reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Udany start załogowy rakiety Falcon 9 [wideo]

dodano: 2021-04-23 13:17
autor: Jerzy Kruczek | źródło: NASA/satkurier.pl

NASa Falcon 9 Start rakiety nośnej Falcon 9 SpaceX z Crew Dragon na pokładzie odbył się 23 kwietnia o godz. 11:49 polskiego czasu, z kompleksu startowego 39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie. Astronauci Crew-2 - Shane Kimbrough i Megan McArthur z NASA oraz Akihiko Hoshide z JAXA (Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych) i Thomas Pesquet z ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) - są teraz w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

NASA
NASA SpaceX Falcon 9 Crew-2 Crew Dragon


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czterej członkowie załogi odbędą teraz 23,5-godzinną podróż na ISS. Statek kosmiczny Crew Dragon, nazwany Endeavour, będzie autonomicznie dokował do przedniego portu modułu Harmony stacji około godziny 11:10 w sobotę, 24 kwietnia.
 

- To był niesamowity rok dla NASA i naszego programu Commercial Crew, z trzema załogowymi startami na stację kosmiczną od maja ubiegłego roku - powiedział Steve Jurczyk, Acting Administrator w NASA. - To kolejny ważny kamień milowy dla NASA, SpaceX i naszych międzynarodowych partnerów w ESA i JAXA, a także dla przyszłości badań naukowych na pokładzie ISS. Będzie to ekscytujący moment, gdy nasze załogi przywitają się na stacji przed pierwszym przekazaniem w ramach programu Commercial Crew.

Misja czterech astronautów na ISS potrwa 6 miesięcy - powrócą nie wcześniej niż 31 października. Członkowie Crew-2 będą prowadzić prace naukowe i konserwacyjne. Statek kosmiczny Crew Dragon może pozostać na orbicie przez co najmniej 210 dni, co jest wymogiem NASA.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat TERRABOX T3 DVB-T/T2 HEVC

TERRABOX T3 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

159 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...