reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat na temat transmisji CGTN

dodano: 2021-04-13 12:02
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

CGTN Historii z chińskim kanałem telewizyjnym CGTN ciąg dalszy. Po tym, jak w efekcie działań brytyjskiego regulatora medialnego Ofcom, stacja została wyłączona w lutym z Astry 2G (28,2°E) operatora SES, wywierane są naciski na Eutelsat, by wyłączył CGTN również ze swoich satelitów. Ten tłumaczy jednak, że ostateczna decyzja należy do francuskiego regulatora CSA.

CGTN


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oświadczenie Eutelsat Communications w sprawie dystrybucji kanału CGTN:

Eutelsat Communications dystrybuuje za pośrednictwem swojej floty satelitarnej ponad 6000 kanałów na całym świecie. W następstwie listu otwartego wydanego przez organizację pozarządową Safeguard Defenders, Eutelsat powtarza, że nie jest w jego gestii ocenianie treści i zawieszanie nadawania kanału objętego umową bez nakazu wydanego przez właściwy organ. W przypadku kanałów pozaeuropejskich odpowiedzialność za kontrolę ich zawartości spoczywa na regulatorze kraju, w którym znajduje się łącze uplink lub od którego zależy wykorzystywana przepustowość satelity. Jeśli chodzi o nadawanie CGTN w Europie, odpowiedzialność ta spoczywa zatem na CSA, który ma również możliwość podjęcia kroków prawnych.

Skargi przeciwko CGTN mają być rozpatrywane przez CSA; Eutelsat niezwłocznie zastosuje się do wszelkich późniejszych decyzji CSA lub sądów francuskich, tak jak robi to systematycznie.

Francuski regulator CSA już 3 marca br. potwierdził, że to on, a nie Ofcom, odpowiada teraz za ocenę CGTN w kontekście stosowania się do europejskiego prawa.
 

- Zgodnie ze swoją misją, CSA będzie zwracać szczególną uwagę na zapewnienie zgodności CGTN z tymi wymogami prawnymi - poinformował wówczas regulator.

W związku z tym, że CSA nie zablokował transmisji, CGTN nadal jest nadawany z satelity Eutelsat Hot Bird 13E (13°E) na częstotliwości 11,585 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK, w jakości HD, wraz z CCTV 4 HD, CGTN Documentary HD, CGTN Espaňol HD i CGTN Français HD, a także w jakości SD z 11,034 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK.

Przypomnijmy, że Ofcom cofnął licencję CGTN na nadawanie w związku z przynależnością tej sieci do Komunistycznej Partii Chin. W efekcie Chiny zakazały emisji kanału BBC World News na terenie swojego kraju.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...