reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wi-Fi Calling i VoLTE dla klientów Vectry

dodano: 2021-04-23 14:14
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Vectra

Vectra telefon komórkowy Vectra uruchomiła nowe usługi dla klientów indywidualnych i biznesowych telefonii komórkowej oraz internetu mobilnego. Od teraz, osoby wybierające usługi tego operatora mogą skorzystać z dwóch nowych funkcjonalności: Wi-Fi Calling oraz VoLTE. Obie nowości podnoszą jakość
i szybkość połączeń oraz umożliwiają prowadzenie rozmów we wcześniej niedostępnych miejscach.


Vectra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wi-Fi Calling to usługa, która umożliwia klientom Vectry dzwonienie, wysyłanie SMS-ów i MMS-ów z miejsc, w których zasięg sieci komórkowej jest ograniczony – nie tylko w Polsce, ale w każdym miejscu na świecie, gdzie aktualnie przebywa użytkownik. Aby zacząć korzystać z usługi, należy włączyć funkcję „Połączenia przez Wi-Fi" (w systemie Android) lub „Rozmowy przez Wi-Fi" (iOS) w telefonie. Dzięki Wi-Fi Calling do korzystania z usług telefonii komórkowej wystarczy połączenie ze stabilnie działającą siecią Wi-Fi.

Kolejna nowość w ofercie Vectry – usługa VoLTE (ang. Voice over LTE), to nowoczesna technologia umożliwiająca realizację połączeń głosowych w sieci 4G/LTE, podczas gdy technologia LTE dotyczyła głównie transmisji danych. Co więcej VoLTE nie ogranicza użytkowników do realizowania połączeń wyłącznie za pośrednictwem sieci 3G i 2G, wystarczy być w zasięgu LTE. W celu uruchomienia VoLTE należy włączyć funkcję „Rozmowy VoLTE" (w systemie Android) w telefonie, natomiast w systemie iOS wejść w opcje danych komórkowych (sekcja „Głos i dane”) i zaznaczyć LTE, VoLTE włączone (na starszych modelach) lub Wybierz LTE (na nowszych modelach).

Aby rozpocząć korzystanie z zalet i udogodnień gwarantowanych przez Wi-Fi Calling oraz VoLTE nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji – wystarczy jedynie samodzielnie aktywować daną usługę w swoim telefonie. Co więcej uruchomienie nowych funkcjonalności nie wymaga zawarcia nowej czy kolejnej umowy z firmą Vectra.

Pełną listę modeli telefonów obsługujących Wi-Fi Calling i VoLTE można znaleźć na stronie internetowej operatora.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...