reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Disney zamknie 18 liniowych kanałów w Azji

dodano: 2021-04-28 22:32
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Disney/Geek Culture

Disney Channel Disney zamierza zamknąć 18 liniowych kanałów w Azji, koncentrując się na usłudze streamingowej Disney+. 1 października br. Disney zamknie 18 swoich kanałów telewizyjnych w Azji Południowo-Wschodniej i Hongkongu. W tym jest aż 5 kanałów sportowych!

Disney+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Takie kanały jak Fox, Fox Crime, Fox Life i FX, z których część jest także w polskiej wersji, zostaną zamknięte w Azji Południowo-Wschodniej i Hongkongu w październiku, mniej niż 3 lata od przejęcia ich przez Mouse House poprzez zakup 21st Century Fox.

Według lokalnych mediów także kanały dla dzieci - Disney Junior i Disney Channel też zostaną wyłączone. Mowa jest także o kanałach Nat Geo People i SCM Legend. Znikną również Fox Action Movies, Fox Family Movies, Fox Movies i Star Movies China, wraz z 5 kanałami sportowymi: Fox Sports, Fox Sports 2, Fox Sports 3, Star Sports 1, Star Sports 2.

W Azji pozostaną tylko 4 kanały od Disneya, w tym Star Chinese Channel, Star Chinese Movies, National Geographic i Nat Geo Wild.Nat Geo

Posunięcie to jest zgodne z podobnymi decyzjami podjętymi w całej Europie, w tym w Wielkiej Brytanii, gdzie w zeszłym roku gigant medialny wycofał swoje kanały z platformy Sky, przygotowując się wtedy do uruchomienia Disney+.

Usługa streamingowa Disney+ pojawiła się już w różnych krajach Azji, w tym w Indonezji czy Indiach - gdzie jest znany jako Disney+ Hotstar. Dalsze uruchomienia Disney+ w Azji planowane są na koniec tego roku. Od lutego 2021 r. Disney+ Hotstar miał 25 mln subskrybentów w Indiach i zainwestował w kilka lokalnych oryginałów, oprócz zakupu popularnych filmów Bollywood.

Należy się spodziewać, że wcześniej czy później także w innych regionach świata, w tym Europie Środkowej, Disney wykona identyczny ruch wyłączając poszczególne stacje liniowe z ofert platform i kablówek.

Źródło: channelnewsasia.com  livemint.com  deadline.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

LNB Twin BEST HG 202 Ultra Black 0,1dB

Wysokiej jakości konwerter satelitarny o współczynniku szumów 0,1 dB i...

79 zł Więcej...
reklama