reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Majowe premiery kanału SundanceTV

dodano: 2021-04-19 17:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: SundanceTV

Sundance TV W maju br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom takie filmy jak „Harry Benson: Shoot First”, „RBG”, „Cytryna” i „Premier”. Jak zapowiada nadawca, w maju br. SundanceTV zabierze widzów w podróż do świata wyjątkowych filmów, wielokrotnie nagradzanych oraz cieszących się uznaniem widzów i krytyków.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W kanale premierowo pojawią się: dokument „Harry Benson: Shoot First” opowiadający o fotografie, którego kariera rozpędziła się dzięki Beatlesom; nominowany do Oscara film dokumentalny „RBG”, ukazujący historię najbardziej znanej sędzi Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Ameryki i ikony popkultury - Ruth Bader Ginsburg; ekscentryczny komediodramat „Cytryna”, o mężczyźnie biernie obserwującym rozpad swojego życia; oraz przedstawiciel kina europejskiego - belgijski film „Premier”, ukazujący przywódcę rządu postawionego przed dramatycznym wyborem, mogącym zachwiać globalnym układem sił. Na majowe premiery kanał SundanceTV zaprasza od poniedziałku, 10 maja br. o godzinie 22:00 (więcej tutaj).

Maj 2021 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„Harry Benson: Shoot First” („Harry Benson: Shoot First”)
reżyseria: Matthew Miele i Justin Bare
emisja: w poniedziałek, 10 maja br. o 22:00

Dokument przedstawia karierę fotografa Harry’ego Bensona, któremu sławę przyniosły zdjęcia z pierwszej podróży Beatlesów do Stanów Zjednoczonych Ameryki w 1964 roku. Benson miał nieograniczony dostęp do zakulisowego życia Beatlesów i wykonał jedne z najbardziej żywych i intymnych portretów najpopularniejszego zespołu w historii. Jego portfolio zawiera także kultowe zdjęcia Winstona Churchilla, Bobby'ego Fischera, Muhammada Alego, Grety Garbo, Michaela Jacksona czy Martina Luthera Kinga Jr. Sfotografował również zamach na Roberta F. Kennedy’ego. Jego prace pojawiały się w takich tytułach jak „Life”, „Vanity Fair” i „The New Yorker”. Pomimo swojego wieku, 86-letni fotograf pracoholik nie zamierza zwalniać tempa.

„RBG” („RBG”)
reżyseria: Julie Cohen i Betsy West, występują: Ruth Bader Ginsburg, Jane Ginsburg, James Steven Ginsburg, Nina Totenberg, Clara Spera i Gloria Steinem
emisja: we wtorek, 11 maja br. o 22:00

Ruth Bader Ginsburg, sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Ameryki, zostawiła po sobie przełomową spuściznę prawniczą, stając się jednocześnie i nieoczekiwanie ikoną popkultury. Jej wyjątkowa droga do Sądu Najwyższego nie była znana szerszej publiczności, ani nawet niektórym z jej największych fanów - aż do teraz. Dokument „RBG” został uznany przez „National Board of Review” za „Najlepszy film dokumentalny 2018 roku”, był także nominowany do kilku innych nagród, w tym BAFTA w kategorii „Najlepszy film dokumentalny”. Film zdobył również nominacje do Oscara w kategoriach „Najlepszy film dokumentalny” i „Najlepsza piosenka oryginalna” („I'll Fight").

„Cytryna” („Lemon”)
reżyseria: Janicza Bravo, występują: Brett Gelman, Judy Greer, Michael Cera, Shiri Appleby, Fred Melamed i Rhea Perlman
emisja: w niedzielę, 23 maja br. o 22:00

Isaac Lachmann to człowiek żyjący na równi pochyłej, sparaliżowany przez przeciętność życia. Jego kariera zmierza donikąd. Dziewczyna, z którą spędził 10 lat, odchodzi od niego. Nie pomaga mu w tym jego apodyktyczna rodzina. Co takiego zrobił, że zasłużył sobie na takie życie? Wszystko miało potoczyć się zupełnie inaczej. Isaac Lachmann miał wielkie marzenia, a teraz jest tylko biernym obserwatorem swego rozpadającego się życia.

„Premier” („The Prime Minister”)
reżyseria: Erik Van Looy, występują: Koen De Bouw, Tine Reymer i Charlotte Vandermeersch
emisja: we wtorek, 25 maja br. o 22:00

Belgijski premier zostaje uprowadzony w drodze na ważne spotkanie. Dowiaduje się również, że jego żona i dzieci zostali pojmani jako zakładnicy. Jeśli chce zobaczyć ich żywych, musi zabić osobę, z którą ma się spotkać tego samego dnia. A tą osobą jest nie kto inny, jak prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki.
 
Koen De Bouw (w środku) w filmie „Premier”, foto: AMC Networks International
Koen De Bouw (w środku) w filmie „Premier”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...