reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Udany start załogowy rakiety Falcon 9 [wideo]

dodano: 2021-04-23 13:17
autor: Jerzy Kruczek | źródło: NASA/satkurier.pl

NASa Falcon 9 Start rakiety nośnej Falcon 9 SpaceX z Crew Dragon na pokładzie odbył się 23 kwietnia o godz. 11:49 polskiego czasu, z kompleksu startowego 39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie. Astronauci Crew-2 - Shane Kimbrough i Megan McArthur z NASA oraz Akihiko Hoshide z JAXA (Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych) i Thomas Pesquet z ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) - są teraz w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

NASA
NASA SpaceX Falcon 9 Crew-2 Crew Dragon


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czterej członkowie załogi odbędą teraz 23,5-godzinną podróż na ISS. Statek kosmiczny Crew Dragon, nazwany Endeavour, będzie autonomicznie dokował do przedniego portu modułu Harmony stacji około godziny 11:10 w sobotę, 24 kwietnia.
 

- To był niesamowity rok dla NASA i naszego programu Commercial Crew, z trzema załogowymi startami na stację kosmiczną od maja ubiegłego roku - powiedział Steve Jurczyk, Acting Administrator w NASA. - To kolejny ważny kamień milowy dla NASA, SpaceX i naszych międzynarodowych partnerów w ESA i JAXA, a także dla przyszłości badań naukowych na pokładzie ISS. Będzie to ekscytujący moment, gdy nasze załogi przywitają się na stacji przed pierwszym przekazaniem w ramach programu Commercial Crew.

Misja czterech astronautów na ISS potrwa 6 miesięcy - powrócą nie wcześniej niż 31 października. Członkowie Crew-2 będą prowadzić prace naukowe i konserwacyjne. Statek kosmiczny Crew Dragon może pozostać na orbicie przez co najmniej 210 dni, co jest wymogiem NASA.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...