reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Kryminalistycy w Nowej Zelandii” w CBS Reality

dodano: 2021-04-19 06:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International/satkurier.pl

CBS Reality „Kryminalistycy w Nowej Zelandii” Jak zapowiada nadawca, jeśli jesteście fanami kryminałów i kryminalistyki spod znaku „CSI”, to nowy serial na antenie kanału CBS Reality z pewnością sprawi, że wstrzymacie oddech i będziecie siedzieć jak na szpilkach. W programie tym to eksperci kryminalistyki i policjanci są głównymi bohaterami, nauka ich tajną bronią, a gospodarz serii - Simon Morton - przewodnikiem po świecie zbrodni. Premiera nowozelandzkiej serii „Kryminalistycy w Nowej Zelandii” („Forensics NZ”, sezony 1. i 2.) odbędzie się w poniedziałek, 19 kwietnia br. o godz. 22:00. Z okazji premiery w serwisach YouTube i Spotify ukaże się nowy odcinek podcastu Marcina Myszki „Kryminatorium” inspirowany tą serią.

CBS Reality „Kryminalistycy w Nowej Zelandii”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z okazji premiery „Kryminalistyków z Nowej Zelandii” w poniedziałek, 19 kwietnia br. pojawi się również inspirowany serią odcinek podcastu „Kryminatorium” autorstwa Marcina Myszki, który opowie o jednej z najgłośniejszych niewyjaśnionych spraw z Nowej Zelandii.

Jak czytamy w opisie, „Kryminalistycy w Nowej Zelandii” to oparta na faktach, zaawansowana technologicznie i dramatyczna opowieść o zbrodniach, do których doszło w ciągu ostatniej dekady w Nowej Zelandii. Przedstawione sprawy zostały rozwiązane dzięki połączeniu przemyślanego i kreatywnego śledztwa z wykorzystaniem kryminalistyki, w tym analizy śladów krwawych, badania DNA, kryminalistyki cyfrowej, toksykologii, entomologii i najnowszych zdobyczy technologicznych. Choć każdy odcinek opowiada o zabójstwie, nie skupia się na drastycznych szczegółach, ale na złożoności przestępstwa, sprycie sprawców i wadze ekspertyzy kryminalistycznej.

Występujący w serii eksperci udowadniają, że każda analiza kryminalistyczna musi być wyjątkowo drobiazgowa. Ogromne znaczenie mają badania DNA, śladów krwawych czy balistyka. Jednak do rozwiązania sprawy mogą przyczynić się także dane na temat pogody, cieków wodnych i innych czynników wpływających na rozkład zwłok. Dzięki programowi możemy zrozumieć rolę, jaką odgrywają naukowcy w prowadzeniu dochodzenia w sprawie morderstw i doprowadzeniu przestępców przed oblicze sprawiedliwości.

- Kiedyś myślałem, że wszystko sprowadza się do lupy i pracy detektywistycznej, która oczywiście nadal jest głównym elementem prowadzenia dochodzenia. Jednak to kryminalistyka jest obecnie nieodłącznym ogniwem w rozwiązywaniu spraw - mówi Simon Morton, gospodarz programu „Kryminalistycy w Nowej Zelandii”. - Myślę, że widzowie będą mogli docenić osoby zajmujące się szeroką gamą dziedzin, które nazywamy kryminalistyką. Obejmuje ona wszystko, od biologii, entomologii, chemii, mikrobiologii po technologię narzędzi, procesy produkcyjne i wiele innych. Mam nadzieję, że program zbuduje świadomość tego, jak bardzo jest ona zróżnicowana i istotna w kontekście uchwycenia sprawcy zbrodni - dodaje.


Na program zaprasza Marcin Myszka, twórca internetowy zajmujący się tematyką kryminalną, który analizuje prawdziwe zbrodnie, a wyniki swojej pracy przedstawia w podcaście „Kryminatorium” oraz na kanale w serwisie YouTube (więcej tutaj).
 

- „Kryminalistycy w Nowej Zelandii” daje widzom unikalną szansę na obserwowanie pracy ekspertów zajmujących się badaniem wszelkich śladów kryminalistycznych - mówi Marcin Myszka. - Jest to wyjątkowe, zakulisowe spojrzenie na ich działania, które dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii, są w tej chwili jednym z najważniejszych elementów śledztwa. Sam z ogromną ciekawością obejrzałem kilka odcinków i seria zainspirowała mnie do przygotowania specjalnego odcinka na moim podcaście - dodaje.


W odcinku inspirowanym „Kryminalistykami z Nowej Zelandii” Marcin Myszka opowie o jednej z najgłośniejszych niewyjaśnionych spraw z Nowej Zelandii - zaginięciu i śmierci 15-letniej Kirsty Bentley. Najnowszy odcinek „Kryminatorium” pojawi się w poniedziałek, 19 kwietnia br. na Spotify i wszystkich aplikacjach podcastowych, a o godzinie 17:00 także w serwisie YouTube na kanale „Kryminatorium”.

Premierowy odcinek pierwszej serii „Kryminalistycy w Nowej Zelandii” pojawi się w poniedziałek, 19 kwietnia br. o godzinie 22:00. Nowe odcinki będą emitowane od poniedziałku do piątku (do piątku, 30 kwietnia br.) o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality. Od poniedziałku, 26 kwietnia br. stacja rozpocznie emisję drugiego sezonu tej produkcji.
 
Simon Morton w programie „Kryminalistycy w Nowej Zelandii”, foto: AMC Networks International
Simon Morton w programie „Kryminalistycy w Nowej Zelandii”, foto: AMC Networks International


„Kryminalistycy w Nowej Zelandii” - sezony 1. i 2., emisja od poniedziałku do piątku (od 19 kwietnia 2021 roku) o godz. 22:00 w CBS Reality.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Korek na maszt

Korek plastikowy na maszt do wprowadzenia kabli

29 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...