reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

5 kanałów w HD i 2 w 4K w ofercie sieci Petrus

dodano: 2021-04-28 06:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Petrus/satkurier.pl

Petrus W poniedziałek, 26 kwietnia br. oferta sieci Petrus z Chojnic powiększyła się o takie kanały jak TVP Dokument HD (na pozycji numer 7), TVP Kobieta HD (27), Silver TV HD (Antena HD, 117), Biznes24 HD (109), Filmax 4K (81), Ultra TV 4K (82) i Top Kids Jr HD/Junior Music HD (130). - W przypadku jakichkolwiek problemów z odbiorem, prosimy o wybranie w ustawieniach dekodera lub telewizora ponownego automatycznego wyszukiwania kanałów lub o kontakt z najbliższym Biurem Obsługi Klienta (BOK) Petrus, w którym otrzymają państwo potrzebne wskazówki techniczne - informuje operator.

Petrus


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP Kobieta HD to kanał o profilu ogólnym. Stacja - jak sama nazwa wskazuje, kieruje swoją ofertę programową do kobiet. W ramówce kanału widzowie znajdą filmy, seriale, dokumenty, audycje rozrywkowe czy programy poradnikowe o zdrowiu, modzie, urodzie, urządzaniu wnętrz, gotowaniu i podróżach. Stacja rozpoczęła nadawanie w poniedziałek, 8 marca br. (więcej tutaj)

Kanał TVP Dokument HD rozpoczął nadawanie w czwartek, 19 listopada 2020 roku. W ramówce tej stacji Telewizji Polskiej widzowie znajdą reportaże oraz seriale i filmy dokumentalne w takich tematykach, jak przyroda, nauka, podróże, kultura, historia czy biografie (więcej tutaj).

Biznes24 HD to kanał poświęcony tematykom finansów osobistych, rynków, gospodarki oraz zarządzania, omawianych zarówno w codziennych programach informacyjnych, jak i programach poradnikowych czy publicystycznych. Stacja rozpoczęła nadawanie w piątek, 20 marca 2020 roku. Za projektem kanału Biznes24 HD stoją Michał Winnicki - właściciel MWE Networks, i Roman Młodkowski - dziennikarz (więcej tutaj).

W 2015 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) udzieliła należącej do ATM Grupy firmie Telewizja Dolnośląska Echo (później pod nazwą Echo 24) koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Echo24 TV. W 2016 roku stacja ta rozpoczęła nadawanie. W jej ofercie widzowie mogli znaleźć programy dotyczące Dolnego Śląska. W 2018 roku kanał ten zakończył nadawanie. W 2017 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła spółce KarkonoszePlay zgodę na zmianę nazwy należącej do niej stacji 71news (wcześniej KarkonoszePlay) na Echo24 HD. W 2019 roku Michał Winnicki - bezpośrednio oraz poprzez spółkę Nova Media, przejął od ATM Grupy firmę Echo 24 i zmieni jej nazwę na MWE Teleport, a Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę w koncesji nazwy kanału Echo24 TV na Top Kids Jr, przez co stacja ta pod nową marką wznowiła nadawanie. Nieco później kanał ten zaczął funkcjonować pod dodatkową nazwą Junior Music, a MWE Teleport planuje oficjalną zmianę nazwy stacji Top Kids Jr na Junior Music (więcej tutaj). Kanał w ofercie sieci Petrus dostępny jest w wysokiej rozdzielczości (Top Kids Jr HD/Junior Music HD, wersje SD i HD mają identyczne ramówki).

Stacja Filmax 4K z testową emisją wystartowała w czwartek, 24 grudnia 2020 roku. W ofercie kanału widzowie znajdą filmy, seriale i programy kabaretowe (więcej tutaj).

W 2017 roku należąca do Michała Winnickiego firma Nova Media otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Rock TV. Kanał ten nigdy jednak nie rozpoczął nadawania (więcej tutaj). W 2019 roku regulator rynku, na wniosek nadawcy, wyraził zgodę na zmianę nazwy stacji z Rock TV na Ultra TV. W 2020 roku nastąpiła zmiana nazwy nadawcy - z Nova Media na MWE Media. W ofercie sieci Petrus kanał ten dostępny jest w jakości 4K (Ultra TV 4K, wersje SD, HD i 4K mają identyczne ramówki). Stacja rozpoczęła nadawanie w środę, 27 lutego 2019 roku. W ramówce kanału widzowie znajdą m.in. teledyski (więcej tutaj).

Silver TV HD to stacja z portfolio Michała Winnickiego. W marcu br. kanał ruszył z testową emisją (początkowo plansza informacyjna, potem telezakupy, a obecnie przekaz stacji Power TV), a regularny przekaz ma nastąpić w sobotę, 1 maja br. W ofercie stacji widzowie mają znaleźć filmy fabularne, seriale, audycje rozrywkowe, filmy edukacyjne i dokumentalne, programy poradnicze adresowane do seniorów, transmisje mszy świętych i nabożeństw oraz w audycje muzyczne. Nadawca wystąpił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę nazwy kanału na Antena HD (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż w ostatnim czasie oferta sieci Petrus powiększyła się o takie kanały jak TVP Polonia HD, Polonia1 HD, Polsat Seriale HD (więcej tutaj), Polsat Music HD i Eska Rock TV (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...