reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HDR10+ na kolejnych urządzeniach

dodano: 2021-04-26 12:16 | aktualizacja: 2021-04-26 12:44
autor: Anita Kaźmierska | źródło: HDR10+/satkurier.pl

HDR10+ HDR10+ Technologies LLC pozyskał nowych partnerów strategicznych, którzy będą wspierać technologię HDR10+. Organizacja intensywnie pracuje nad zwiększeniem świadomości na temat HDR10+ i ogólnie High Dynamic Range (HDR), a także sukcesywnie rozszerza listę kompatybilnych treści, urządzeń, narzędzi i usług HDR10+. W rezultacie technologia HDR10+ jest obecnie dostępna w ponad 100 różnych firmach i oferuje potężne korzyści w wielu dziedzinach, od tworzenia profesjonalnych treści po elektronikę użytkową.

hdr0plus.org
HDR10+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jeśli chodzi o streaming OTT, oryginalne treści, takie jak „The Stand”, do certyfikowanych urządzeń HDMI dostarcza teraz również Paramount+. Dołącza do Prime Video, Google Play, YouTube i innych usług obsługujących HDR10+. Obecnie w tym formacie dostępne są setki różnych filmów, programów telewizyjnych i treści tworzonych przez użytkowników, w tym najnowsze hity i klasyczne tytuły.Ponadto najnowszymi firmami, które certyfikują produkty HDR10+ i będą oferować szereg zgodnych urządzeń, są Google i Roku. HDR10+ można również znaleźć w wielu innych formatach i platformach, w tym w nowym standardzie stowarzyszenia APEX (Airline Passenger EXperience), który umożliwia korzystanie z treści HDR10+ na pokładzie samolotu.
 

- W Roku naszym celem jest dostarczanie klientom łatwych w użyciu produktów, które oferują dużą wartość i duży wybór. Niedawno ogłosiliśmy Roku OS 10, bezpłatną aktualizację oprogramowania wprowadzaną na urządzenia Roku, a także włączyliśmy HDR10+ w zupełnie nowych produktach Roku Express 4K+, Roku Express 4K i Roku Ultra (2020), aby zapewnić jeszcze bardziej żywe i barwne wrażenia podczas oglądania na telewizorach, które to obsługują - powiedział Mark Ely, Vice President of Retail Product Strategy w Roku.

Aby jeszcze bardziej podkreślić znaczenie wysokiego zakresu dynamiki - i tego, jak zapewniają to HDR10+ i HDR10 - firma HDR10+ Technologies LLC stworzyła nową białą księgę zatytułowaną „Understanding the HDR10 Ecosystem” (Zrozumieć ekosystem HDR10). Autorzy szczegółowo analizują percepcyjne, techniczne i twórcze korzyści HDR; przedstawiają historię wprowadzenia HDR10 i to, jak dynamiczne metadane HDR10+ dodatkowo poprawiają jakość UHD. W artykule krótko omówiono też nowe osiągnięcia, takie jak HDR10+ Adaptive; a także inne potencjalne zastosowania na przyszłość.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...