reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Egzekwowanie prawa wobec piractwa w czasie rzeczywistym

dodano: 2021-03-19 23:54 | aktualizacja: 2021-04-14 13:14
autor: HP | źródło: White Bullet/AIthority

Streaming illegal piractwo 360px.jpg Kariery sportowców, a  tym bardziej same wydarzenia sportowe trwają krótko. Transmisje meczów automatycznie włączają „pirackie incydenty" w ułamku sekundy. Masowe piractwo treści narasta wokół konkretnego, zwykle dużego wydarzenia, a następnie znika jak... dym. Trudno walczyć z takim procederem, ale i to powoli zacznie się zmieniać, zarówno pod kątem technologicznym, jak i prawnym.

satkurier.pl
Piractwo red 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niestety jest też takie codzienne piractwo w wielu gospodarstwach domowych, które powoduje ogromne straty, które nie wpływają jako dochody z subskrypcji, PPV (pay-per-view) i reklam z transmisji profesjonalnego sportu. To domowe piractwo jest plagą dla biznesu wokół sportu i mediów z tym związanych. Okazuje się, że z tym można sobie poradzić.

Czas jest najważniejszy.
Za każdym razem, gdy odbywa się wydarzenie sportowe, które zasługuje na transmisję, odbywa się przygotowanie i zwykła grabież w wersji online . Jedna lub wiele stron pirackich przygotowuje się do piractwa streamingowego. Piraci dokładnie wiedzą kiedy i jakie wydarzenie warto przygotować do lewego streamingu. Zawczasu się do tego przygotowują i publikują go na stronach takich, jak Reddit od około 48 godzin przed wydarzeniem i dzielą się piracką transmisją online w czasie rzeczywistym z tysiącami ludzi.

Potem wszystko znika do następnego razu - to takie „strony internetowe duchów", które materializują się na czas trwania meczu/pojedynku, a następnie po prostu wyparowują, a czasem zmieniają wygląd z powrotem w pozornie szanowane domeny - takie działające zgodnie z prawem, choć raz na czas łamią prawo „lewymi streamingami".

Podobnie jak w Internecie, ta działalność daje piratom fałszywe przekonanie, że jest niewidoczna - ukryta, ale w rzeczywistości widać ją całkiem dobrze - wystarczy wiedzieć, gdzie szukać. Istnieje wiele firm oraz oprogramowania, które są w stanie monitorować te pirackie kanały: wiadomo, gdzie się znajdują, ile osób je ogląda, kto nimi zarządza i jak zarabiają - zwykle dzięki reklamom zautomatyzowanym, zwykle od nieostrożnych legalnych marek, których reklamy zostały wrzucone na takie strony i streamingi.

W swoich fantazjach nadawcy wyobrażają sobie, że po prostu umieją to ograniczyć i odciąć te lewe streamingi, wyłączając transmisję w połowie. Wydaje się, że to trudne zadanie, bo piraci są sprytni, a Internet nie jest dostatecznie kontrolowany, ale jest to coraz bardziej realistyczna perspektywa.

W imieniu nadawców firma White Bullet może stawić czoła pirackim transmisjom z wydarzenia sportowego w czasie rzeczywistym na dwóch frontach, poprzez strategię demonetyzacji i deindeksowania, która wykorzystuje całą inteligencję, którą zbieramy z obserwowania nadchodzących i odchodzących piratów oglądających te transmisje.

Demonetyzacja, jak sama nazwa wskazuje, wymaga, abyśmy podążali za pieniędzmi. Wiadomo, że te witryny zarabiają fortuny na przychodach z reklam pochodzących z legalnych systemów wymiany reklam. Tak więc za każdym razem, gdy widać nowe, nielegalne linki krążące w ramach wydarzenia nadawanego premium, istnieje kilka dźwigni, które możemy pociągnąć.

Zbliżając się do zintegrowanych giełd reklam, możemy zażądać blokowania w czasie rzeczywistym dostarczania reklam piratom, co powoduje odcięcie dostępu do gotówki na duże wydarzenie i z kolei zakłóca ich bieżącą rentowność. Mając mocne argumenty, można to zrobić niemal natychmiast.

Podobnie, monitorując zasoby reklamowe tych witryn i zgłaszając je bezpośrednio partnerom reklamowym marek, możemy ich przekonać do ściągania lukratywnych reklam z pirackich domen. Niezmiennie można to osiągnąć w czasie krótszym niż 24 godziny, często z długofalowymi konsekwencjami dla piratów, bo więcej reklam danej marki już nie otrzymają.

W połączeniu z ciągłą ekspansją, w ten sposób można demonetyzować pirackich operatorów, zarówno ogólnie, jak i do poziomu ich konkretnych wydarzeń.

Deindeksowanie obejmuje cierpliwe i terminowe zgłaszanie pirackich ofert do głównych wyszukiwarek. Są to duże firmy, które mają własne procedury i zasady, ale biorąc pod uwagę ich coraz lepsze podejście do takich zgłoszeń, często zobowiązują się w ciągu 24 godzin, natychmiast usuwając pirackie rankingi wyszukiwania i, w wielu przypadkach, degradując pirackie domeny w dłuższej perspektywie.

W połączeniu z innymi potężnymi metodami, takimi jak powiadomienia o usunięciu do niezwykle wielu sklepów z aplikacjami, w których znajdują się pirackie aplikacje, to w konsekwencji przynosi to istotne rezultaty. W ten sposób udało się w 89% prób usunąć z indeksowania podejrzanych adresów URL. Obliczono, że zablokowano 30 mln dol. przychodów z pirackich reklam. Tam, gdzie piraci nie mogą czerpać korzyści ze swoich strumieni i walczą o utrzymanie obecności w poszukiwaniu ich, komercyjne uzasadnienie przedsięwzięcia spada.

Nadal jest wielu piratów, a wielu kolejnych dopiero spróbuje szczęścia, ale już tak łatwo nie będzie.

- Legalny biznes treści nigdy w pełni nie ugasi płomienia piractwa, tak jak nie można pokonać każdej osy na świecie, nawet z milionem zwiniętych gazet. Ale chociaż możesz nie być w stanie pokonać ich wszystkich, możesz wyczyścić najbliższy obszar. A jeśli chodzi o wydarzenia sportowe premium, reakcja na piractwo w czasie rzeczywistym daje właścicielom treści szansę na zrobienie tego samego.


Źródło: aithority.com  white-bullet.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C USZKODZONA FONIA

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

739 zł Więcej...