reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Apokalipsa i Alaska w maju w History2

dodano: 2021-04-22 23:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

H2 History2 rebranding W maju br. kanał History2 poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje programowe jak „Tajemnice egejskiej apokalipsy”, „Zaginieni na Alasce” i „Siedem oznak końca świata”.

History2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w maju br. w kanale History2 widzowie udadzą się na północ - program „Zaginieni na Alasce” próbuje wyjaśnić, co stało się z ponad 20 tysiącami ofiar tak zwanego „trójkąta alaskiego”. Widzowie poznają również „Tajemnice egejskiej apokalipsy” oraz „Siedem oznak końca świata”.

Maj 2021 roku w ofercie kanału History2:

„Tajemnice egejskiej apokalipsy” (​„Secrets Of The Aegean Apocalypse”)
emisja: w sobotę, 1 maja br. o 21:00

1 200 lat przed Jezusem Chrystusem po okresie imponującego bogactwa i postępu doszło do upadku cywilizacji mykeńskiej, która dominowała na terenie Grecji kontynentalnej. Kraj został kompletnie zniszczony. Zapanował głód, zarazy i szabrownictwo. Jak do tego doszło? Nowe dowody wskazują na najbardziej prawdopodobne przyczyny: katastrofę ekologiczną, kryzys gospodarczy, najazd najemnych wojowników i piratów, którzy wylądowali u wybrzeży. Kim byli tajemniczy „ludzie morza”, którzy później zaatakowali również Egipt? Skąd przybyli? Jak zapowiada nadawca, odwiedzamy stanowiska archeologiczne na Krecie, gdzie badacze znajdują dowody rzucające nowe światło na tajemnicę egejskiej apokalipsy, a także wraz z polskim naukowcem, Krzysztofem Nowickim, wspinamy się na szczyt górskiej twierdzy.

„Zaginieni na Alasce” („Missing In Alaska”)
emisja: w piątki (od 7 maja br.) o 22:00

W północno-zachodnim rejonie Alaski obejmującym obszar 777 000 km2 w tajemniczych okolicznościach zaginęło ponad 20 tysięcy ludzi. Do większości tych zdarzeń doszło w okolicy, którą miejscowi nazywają „trójkątem alaskim”. Niektóre osoby przepadły pośród surowej przyrody, inne - lecąc samolotem. Jedynie w nielicznych przypadkach odnaleziono zwłoki zaginionych. Nie wiadomo dlaczego i w jaki sposób zniknęli. Niektórzy twierdzą, że padli ofiarą drapieżników, inni przypominają o mitycznych stworzeniach takich jak kusztaka czy potwór z jeziora Iliamna. Jeszcze inni uważają, że stało się tak za sprawą nadprzyrodzonej siły zwanej „vile vortex” - złym wirem (więcej tutaj).

„Siedem oznak końca świata” („The Seven New Signs Of The Apocalypse”)
emisja: w sobotę, 29 maja br. o 21:00

Każdego dnia nasza planeta staje w obliczu kataklizmów, które zagrażają ludzkiej egzystencji. Powodowane przez naturę czy też będące skutkiem działań człowieka wszędzie sieją zniszczenie. Wydaje się że doświadczamy ich ostatnio częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Niektórzy uważają, że to znaki zwiastujące zbliżającą się Apokalipsę, jedynie potwierdzające proroctwa „Księgi Objawienia”. Nawet osoby niewierzące nie mogą zaprzeczyć rosnącej liczbie zagrażających Ziemi klęsk. Czy faktycznie nadchodzi koniec świata? A jeśli tak - jak do niego dojdzie? Za sprawą boskiej interwencji czy ludzkiego błędu? Program prezentuje niektóre z najbardziej prawdopodobnych apokaliptycznych scenariuszy w obliczu jakich staje dzisiejszy świat, a także ich naukowe oraz biblijne historie.
 
Bohaterowie programu „Zaginieni na Alasce”, foto: A+E Networks
Bohaterowie programu „Zaginieni na Alasce”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...