reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Miłość i medycyna” - nowy serial obyczajowy w TVP2

dodano: 2021-04-24 16:19
autor: Janina Klepacka | źródło: TVP

Miłość i medycyna szkoła pielęgniarek Dania TVP 2 Dwójka 360px.jpg TVP2 zaprasza widzów na premierę duńskiego serialu pt. „Miłość i medycyna” o historii pielęgniarek i pierwszych w historii Danii pielęgniarzy. Dwójka wyemituje pierwszy odcinek w poniedziałek 26 kwietnia o godz. 21:40, natomiast kolejne odcinki w dniach 27 - 29 kwietnia oraz 4 i 5 maja o godz. 21:50.

Miłość i medycyna szkoła pielęgniarek Dania TVP 2 Dwójka 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Fabuła serialu „Miłość i medycyna” (dun. „Sygeplejeskolen”) rozgrywa się w latach 50. w powojennej Danii.
Duński rząd podejmuje decyzję, że szkoły pielęgniarskie mogą przyjmować mężczyzn. Przeciwnikami tego eksperymentu są lekarze, zwłaszcza ordynator oddziału Bent Neergaard. Uważa, że zwyczaje, hierarchia, surowa dyscyplina i etyka pracy „zarezerwowana dla kobiet”, będą trudne do przezwyciężenia dla próbujących w szkole pielęgniarskiej swoich sił mężczyzn.

Natomiast uczennice przyszpitalnej szkoły pielęgniarskiej są podekscytowane perspektywą przyjęcia do szkoły studentów. Jednym z nich jest młody żołnierz Eric, który pojawia się w szpitalu Fedenslung i prosi o dopisanie go do listy uczniów.

Serial w Polsce nazwano „Miłość i medycyna” , choć jego duńska nazwa „Sygeplejeskolen” świadczy, że nazwa właściwa powinna brzmieć: „Szkoła pielęgniarek". Serial wyreżyserował Roni Ezra. Scenariusz napisali Claudie Boderke i Lars Mering - odpowiedzialny, m.in. za scenariusze do popularnego serialu „Gang Olsena”.

W obsadzie serialu zobaczymy m.in.:
Molly Blixt Egelind (Anna Rosenfeld), Jesper Groth (Toft Bjorn), Mikkel Hilgart (Peter Romer), Anna Stokholm (Lis Sommer) i Thue Rasmussen (Christian Friis).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...