reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Silver TV/Antena HD już oficjalnie nadaje

dodano: 2021-04-30 19:51
autor: Anita Kaźmierska / Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Antena HD Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w sobotę, 1 maja br. o godz. 6:00 oficjalne nadawanie rozpoczął kanał Silver TV. Stacja pod taką nazwą otrzymała koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) i pod taką marką rozpoczęła testową emisję w marcu br. Nadawca - Michał Winnicki, wystąpił do regulatora rynku o zmianę nazwy kanału na Antena HD. Dostęp do stacji mają abonenci sieci kablowych i IPTV oraz bezpłatnie odbiorcy multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Nadawca zapowiada, że wkrótce kanał ma pojawić się także w przekazie satelitarnym.

Antena


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że w nocy ze środy na czwartek, z 24 na 25 lutego br. nadawanie zakończył, obecny w MUX 1, Cyfrowym Polsacie, Platformie Canal+, Orange TV oraz sieciach kablowych i IPTV, kanał ATM Rozrywka TV, stacja wyspecjalizowana, rozrywkowo-filmowa. W ramówce stacji widzowie mogli znaleźć seriale, filmy, programy muzyczne, podróżnicze, kulinarne i rozrywkowe. Stacja rozpoczęła nadawanie w 2012 roku.

Zakończenie nadawania jest wynikiem sporu z 2020 roku pomiędzy nadawcą kanału, ATM Grupą, a Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Według regulatora rynku ATM Grupa nie wystąpiła w wymaganym terminie z wnioskiem o przedłużenie naziemnej koncesji. Spółka twierdzi jednak, że takie dokumenty złożyła. W związku z tym faktem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na miejsce w multipleksie pierwszym naziemnej telewizji cyfrowej zajmowane dotąd przez stację ATM Rozrywka TV, a spółka zaskarżyła decyzję regulatora rynku do sądu - ten, jak poinformował ostatnio nadawca, uchylił decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Na razie wciąż trwają kwestie formalno-prawne w tej sprawie (więcej tutaj).

Do konkursu zgłosili się: Michał Winnicki ze Szczecina z kanałem Silver TV, Green Content (grupa Discovery) z Warszawy ze stacją DMAX, Red Carpet Media Group z Warszawy z kanałem Red Carpet TV, Wirtualna Polska Media (Wirtualna Polska Holding) z Warszawy ze stacją H! TV, MWE Teleport (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina ze stacją Tele Rozrywka, MWE Broadcast (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina z kanałem TVC Nostalgia, Gaming Tech Esports Media (Fantasyexpo) z Gdańska ze stacją CD Action TV (ostatecznie jednak wniosek ten został wycofany), Telewizja Polsat (Cyfrowy Polsat) z Warszawy z kanałem Polsat Edu, a także ATM Rozrywka (ATM Grupa) z Bielan Wrocławskich z kanałem ATM Rozrywka. Wygrała stacja Silver TV. Kanał z początkiem marca br. rozpoczął testową emisję - w sieciach kablowych i IPTV nadawana była plansza z logo stacji, zdjęciem kobiety i mężczyzny oraz hasłem „Start już wkrótce!”.

W międzyczasie do Urzędu Patentowego RP trafiło zgłoszenie firmy MB Beata Borucka z Radzymina w sprawie znaku towarowego Silver TV, internetowej stacji nadającej od soboty, 17 października 2020 roku, na stronie internetowej kanału oraz w serwisach YouTube i Facebook. Za projektem tym stoi Beata Borucka, znana jako Mądra Babcia. Michał Winnicki zdecydował się więc na zmianę nazwy swojej stacji - na Antena HD. Wystąpił o zgodę na to do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Do czasu wydania decyzji w tej sprawie przez regulatora rynku nadawca musi nadawać z nazwą zapisaną dotąd w koncesji, a więc Silver TV.

W kolejnej fazie testów w ramówce Silver TV Michała Winnickiego pojawiły się telezakupy. W piątek, 23 kwietnia br. stacja pojawiła się w przekazie naziemnym, w multipleksie pierwszym, nadając testowo przekaz należącego do nadawcy muzycznego kanału Power TV (więcej tutaj).
 
Przekaz kanału Silver TV/Antena HD

Silver TV (Antena HD) to kanał wyspecjalizowany, dla osób w wieku powyżej 50 lat. W ofercie stacji widzowie mają znaleźć filmy fabularne, seriale, audycje rozrywkowe, filmy edukacyjne i dokumentalne, programy poradnicze adresowane do seniorów, transmisje mszy świętych i nabożeństw oraz audycje muzyczne. Za sprzedaż reklam odpowiada Biuro Reklamy TVP.

Dostęp do kanału mają abonenci sieci kablowych i IPTV oraz bezpłatnie odbiorcy multipleksu pierwszego naziemnej telewizji cyfrowej. Nadawca zapowiada, że wkrótce stacja ma pojawić się także w przekazie satelitarnym.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...