reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Filmowa majówka w CBS Europa

dodano: 2021-04-24 15:23 | aktualizacja: 2021-04-26 21:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Europa W dniach 1-3 maja br. - w Święto Pracy, Dzień Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja i Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - kanał CBS Europa w ramach pasma „Majówka z CBS Europa” poleca swoim widzom takie filmy jak „Witaj w domu”, „Zbuntowana mama”, „Dwa miliony dolarów napiwku”, „Biała hrabina”, „Harry i Meghan: Miłość wbrew regułom”, „Robin Hood: Książę złodziei”, „Rozważna i romantyczna”, „Julie i Julia”, „Żona”, „Anna Karenina”, „Moja słodka Audrino”, „Hellboy”, „Diuna”, „Kapuśniaczek”, „Dama w vanie”, „Miłość Grace”, „To właśnie miłość”, „Jedz, módl się, kochaj”, „Zakochany Szekspir”, „Betty i Coretta”, „Prosto z serca”, „Wielkie wakacje”, „Bliżej” oraz „40 dni i 40 nocy”.

CBS Europa
CBS Europa kino dobrych emocji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje nadawca, przepis na udaną majówkę jest bardzo prosty: ładna pogoda, długie spacery na świeżym powietrzu, a potem wygodny fotel i najlepsze filmy z największymi gwiazdami.

I takie właśnie produkcje pojawią się w trakcie długiego majowego weekendu w kanale CBS Europa. Na antenie w sobotę, 1 maja br. (w Święto Pracy) w niedzielę, 2 maja br. (Dzień Flagi) i w poniedziałek, 3 maja br. (Święto Konstytucji 3 Maja i Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski) pojawią się między innymi: klasyczna adaptacja powieści Jane Austen „Rozważna i romantyczna”, film biograficzny „Książę Harry i Meghan: Miłość wbrew regułom” ukazujący początki związku pary książęcej, komediodramat „Julie i Julia” z rolami Meryl Streep i Amy Adams, pełna smaku komedia romantyczna „Jedz, módl się i kochaj” z Julią Roberts oraz film kostiumowy z Gwyneth Paltrow „Zakochany Szekspir”.

- Zapraszamy do spędzenia majówki z kanałem CBS Europa
- zachęca nadawca (więcej tutaj).

„Majówka z CBS Europa” w CBS Europa:

„Majówka z CBS Europa”:

emisja: od soboty, 1 maja br. o 5:55
W ramach pasma „Majówka z CBS Europa” kanał CBS Europa pokaże takie produkcje filmowe jak „Witaj w domu” (emisja w sobotę, 1 maja br. o godzinie 5:55) (więcej tutaj), „Zbuntowana mama” (emisja w sobotę, 1 maja br. o godzinie 7:30) (więcej tutaj), „Dwa miliony dolarów napiwku” (emisja w sobotę, 1 maja br. o godzinie 9:05), „Biała hrabina” (emisja w sobotę, 1 maja br. o godzinie 11:05) (więcej tutaj), „Harry i Meghan: Miłość wbrew regułom” (emisja w sobotę, 1 maja br. o godzinie 13:40), „Robin Hood: Książę złodziei” (emisja w sobotę, 1 maja br. o godzinie 15:35), „Rozważna i romantyczna” (emisja w sobotę, 1 maja br. o godzinie 18:25), „Julie i Julia” (emisja w sobotę, 1 maja br. o godzinie 21:00), „Żona” (emisja w sobotę, 1 maja br. o godzinie 23:20), „Anna Karenina” (emisja w nocy z soboty na niedzielę, z 1 na 2 maja br. o 1:15) (więcej tutaj, tutaj i tutaj), „Moja słodka Audrino” (emisja w nocy z soboty na niedzielę, z 1 na 2 maja br. o 3:45), „Hellboy” (emisja w niedzielę, 2 maja br. o godzinie 5:55) (więcej tutaj), „Diuna” (emisja w niedzielę, 2 maja br. o godzinie 8:10) (więcej tutaj), „Kapuśniaczek” (emisja w niedzielę, 2 maja br. o godzinie 10:45), „Dama w vanie” (emisja w niedzielę, 2 maja br. o godzinie 12:45) (więcej tutaj), „Miłość Grace” (emisja w niedzielę, 2 maja br. o godzinie 14:50) (więcej tutaj), „To właśnie miłość” (emisja w niedzielę, 2 maja br. o godzinie 18:30), „Jedz, módl się, kochaj” (emisja w niedzielę, 2 maja br. o godzinie 21:00), „Zakochany Szekspir” (emisja w niedzielę, 2 maja br. o godzinie 23:40), „Betty i Coretta” (emisja w poniedziałek, 3 maja br. o godzinie 6:00) (więcej tutaj), „Prosto z serca” (emisja w poniedziałek, 3 maja br. o godzinie 7:45) (więcej tutaj), „Wielkie wakacje” (emisja w poniedziałek, 3 maja br. o godzinie 9:30), „Bliżej” (emisja w poniedziałek, 3 maja br. o godzinie 21:00) oraz „40 dni i 40 nocy” (emisja w nocy z poniedziałku na wtorek, z 3 na 4 maja br. o godzinie 0:55).

„Książę Harry i Meghan: Miłość wbrew regułom” („Harry and Meghan: A Royal Romance”)

produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 2018 rok, reżyseria: Menhaj Huda, obsada: Murray Fraser, Parisa Fitz-Henley, Laura Mitchell, Francesca Bianchi, Melanie Nicholls-King, Steve Coulter, Burgess Abernethy, Sasha Rojen, Barbara Wallace, Marlie Collins, Trevor Lerner, Clare Filipow, Patti Allan, David Quinlan, Marc-Anthony Massiah i Robert Lawrenson
emisja: w sobotę, 1 maja br. o 13:40

Książę Harry, młodszy syn brytyjskiego następcy tronu, wciąż się nie ustatkował. Pewnego dnia zostaje umówiony na randkę w ciemno. I tak spotyka Meghan Markle - popularną amerykańską aktorkę. Między parą od razu rodzi się uczucie. Harry zdaje sobie sprawę, że dla jego rodziny związek z Amerykanką, aktorką i rozwódką będzie trudny do zaakceptowania. W dodatku jego romans wzbudza ogromne zainteresowanie plotkarskich mediów. Wbrew wszystkim Harry i Meghan walczą o prawo do bycia razem. Wieść o związku księcia Harry'ego z Meghan Markle obiegła świat w 2016 roku. Dwa lata później para stanęła przed ołtarzem, a amerykańska aktorka o afroamerykańskich korzeniach przyjęła tytuł księżnej Sussex.

„Robin Hood: Książę złodziei” („Robin Hood: Prince of Thieves”)

produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 1991 rok, reżyseria: Kevin Reynolds, obsada: Kevin Costner, Morgan Freeman, Mary Elizabeth Mastrantonio, Christian Slater, Alan Rickman, Geraldine McEwan, Michael McShane, Brian Blessed, Michael Wincott, Nick Brimble, Soo Drouet, Daniel Newman, Daniel Peacock, Walter Sparrow i Harold Innocent
emisja: w sobotę, 1 maja br. o 15:35

Robin z Locksley wraca do Anglii wraz ze spotkanym w niewoli u Saracenów Maurem, Azeemem. Bohater przed laty wyruszył na krucjatę; teraz odkrywa, że po śmierci ojca jego majątek zagarnął szeryf z Nottingham, który nadużywa władzy pod nieobecność walczącego w wojnach krzyżowych króla Ryszarda Lwie Serce. Robin zaszywa się w lesie Sherwood, gdzie zostaje przywódcą bandy dającej się we znaki szeryfowi i wspomagającej ubogich mieszkańców. Należą do niej Azeem, Szkarłatny Will, braciszek Tuck i Mały John. Wkrótce imię Robin Hooda staje się sławne, a swoje serce szlachetnemu rzezimieszkowi oddaje piękna lady Marion. Jednak ukochana Robina budzi też zainteresowanie szeryfa z Nottingham.

„Rozważna i romantyczna” („Sense and Sensibility”)

Produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki/Wielka Brytania, 1995 rok, reżyseria: Ang Lee, obsada: Kate Winslet, Emma Thompson Hugh Grant, James Fleet, Alan Rickman, Greg Wise, Tom Wilkinson, Gemma Jones, Harriet Walter, Emilie François, Elizabeth Spriggs, Robert Hardy, Ian Brimble, Isabelle Amyes i Alexander John
emisja: w sobotę, 1 maja br. o 18:25

Anglia pod koniec XVIII wieku. Umiera Henry, mąż pani Dashwood, właściciel dużego majątku ziemskiego w Norland. Kobieta zostaje sama z trzema córkami, a niebawem sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, majątek bowiem dziedziczy syn pana Dashwooda z pierwszego małżeństwa, John. Wdowa wraz z córkami musi się przeprowadzić do skromnej posiadłości Barton Cottage. Widmo zubożenia każe pani Dashwood pomyśleć o dobrym wydaniu dwóch córek za mąż. Najstarsza Elinor zdaje się zbyt ułożona i pragmatyczna, aby myśleć o zamążpójściu. Młodsza Marianne wydaje się jej przeciwieństwem, jest ekstrawertyczna i z nadzieją wyczekuje wielkiego uczucia. Ostatnia z sióstr Margaret ma dopiero 11 lat, więc jej głównym zajęciem jest na razie zabawa i dziecięce psoty. Na horyzoncie pojawią się kawalerowie: nieśmiały, wycofany Edward Ferrars, pewny siebie uroczy bawidamek John Willoughby oraz tajemniczy pułkownik Brandon.

„Julie i Julia („Julie & Julia”)

produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 2009 rok, reżyseria: Nora Ephron, obsada: Meryl Streep, Amy Adams, Stanley Tucci, Chris Messina, Linda Emond, Helen Carey, Mary Lynn Rajskub, Jane Lynch, Joan Juliet Buck, Crystal McCreary, George Bartenieff, Vanessa Ferlito, Casey Wilson, Jillian Bach i Andrew Garman
emisja: w sobotę, 1 maja br. o 21:00

Gdy ci smutno, ugotuj coś smacznego... z dużą ilością masła. Julie Powell jest nowojorską urzędniczką, która marzy o pisaniu. Przygnębiająca praca oraz przeprowadzka do Queens nie pomagają w podniesieniu samooceny. Z zazdrością patrzy na swoją idolkę Julię Child, która w latach 50. ubiegłego wieku postanowiła nauczyć Amerykanów francuskiej kuchni. Namówiona przez męża Julie zaczyna prowadzić bloga, opisując swoje zmagania z francuskimi przepisami Child oraz wyzwaniem: 524 dania w 365 dni. Inspiracją dla scenariusza były dwie prawdziwe historie i dwie kobiety. Pierwsza z nich to Julia Child - legendarna autorka, osobowość telewizyjna i propagatorka kuchni francuskiej. Druga, Julie Powell, jest pisarką, której osobisty blog zainspirowany kuchnią Child otworzył drogę do kariery.

„Żona” („The Wife”)

produkcja: Wielka Brytania/Szwecja/Stany Zjednoczone Ameryki, 2017 rok, reżyseria: Björn Runge, obsada: Glenn Close, Jonathan Pryce, Annie Starke, Harry Lloyd, Christian Slater, Max Irons, Karin Franz Körlof, Elizabeth McGovern i Alix Wilton Regan
emisja: w sobotę, 1 maja br. o 23:20

Joe Castleman właśnie dowiaduje się, że został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Dla amerykańskiego pisarza to nie tylko wielkie wyróżnienie, ale i podsumowanie jego trwającej od lat 50. błyskotliwej kariery. W drodze do Sztokholmu towarzyszy mu żona Joan - jego towarzyszka, opiekunka i redaktorka od blisko 40 lat. Zawsze elegancka, błyskotliwa, inteligentna, wspierająca i dbająca o każdy szczegół jego życia. Do Europy jedzie również syn Castlemanów, David - młody pisarz pozostający w konflikcie z ojcem - oraz pracujący nad biografią noblisty dziennikarz Nathaniel Bone. Sukces Castlemana wydają się świętować wszyscy, choć zaczynają też padać niewygodne pytania, na przykład o prawdziwą rolę pani Castleman w powieściopisarskiej karierze męża.

„To właśnie miłość” („Love Actually”)

produkcja: Wielka Brytania/USA/Francja, 2003 rok, reżyseria: Richard Curtis, obsada: Bill Nighy, Gregor Fisher, Colin Firth, Liam Neeson, Emma Thompson, Kris Marshall, Heike Makatsch, Martin Freeman, Joanna Page, Chiwetel Ejiofor, Andrew Lincoln, Keira Knightley, Hugh Grant, Martine McCutcheon, Laura Linney, Thomas Brodie-Sangster, Alan Rickman i Rodrigo Santoro
emisja: w niedzielę, 2 maja br. o 18:30

Nadchodzi Boże Narodzenie w Londynie. Dla niektórych to czas radości, dla innych smutku. Były gwiazdor rocka Billy Mack nagrywa swój przebój w nowej, bożonarodzeniowej wersji. Jamie dowiaduje się, że jego dziewczyna ma romans z jego bratem. Peter i Juliet właśnie wzięli ślub, jednak dziewczyna nie umie ułożyć swoich relacji z najlepszym przyjacielem męża. Daniel cierpi po stracie żony, ale musi zająć się jedenastoletnim pasierbem. Karen jak zawsze jest wsparciem dla rodziny i przyjaciół. Choć jej małżeństwo z Harrym wydaje się stabilne, to mężczyznę wodzi na pokuszenia seksowna sekretarka. Do rezydencji na Downing Street 10 właśnie wprowadza się nowo wybrany premier - młody i samotny.

„Jedz, módl się, kochaj” („Eat Pray Love”)

produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 2012 rok, reżyseria: Ryan Murphy, obsada: Julia Roberts, Javier Bardem, Viola Davis, Arlene Tur, A. Jay Radcliff, Christine Hakim, Lidia Biondi, Micky Dhamejani, Rushita Singh, Tuva Novotny, Sophie Thompson, Hadi Subiyanto, T.J. Power, Billy Crudup, James Franco, Luca Argentero i Mike O'Malley
emisja: w niedzielę, 2 maja br. o 21:00

Liz wydaje się mieć wszystko: karierę, kochającego męża, oddanych przyjaciół. Jednak kobieta nie czuje się szczęśliwa. Niemal z dnia na dzień decyduje się opuścić męża i wystąpić o rozwód, co okazuje się traumatycznym doświadczeniem. Zagubiona Liz zaczyna szukać sensu w swoim życiu. Dlatego wyrusza w podróż do Europy i Azji – do Włoch, Indii i Indonezji, gdzie powoli odkrywa nowe doznania i siebie. „Jedz, módl się, kochaj” to filmowa adaptacja wydanej w 2006 roku biograficznej książki Elizabeth Gilbert. Reżyser Ryan Murphy podążając tropem pisarki, tworzy poruszającą opowieść o odnajdywaniu siebie. Doświadczenia takie jak przyjemność jedzenia, poszukiwanie duchowości czy w końcu miłość ukazane są na ekranie z perspektywy kobiecej bohaterki, w którą wcieliła się Julia Roberts.

„Zakochany Szekspir” („Shakespeare in Love”)

produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 1998 rok, reżyseria: John Madden, obsada: Joseph Fiennes, Gwyneth Paltrow, Judi Dench, Ben Affleck, Colin Firth, Simon Callow, Geoffrey Rush, Tom Wilkinson, Steven O'Donnell, Tim McMullan, Antony Sher, Martin Clunes, Nicholas Boulton, Barnaby Kay, Jim Carter i Imelda Staunton
emisja: w niedzielę, 2 maja br. o 23:40

XVI-wieczny Londyn. Aktor i poeta William Szekspir pogrąża się w kryzysie twórczym. Dramatopisarz obiecuje właścicielowi teatru Rose komedię pod roboczym tytułem „Romeo i Ethel, córka pirata”. Philip Henslowe ma poważne kłopoty z wierzycielami i nowa sztuka Szekspira może uratować go przed bezwzględnym Fennymanem. Przesłuchania aktorów zniechęcają Willa jeszcze bardziej, lecz jako ostatni przychodzi młodziutki Thomas Kent. Zachwycony pisarz śledzi chłopaka i tak trafia do domu pana De Lesseps, gdzie spotyka piękną córkę bogacza - Violę, która ma wkrótce poślubić lorda Wessexa. Szekspir zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Wkrótce odkrywa też, że utalentowany Kent i Viola to ta sama osoba. Romans uskrzydla młodego autora, który zaczyna pisać jedną z najważniejszych historii miłosnych wszech czasów.

„Bliżej” („Closer”)

produkcja: USA, 2004 rok, reżyseria: Mike Nichols, obsada: Natalie Portman, Jude Law, Julia Roberts, Clive Owen, Nick Hobbs i Colin Stinton
emisja: w poniedziałek, 3 maja br. o 21:00

Miłosny czworokąt we współczesnym Londynie i w gwiazdorskiej obsadzie. Przypadki często kierują naszym życiem. Najlepszym tego dowodem jest przypadkowe spotkanie na londyńskiej ulicy. Aspirujący dziennikarz Dan jest świadkiem wypadku, w którym potrącona zostaje młoda dziewczyna. Dan udziela jej pierwszej pomocy i odwozi do szpitala. Na szczęście nie stało się nic poważnego. Poszkodowaną jest Alice, Amerykanka uciekająca przed uczuciową przeszłością. Między Danem i dziewczyną nawiązuje się nić sympatii. Sympatii, która przewróci życie bohaterów  i ich bliskich o 180 stopni.
 
Julia Roberts w filmie „Jedz, módl się, kochaj”, foto: AMC Networks International
Julia Roberts w filmie „Jedz, módl się, kochaj”, foto: AMC Networks International
Kate Winslet w filmie „Rozważna i romantyczna”, foto: AMC Networks International
Kate Winslet w filmie „Rozważna i romantyczna”, foto: AMC Networks International
Keira Knightley w filmie „Anna Karenina”, foto: Laurie Sparham/Focus Features
Keira Knightley w filmie „Anna Karenina”, foto: Laurie Sparham/Focus Features
Natalie Portman w filmie „Bliżej”, foto: AMC Networks International
Natalie Portman w filmie „Bliżej”, foto: AMC Networks International
Natalie Portman i Julia Roberts w filmie „Bliżej”, foto: AMC Networks International
Natalie Portman i Julia Roberts w filmie „Bliżej”, foto: AMC Networks International
Natalie Portman i Jude Law w filmie „Bliżej”, foto: AMC Networks International
Natalie Portman i Jude Law w filmie „Bliżej”, foto: AMC Networks International
Murray Fraser i Parisa Fitz-Henley w filmie „Harry i Meghan: Miłość wbrew regułom”, foto: AMC Networks International
Murray Fraser i Parisa Fitz-Henley w filmie „Harry i Meghan: Miłość wbrew regułom”, foto: AMC Networks International
Natasha Richardson i Ralph Fiennes w filmie „Biała hrabina”, foto: AMC Networks International
Natasha Richardson i Ralph Fiennes w filmie „Biała hrabina”, foto: AMC Networks International
Gwyneth Paltrow i Joseph Fiennes w filmie „Zakochany Szekspir”, foto: AMC Networks International
Gwyneth Paltrow i Joseph Fiennes w filmie „Zakochany Szekspir”, foto: AMC Networks International


„Majówka z CBS Europa” - emisja codziennie (od 1 maja 2021 roku) o godz. 5:55 w CBS Europa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...