reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał RedTOP TV już nadaje - w HD i 4K

dodano: 2021-05-04 09:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: Red Carpet Media Group/satkurier.pl

RedTOP TV Red TOP TV Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w sobotę, 1 maja br. nadawanie rozpoczął kanał RedTOP TV. Stacja dostępna jest w rozdzielczościach HD - RedTOP TV HD i 4K - RedTOP TV 4K. Wersje HD i 4K mają identyczne ramówki. Jednymi z pierwszych operatorów, którzy udostępnią ten kanał swoim abonentom, mają być Toya i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Krawarkon. Nadawca - spółka Red Carpet Media Group, oferuje swoją stację sieciom telewizji kablowej oraz platformom satelitarnym bezpłatnie. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy kanał ten pojawi się w przekazie satelitarnym. Ponadto ma powstać serwis VOD Red GO.

RedTOP TV Red TOP TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż w czwartek, 26 listopada 2020 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić spółce Red Carpet Media Group z siedzibą w Warszawie koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą RedTOP TV. Kanał ma mieć charakter uniwersalny (więcej tutaj).

Spółka Red Carpet Media Group z siedzibą w Warszawie wnioskiem z dnia 1 września 2020 roku wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą RedTOP TV w sieci telekomunikacyjnej operatora Toya na obszarze Łodzi, Krakowa, Mysłowic, Kutna, Przemyśla, Piotrkowa Trybunalskiego, Pisza i Pabianic, oraz operatora Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Krawarkon na obszarze Warszawy i Nowego Dworu Mazowieckiego.

Jak zapowiada nadawca, RedTOP TV będzie programowo kanałem filmowo-serialowym, opartym o kultowe produkcje „classic” - kin amerykańskiego oraz europejskiego. Już na starcie kanał przypomni kultowe seriale, takie jak brazylijska „Niewolnica Isaura” w remasterowanej wersji z nowym, „współczesnym” tłumaczeniem. Kolejne propozycje to kultowe czechosłowackie seriale z lat 70. ubiegłego wieku - „Kobieta za ladą” oraz „Szpital na peryferiach”. Stacja zaoferuje wersje seriali remasterowane z nowym, „współczesnym” tłumaczeniem.

Kanał planuje kilka specjalnych cykli programowych opartych o produkcje filmowe i telewizyjne Europy Wschodniej oraz produkcje azjatyckie. Oferta ma być stale uzupełniana przez wybrane produkcje współczesne: południowo-amerykańskie, rosyjskie, skandynawskie oraz azjatyckie.

Kanał chce wyjść naprzeciw amatorom trendu „Binge-watching” i w specjalnych cyklach będzie pokazywał po kilka odcinków kolejnych seriali. W ofercie kanału znajduje się obecnie 12 seriali, poczynając od „Sagi rodu Forsytów”, „Dzieci Arbatu”, aż po współczesną produkcję Sony Pictures Television „Maria Magdalena”.   

Kanał zaoferuje ponadto całą gamę własnych produkcji programowych poświęconych nieznanym faktom z historii kina oraz filmu. Specjalną ofertą skierowaną do koneserów filmu będzie cykl „Po raz pierwszy w Polsce”, gdzie stacja pokaże tytuły które nigdy nie były dystrybuowane w kinach ani telewizji w Polsce. W bibliotece kanału znajduje się obecnie około 100 pozycji nigdy wcześniej nie pokazywanych polskim widzom. Jak zapewnia nadawca, kanał wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów będzie „wsłuchiwał” się w sugestie widowni co do wybranych pozycji programowych. 

Jak informuje nadawca, z uwagi na dość kluczowy dla dystrybucji filmowej moment, kiedy zmienia się jej model i obok dotychczasowej dystrybucji kinowej pojawia się na równorzędnych zasadach dystrybucja poprzez globalne i lokalne platformy VOD, wiele miejsca w programach RedTOP TV krytycy i edukatorzy poświęcać będą omawianiu produkcji oraz ofert platform streamingowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...