reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Jedno z nas zabije” w CI Polsat

dodano: 2021-05-02 23:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Jedno z nas zabije” Justyna Mazur W piątek, 7 maja br. o godz. 21:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek programu „Jedno z nas zabije”. Poprowadzi go Justyna Mazur, autorka podcastu kryminalnego „Piąte: nie zabijaj”.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Jedno z nas zabije”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Dopóki śmierć nas nie rozłączy...” - te słowa wypowiadane są w najszczęśliwszym dniu w życiu. Dlaczego niektórzy tak bardzo wypaczają znaczenie tej przysięgi? Justyna Mazur, autorka podcastu kryminalnego „Piąte: nie zabijaj”, przedstawia historie miłosne, które zakończyły się zabójstwem. „Jedno z nas zabije” to nowy format telewizji Crime+Investigation Polsat. W czterech odcinkach stacja przedstawi losy czterech par, których związki miały tragiczny finał.

Alicja i Adam to małżeństwo z Chorzowa - Alicja pewnego dnia nie wraca do domu. Od kilkunastu lat jej najbliżsi nie wiedzą, co się z nią stało. Elżbieta i Jacek - pozornie szczęśliwe małżeństwo z Rzeszowa. Któregoś ranka Jacek zadzwonił po karetkę, twierdząc, że jego żona nie żyje. Anna nie była już szczęśliwa z Mariuszem, wdała się w romans z Pedrem - portugalskim biznesmenem. Mariusz jednak nie pozwolił jej odejść, a ze spotkania z kochankiem swojej wybranki wrócił sam. Zuzanna zamieszkała u swojego ukochanego Piotra, właściciela stadniny koni w Beskidach. Gdy z czasem zbliżyła się do pracującego tam Marcina, Piotr wziął sprawy w swoje ręce. Marcin i jego kolega Bogdan zostali zamordowani. Początkiem każdej z tych historii była miłość, która z czasem zamieniła się w obsesję, zazdrość i nienawiść, prowadzące do tragedii.

- W programie poruszam sprawy, które wydarzyły się w związkach. Małżeńskich, partnerskich. Przyjrzenie się motywacji sprawców zabójstw bliskich osób, to niezwykłe przeżycie. W tak zwanych zbrodniach z miłości motywacje kobiet są zupełnie inne niż motywacje mężczyzn - ci zabijają z zazdrości, chęci zemsty. Kobiety zaś z nienawiści i poczucia krzywdy. Do jakiego konfliktu musi dojść w związku, by jedno zdecydowało się odebrać życie drugiemu? To fascynujące z psychologicznego i socjologicznego punktu widzenia. W programie poznamy motywację sprawców takich właśnie zabójstw z miłości.

– opowiada Justyna Mazur.


Justyna Mazur tworzy podcast „Piąte: nie zabijaj”, który - jak czytamy w komunikacie, w ekspresowym tempie osiągnął status najpopularniejszego podcastu kryminalnego prowadzonego przez kobietę, a dziś znajduje się na podium polskich podcastów kryminalnych. Każdego odcinka jej podcastu słucha około 250 000 osób. Talent Justyny Mazur do opowiadania historii doceniło jury plebiscytu „Best Stream Awards 2019”, nagradzając ją dwiema statuetkami za „Najlepsze podcasty”. Justyna Mazur regularnie pojawia się w zestawieniach najlepszych polskich twórców podcastów. - Tym razem debiutuje na szklanym ekranie, przenosząc ze świata audio dobrze znaną jej słuchaczom empatię i rzetelność. Z właściwym sobie profesjonalizmem opowiada o tragicznych historiach z wielką miłością w tle - informuje nadawca.

- Przeniesienie podcastu na telewizyjny ekran to niezwykła możliwość zobaczenia opowiadanej historii naprawdę. Myślę, że to marzenie wielu twórców true crime w Polsce, żeby podcast chociaż raz zilustrować prawdziwymi scenami, dać twarz wypowiadanym zdaniom. Poza tym, to świetna przygoda i bardzo pouczające doświadczenie

- komentuje Justyna Mazur.


„Jedno z nas zabije” to kolejna lokalna produkcja telewizji Crime+Investigation Polsat. Jak informuje nadawca, po sukcesach takich programów jak „Opowiem ci o zbrodni”, który angażuje pisarzy kryminalnych (m.in. Wojciecha Chmielarza, Katarzynę Bondę czy Maksa Czornyja), serii z Michałem Fajbusiewiczem (np. „Akta Fajbusiewicza”, „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”) czy kolejnego sezonu cyklu pod tytułem „Polskie zabójczynie”, przyszedł czas na nowy format wpisujący się w strategię rozwoju telewizji. Tym razem gospodynią programu nie jest ani legenda polskiego dziennikarstwa śledczego, ani głośne nazwisko z panteonu polskiego kryminału - Crime+Investigation Polsat stawia na talent, który wyłonił się z nowego środowiska, ze świata podcastu.

- „Jedno z nas zabije” to nowa lokalna produkcja, którą widzowie będą mogli śledzić na antenie Crime+Investigation Polsat już w maju. Do prowadzenia programu zaprosiliśmy Justynę Mazur - znakomitą i cenioną autorkę serii podcastów kryminalnych „Piąte: nie zabijaj”. Justyna przeniesie widzów w świat zbrodni popełnianej w pozornie kochających się, udanych związkach. W pierwszym sezonie programu opowiemy historie czterech par, których życie i uczucia tak się zagmatwały, że doszło do tragedii. Regularnie proponujemy naszym widzom polskie programy kryminalne opowiadające o prawdziwych zbrodniach. W ciągu ostatnich miesięcy emitowaliśmy serie prowadzone przez Michała Fajbusiewicza czy najlepszych polskich pisarzy kryminalnych - np. Katarzynę Bondę, Wojciecha Chmielarza, Igora Brejdyganta. Jesteśmy niezmiernie dumni, że do grona naszych prowadzących dołącza Justyna Mazur

- mówi Agnieszka Kubiak, dyrektor do spraw lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.


Premierowy odcinek programu „Jedno z nas zabije” zostanie wyemitowany w piątek, 7 maja br. o godzinie 21:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) (więcej tutaj).

„Jedno z nas zabije” - w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Alicja i Adam”
emisja: w piątek, 7 maja br. o 21:00

Alicja i Adam wiodą spokojne życie w Chorzowie - ona uczy geografii, on ma kierowniczą posadę w urzędzie. W 2007 roku, po siedmiu latach małżeństwa, Alicja odkrywa, że Adam koresponduje z Anną. Okazuje się, że mąż prowadzi podwójne życie. Rozwodzą się. Gdy Alicja zaczyna układać sobie życie na nowo, pewnego listopadowego wieczora, niedługo przed rozprawą o podział majątku, nie wraca do domu. Adam najpierw proponuje byłym teściom pomoc w poszukiwaniach. Później okazuje się, że dysponuje kartą bankomatową zaginionej, a swojej partnerce Annie przyznaje się do zabicia żony. Justyna Mazur, podcasterka kryminalna, sprawdza, dlaczego po dziś dzień nie wiadomo, co stało się z Alicją.

Odcinek 2.: „Elżbieta i Jacek”
emisja: w piątek, 14 maja br. o 21:00

Elżbieta ma 35 lat, dwoje dzieci i troskliwego męża, Jacka, z którym wiodą spokojne życie w Rzeszowie. Mężczyzna jest ratownikiem medycznym, studiuje zaocznie i pracuje dodatkowo na pół etatu jako ubezpieczyciel. Pewnego grudniowego dnia 2008 roku Jacek zawiadamia dyspozytorkę, by przysłała karetkę z lekarzem, który potwierdzi zgon jego żony. Mówi spokojnie i rzeczowo. Na miejsce przyjeżdża znajoma Jacka, która stwierdza, że Elżbieta była za młoda na śmierć naturalną. Chce wypisać skierowanie na sekcję zwłok. Jacek błaga, by tego nie robiła, nie chce rujnować świąt dzieciom. Lekarka łamie się, ale targana wątpliwościami wraca do domu Jacka i w ostatniej chwili przed przybyciem obsługi zakładu pogrzebowego zmienia treść aktu zgonu - „przyczyna nieznana”. Badania toksykologiczne przychodzą po ponad dwóch miesiącach od śmierci Elżbiety, gdy Jacek mieszka już z inną kobietą. Wyniki okazują się równie interesujące, co sekretne życie Jacka. Justyna Mazur, podcasterka kryminalna, bada, jak doszło do zatrzymania akcji serca Elżbiety.

Odcinek 3. „Anna i Mariusz”
emisja: w piątek, 21 maja br. o 21:00

Anna wracała w 2012 roku samolotem do domu, gdy poznała Portugalczyka - Pedra, wiceprezesa jednego z koncernów. Nie zapisywała jego numeru w telefonie, zapamiętała. Niebawem, mimo że pozostawała w związku małżeńskim z Mariuszem, zaczęła spotykać się z nowopoznanym mężczyzną. Mąż dziewczyny podejrzewał, że żona go zdradza. Romans trwał już pół roku, gdy postanowił zainstalować w kole zapasowym samochodu Anny nadajnik GPS i aplikację śledzącą wiadomości tekstowe w jej telefonie. Umówił się bezpośrednio z Portugalczykiem. Spotkali się w samochodzie Pedra w centrum miasta. Portugalczyk nie zamierzał zakończyć znajomości z Anną. Mariusz postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Justyna Mazur, prowadząca podcast kryminalny „Piąte: nie zabijaj”, sprawdza, jak to się stało, że romans Anny i Pedra został brutalnie przerwany na zawsze.

Odcinek 4.: „Zuza i Piotr”
emisja: w piątek, 28 maja br. o 21:00

Zuzanna, studentka I roku Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW), podczas obozu naukowego w 2003 roku poznaje w Beskidach gospodarza tamtejszego rancza - 45-letniego Piotra. Mimo różnicy wieku, zbliżają się do siebie. Od tamtej pory dziewczyna spędza u swojego partnera każdy wolny weekend, wakacje, pomaga mu w utrzymaniu koni, podczas gdy Piotr wyjeżdża zagranicę do pracy. Gospodarz z jednej strony obiecuje dziewczynie, że kiedyś się pobiorą, wyznaje jej miłość, z drugiej strony nie chce, by Zuzanna nazywała ich parą, przy gościach traktuje dziewczynę jak gosposię, a do kościoła chodzą oddzielnie. W 2006 roku mężczyzna zatrudnia do pomocy w stadninie Marcina. Między Zuzanną a Marcinem z czasem wybucha romans. Gdy Piotr się dowiaduje, nie wpada w furię, mówi Zuzannie, że już dawno powinna była związać się z rówieśnikiem. Praca Marcina na ranczu dobiega końca - 15 października 2008 roku ma ostatecznie rozliczyć się z Piotrem. Chłopak jednak nie pojawia się tam już nigdy. Justyna Mazur, twórczyni podcastów kryminalnych, odkrywa, dlaczego Marcin nigdy nie dotarł na umówione spotkanie.
 
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks
Justyna Mazur w programie „Jedno z nas zabije”, foto: A+E Networks


„Jedno z nas zabije” - emisja w piątki (od 7 maja 2021 roku) o godz. 21:00 w Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

269 zł Więcej...