reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-11 - 2022-08-12

Gala BKFC 17 na gołe pięści w Fightklubie

dodano: 2021-04-29 09:44
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Media Production

BKFC 17 Pojedynki na gołe pięści to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportów walki, zyskująca zwolenników na całym świecie. Jedną z jej najprężniejszych organizacji jest BKFC, której galę już 30 kwietnia zobaczymy w Fightklubie.

BKFC 17


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
BKFC, czyli Bare Knuckle Fighting Championship, to pierwsza amerykańska organizacja, która przeprowadza sankcjonowane przez prawo stanowe pojedynki na gołe pięści na terenie USA od 1889 roku. Powołana została do życia za sprawą byłego boksera Davida Feldmana i od 2018 roku regularnie organizuje swoje show na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Meksyku – w 2019 roku jedna z gal odbyła się w Cancun.

Gale BKFC najczęściej goszczą w Missisipi lub na Florydzie, tym razem areną zmagań będzie jednak Birmingham w Alabamie i będzie to debiut organizacji w tym wschodnio-południowym zakątku Ameryki. W sumie będzie to już siedemnasta gala i jednocześnie pierwsza, którą na żywo będą mogli obejrzeć także kibicie w Polsce. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi Fightklub, jego początek w nocy z 30 kwietnia na 1 maja o godz. 2.00.

Bare Knuckle Fighting Championship to sporty walki w najczystszej postaci, wracające do swoich pierwotnych korzeni. Organizacja jak najwięcej pragnie czerpać zresztą z zamierzchłej przeszłości, stąd też walki organizowane są w okrągłym ringu, okalanym czterema linami. W jego centralnym punkcie znajdują się dwie linie oddalone od siebie na odległość trzech stóp, na których obaj zawodnicy rozpoczynają walkę. Linie te pochodzą bezpośrednio z zasad Broughtona wprowadzonych w życie w 1743 roku, które rządziły regułami walk na gołe pięści w XIX-wiecznej Ameryce.

30 kwietnia w Birmingham zaplanowano łącznie osiem walk, w większości z nich zaprezentują się Amerykanie, choć w karcie walk zmieściło się również miejsce dla dwóch zagranicznych gości, Marka Godbeera z Anglii i Ehsanullaha Kakara z Afganistanu.

Pojedynkiem wieczoru na BKFC 17 będzie konfrontacja wagi ciężkiej pomiędzy Dillonem Clecklerem i Joshem Burnsem. Będzie to oficjalny eliminator do mistrzowskiego pasa w królewskiej kategorii wagowej i potencjalnej walki z Joeyem Beltranem, wielką gwiazdą walk na gołe pięści, a w przeszłości zawodnikiem MMA walczącym m.in. pod szyldem Bellatora i UFC. W innych ciekawie zapowiadających się walkach swoje umiejętności sprawdzą m.in. Marcel Stamps w starciu z Mike’em Richmanem oraz Chris Sarro, który przetestuje Ehsanullaha Kakara.

Karta walk gali BKFC 17:
  • Dillon Cleckler vs Josh Burns
  • Marcel Stamps vs Mike Richman
  • Mark Godbeer vs Mick Terrill
  • Frank Tate vs Zachary Calmus
  • Lorenzo Hunt vs Josh Dyer
  • Chris Sarro vs Ehsanullah Kakar
  • Rusty Crowder vs Louie Lopez
  • Dimitri Angelini vs Ronnie Rogers

30 kwietnia/1 maja (piątek/sobota)
2:00 Bare Knuckle Fighting Championship 17, Fightklub


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty walki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...