reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Disney zamknie 18 liniowych kanałów w Azji

dodano: 2021-04-28 22:32
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Disney/Geek Culture

Disney Channel Disney zamierza zamknąć 18 liniowych kanałów w Azji, koncentrując się na usłudze streamingowej Disney+. 1 października br. Disney zamknie 18 swoich kanałów telewizyjnych w Azji Południowo-Wschodniej i Hongkongu. W tym jest aż 5 kanałów sportowych!

Disney+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Takie kanały jak Fox, Fox Crime, Fox Life i FX, z których część jest także w polskiej wersji, zostaną zamknięte w Azji Południowo-Wschodniej i Hongkongu w październiku, mniej niż 3 lata od przejęcia ich przez Mouse House poprzez zakup 21st Century Fox.

Według lokalnych mediów także kanały dla dzieci - Disney Junior i Disney Channel też zostaną wyłączone. Mowa jest także o kanałach Nat Geo People i SCM Legend. Znikną również Fox Action Movies, Fox Family Movies, Fox Movies i Star Movies China, wraz z 5 kanałami sportowymi: Fox Sports, Fox Sports 2, Fox Sports 3, Star Sports 1, Star Sports 2.

W Azji pozostaną tylko 4 kanały od Disneya, w tym Star Chinese Channel, Star Chinese Movies, National Geographic i Nat Geo Wild.Nat Geo

Posunięcie to jest zgodne z podobnymi decyzjami podjętymi w całej Europie, w tym w Wielkiej Brytanii, gdzie w zeszłym roku gigant medialny wycofał swoje kanały z platformy Sky, przygotowując się wtedy do uruchomienia Disney+.

Usługa streamingowa Disney+ pojawiła się już w różnych krajach Azji, w tym w Indonezji czy Indiach - gdzie jest znany jako Disney+ Hotstar. Dalsze uruchomienia Disney+ w Azji planowane są na koniec tego roku. Od lutego 2021 r. Disney+ Hotstar miał 25 mln subskrybentów w Indiach i zainwestował w kilka lokalnych oryginałów, oprócz zakupu popularnych filmów Bollywood.

Należy się spodziewać, że wcześniej czy później także w innych regionach świata, w tym Europie Środkowej, Disney wykona identyczny ruch wyłączając poszczególne stacje liniowe z ofert platform i kablówek.

Źródło: channelnewsasia.com  livemint.com  deadline.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...