reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radio 357 z nowymi audycjami

dodano: 2021-04-30 07:40
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Radio 357

Radio 357 Radio 357 zapowiedziało nowości w ramówce. Audycję międzynarodową poprowadzi Michał Żakowski, który dołączył do zespołu radia. „Na dachu świata” pojawi się na antenie w każdą niedzielę między godz. 14:00 a 16:00. Premiera audycji 2 maja. Natomiast cotygodniowe felietony o winie przygotuje Tomasz Prange-Barczyński. Z kolei Agnieszka Szwajgier poprowadzi autorską audycję poświęconą muzyce dawnej. 3 maja na antenie pierwsza edycja Polskiego Topu Radia 357.

Radio 357
Polski Top Radia 357


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Z dachu widać świat wielki, ale i ten całkiem bliski, już nie tak głośny. Słychać i widać ludzi w wirze wydarzeń. Czasem będziemy biegli przez to co się dzieje, czasem spokojnie patrzyli, jak toczy się ten świat. Będą nas odwiedzali dziennikarze, publicyści, eksperci, blogerzy i podcasterzy. Zaproponujemy zarówno szybkie komentarze, jak i pogłębione analizy. Zapraszam na dwie intensywne godziny o świecie - mówi Michał Żakowski.

„Ferment” to nowy cykl felietonów o winie, który poprowadzi Tomasz Prange-Barczyński, dziennikarz i krytyk winiarski. Pojawią się w każdą niedzielę o godz. 16:15 w ramach audycji Marcina Cichońskiego „Cisza, nagranie”.
 

- Lubię opowiadać o ludziach, którzy stoją za winem. Warto pić te wina, za którymi kryje się ludzka historia. I takie historie będę starał się przybliżać. Chciałbym też nakłonić każdego, by szukał swoich smaków. Chodzi o to, żeby degustować, a nie tylko pić. Uczyć się dobrze łączyć wino z jedzeniem. Warto pomyśleć o miejscu, z którego wino pochodzi, dlaczego smakuje właśnie tak – wtedy inaczej na nie spojrzymy. To będą felietony, ale też czasem rozmowy z Marcinem Cichońskim. Tak będzie w najbliższą niedzielę. Skupimy się na winnicach położonych 357 metrów nad poziomem morza - zapowiada Tomasz Prange-Barczyński.

Kolejną nowością będzie muzyczna audycja Agnieszki Szwajgier.
 

- Słuchacze bardzo żywo przyjęli wybory muzyczne Agnieszki. I prosili o więcej. A my jesteśmy radiem, które słucha. Taki jest właśnie nasz pomysł na ofertę programową. Antena ma być różnorodna, żywa, będzie się zmieniała i tętniła nowościami. Będziemy równolegle rozbudowywać zawartość naszej platformy podcastowej „Twoje 357”. Niektóre audycje z czasem trafią właśnie tam, jako podcasty ekskluzywne, dając w ten sposób przestrzeń na coś zupełnie nowego na antenie - wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka, kierująca rozwojem oferty programowej Radia 357.

- Tytuł „Dawniej niż wczoraj” wymyślił Kuba Strzyczkowski. Muzyka dawna nie jest tak daleka i odległa jak się nam wydaje. Ona opowiada o miłości, tęsknocie i tym, co czuli ludzie, którzy byli tu przed nami. Nasza muzyka kiedyś też będzie „muzyką dawną”. Formuła będzie się kształtować, będą też goście. To jednak nie będzie muzyczna edukacja, ale opowieść. Pobędziemy z tą muzyką - opowiada Agnieszka Szwajgier.

Godzinne spotkania z muzyką dawną na antenie Radia 357 w niedzielne wieczory o godz. 23:00.

3 maja Radio 357 po raz pierwszy zaprezentuje Polski Top, czyli zestawienie najważniejszych piosenek polskich artystów wybranych przez słuchaczy. Głosy na kartkach pocztowych liczy 30-osobowy zespół, w tym 17 słuchaczy. Na ten moment zgłoszonych zostało ponad 2500 piosenek. Utwory z największą liczbą głosów przez cały dzień prezentować będą Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach. Podczas Topu studio Radia 357 odwiedzą goście specjalni - polscy artyści. Szczegóły zostaną ujawnione podczas transmisji na żywo w sobotę, 1 maja o godz. 20:00 w serwisach Facebook, YouTube i Patronite.

Finałem Polskiego Topu będzie audycja specjalna duetu Marta Malinowska i Baasch. Wspólnie zaprezentują polską muzykę w nieoczywistych setach DJ-skich. Zagrają na żywo między godz. 22:00 a północą.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 -V1 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...