reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Serdeczna Matko, opiekunko ludzi” 3 maja w Polsacie

dodano: 2021-04-27 10:55
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Telewizja Polsat

Serdeczna Matko, opiekunko ludzi koncert Polsat Koncert na Jasnej Górze w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Data i miejsce nie są przypadkowe, bowiem kościół katolicki w Polsce obchodzi ważne święto, które wyraża wiarę narodu w szczególną opiekę bożą, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Maryi. W wydarzeniu biorą udział gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Stanisława Celińska, Andrzej Lampert, Krzysztof Cugowski, Arka Noego, Kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki oraz Pectus, Eleni i Cleo. „Serdeczna Matko, opiekunko ludzi” w poniedziałek, 3 maja o godz. 20:00 w Polsacie.

Telewizja Polsat
Serdeczna Matko, opiekunko ludzi koncert Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ta szczególna data nawiązuje również do ważnych wydarzeń z historii Polski: ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja, czy też wybuchu III Powstania Śląskiego w 1921 roku, którego efektem było przyłączenie Górnego Śląska do Polski. Uroczysty i podniosły charakter tego wydarzenia wynika też z faktu, że ten wyjątkowy koncert będzie podziękowaniem Maryi za Jej opiekę nad nami podczas trudnego czasu izolacji i walki z koronawirusem, a także prośbą o dalszą opiekę w czasach pandemii.

Na scenie zaprezentują się gwiazdy, które deklarują swoje przywiązanie do wiary i tradycji: Stanisława Celińska, Andrzej Lampert, Krzysztof Cugowski, Arka Noego, Kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki oraz Pectus, Eleni, Cleo. Artystom będzie towarzyszyć Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Kierownikiem muzycznym koncertu jest Marcin Pospieszalski - wybitny kompozytor, muzyk od dzieciństwa związany z Jasną Górą, mieszkaniec Częstochowy.

„Serdeczna Matko, opiekunko ludzi” - Koncert na Jasnej Górze 3 maja w poniedziałek o godz. 20:00 w Telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...