reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kapral RAF skazany za sprzedaż pirackich urządzeń

dodano: 2021-04-27 12:52
autor: HP | źródło: FACT

Piractwo piracki czaszka  FACT streaming 360px.jpg W Wielkiej Brytanii kapral służący w Królewskich Siłach Powietrznych (RAF), który sprzedawał nielegalne usługi zapewniające dostęp do sportu, i filmów premium, został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 18 miesięcy. Wyrok otrzymał za „spisek mający na celu defraudację i utratę mienia służbowego". Kapralowi obniżono też jego stopień wojskowy. 

Illegal streaming piłka 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kapral z Wallingford w Oxfordshire sprzedawał nielegalne subskrypcje za pośrednictwem grupy na Facebooku i aplikacji, którą można było załadować na urządzenia Firestick za pomocą towarzyszącej subskrypcji. Zidentyfikowano abonentów pirackich usług - spodziewane są dalsze działania wobec piratów korzystających z tych usług.

Dochodzenia przeprowadzone przez FACT we współpracy ze Specjalnym Oddziałem Śledczym RAF potwierdziły, że osoba ta współpracowała z nielegalnymi dostawcami treści spoza armii brytyjskiej, aby oszukać posiadaczy praw, umożliwiając użytkownikom ominięcie legalnych subskrypcji. Dochodzenia w sprawie tych dodatkowych dostawców są w toku.

Dyrektor FACT, Kieron Sharp skomentował:

- Osoby prowadzące nielegalne usługi transmisji strumieniowej popełniają poważne przestępstwo i muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny. Wynik ten pokazuje poważne konsekwencje, jakie napotykają osoby, które decydują się na łamanie prawa poprzez dostarczanie nielegalnych treści. Tego rodzaju przekonanie będzie miało znaczący i długotrwały wpływ na karierę i przyszłe możliwości tej osoby.

- Dziękujemy RAF za ich współpracę nad tym, a FACT będzie nadal monitorować kanały wykorzystywane do reklamowania, wprowadzania na rynek, sprzedaży i dystrybucji aplikacji, urządzeń i strumieni w celu podejmowania działań przeciwko dostawcom i operatorom.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...