reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky Italia próbuje zablokować zakup praw do Serie A

dodano: 2021-04-23 14:27
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Sole 24 Ore

Serie A TIM Sky Italia chce zablokować przyznanie DAZN i TIM praw do transmisji meczów piłkarskiej Serie A na najbliższe trzy sezony. Według informacji „Sole 24 Ore”, operator platformy satelitarnej wniósł apelację do sądu. Rozprawa odbędzie się 5 maja. DAZN i TIM wygrali przetarg na prawa do Serie A dnia 26 marca.

satkurier.pl
DAZN timvision serie A italia TIM 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wniosek do sądu został złożony przez prawników Sky. Zarzuty dotyczą nieproporcjonalnej dystrybucji pakietów audiowizualnych, o której zadecydowała sama liga. Wyłączność została bowiem niemal w całości przeniesiona na platformę OTT - DAZN we współpracy z TIM będzie mógł w ten sposób transmitować aż 7 meczów każdej kolejki. Zgodnie z tezą zawartą w apelacji, powstałby monopol na ofertę telewizyjną, zakazany przez włoskie przepisy z zakresu ochrony konkurencji.

Dodajmy, że podobna sytuacja ma miejsce w Polsce, choć akurat nie dotyczy to praw do ligi krajowej a do niemieckiej Bundesligi. Skandynawska Nordic Entertainment Group (NENT Group) nabyła te wyłączne prawa na potrzeby własnej platformy OTT Viaplay. Umowa obowiązuje od sezonu 2021-22 do końca sezonu 2024-25. W ten oto sposób widzowie w Polsce utracą możliwość oglądania Bundesligi w tradycyjnej telewizji.

Źródło: ilsole24ore.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...