reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec płatnej usługi Telearabia Pro z Hot Birda

dodano: 2021-04-21 16:55 | aktualizacja: 2021-04-21 18:36
autor: Jan Borejko | źródło: parabola.cz/flysat.com

Telearabia Płatny pakiet kanałów Telearabia Pro zakończył transmisję na satelicie Eutelsat Hot Bird 13C (13°E). Usługa oferowała dostęp do pakietu kanałów telewizyjnych z krajów arabskich. Niektóre z stacji z oferty Telearabia Pro pozostają na pozycji 13°E jako stacje niekodowane - FTA.

satkurier.pl
Telearabia Pro Eutelsat HB 13E 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwotny pomysł operatora był oczywisty i dość banalny, ale chyba się po prostu nie udał.  
Operator proponował cenę 60 euro miesięcznie od hotelu za dostęp do kilku arabskich kanałów. I pomyśleć, że podczas targów ANGA Com 2019 operator pakietu Telearabia miał duże stoisko na wejściu do hali targowej.

Telearabia Pro za tę miesięczną opłatą miał zaoferować widzom w Europie dostęp do popularnych kanałów w arabskiej wersji językowej z satelitów Eutelsat Hot Bird na pozycji 13°E. Niestety, większość tych kanałów jest dostępna bezpłatnie (FTA) za pośrednictwem satelitów na pozycjach 26°E i 7°W na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Część tych kanałów była dostępna również w południowej Europie z większych anten satelitarnych. 

Pakiet Telearabia Pro był nadawany na pozycji 13°E na częstotliwości 11,258 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4 i kodowany w systemie Irdeto (0x06F0). Aktualnie nie ma żadnego sygnału z tp. 3 satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13°E).

W pakiecie były następujące stacje:
MBC 1 Europe, MBC 3 Europe, MBC Maser, MBC Drama, Rotana Cinema, Mazzika, MTV Lebanon, Iqraa Africa & Europe, Gulli Bil Arabie, Zel Alwan, Ennahar TV, Al Majd Rawda, Rotana Classic, Panorama Food, Lana TV Syria i Hannibal TV.

Pakiet kanałów MBC, w tym MBC 1 Europe, MBC Drama, MBC Maser, MBC 3, Rotana Cinema i MTV Lebanon kontynuują emisję na 13°E jako stacje FTA z 10,930 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...