będzie miał tradycyjny format, z 32 uczestniczącymi drużynami i 64 meczami.
 

- Po bardzo konkurencyjnym przetargu, z przyjemnością zawarliśmy umowę z silnym partnerem medialnym we Włoszech na Mistrzostwa Świata w 2022 roku. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Rai, aby uczynić te wyjątkowe Mistrzostwa Świata wielkim sukcesem i stworzyć niezapomniane wrażenia dla wszystkich włoskich fanów - powiedział Jean-Christophe Petit, Director of Media Rights & Content Services FIFA.

Przetargi na prawa do MŚ 2022 nadal są prowadzone w niektórych krajach, np. w Grecji (ma się on zakończyć 20 kwietnia). W Polsce prawa do transmisji MŚ 2022 ma Telewizja Polska. Dotyczy to również eliminacji. Natomiast Telewizja Polsat ma prawa do transmisji wszystkich meczów eliminacji, poza meczami Polaków, które pokazuje w retransmisjach.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...