reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trwają zdjęcia do filmu TVP „Marzec ’68”

dodano: 2021-05-05 03:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP logo Trwają zdjęcia do filmu „Marzec ’68”. Jego producentem jest TVP. Reżyserem filmu jest Krzysztof Lang, a w obsadzie znaleźli się Vanessa Aleksander, Edyta Olszówka, Anna Radwan, Ignacy Liss, Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński i Mikołaj Kubacki. Kinowa premiera fabuły planowana jest w 2022 roku.

TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Marzec ’68” w reżyserii Krzysztofa Langa opowiada o trudnej miłość dwojga młodych ludzi - Marty (w tej roli Vanessa Aleksander) i Jana (Ignacy Liss), na tle burzliwych wydarzeń, które dokonały się wiosną 1968 roku w Polsce. Producentem filmu jest Telewizja Polska. Kinowa premiera fabuły planowana jest w 2022 roku.  
 
Jak zapowiada nadawca, w filmie „Marzec ’68” gomułkowska propaganda i aparat opresji zderza się z oporem społecznym. Studenci wychodzą na ulice. Wydarzenia obejmują okres od protestu w związku z zakazem wystawiania „Dziadów” (30 stycznia 1968 roku) do przemówienia pierwszego sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (KC PZPR) Władysława Gomułki z 19 marca 1968, które w dużym stopniu przesądziło o represjach i masowej emigracji obywateli pochodzenia żydowskiego. Antysemityzm w komunistycznej Polsce, miłość dwojga młodych ludzi kontra system opresji - o tym opowiada film.

W rolach głównych wystąpią m.in.:
Vanessa Aleksander, Edyta Olszówka, Anna Radwan, Ignacy Liss, Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński i Mikołaj Kubacki.
 
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i Warszawa w filmie „Marzec ’68”, foto: TVP
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i Warszawa w filmie „Marzec ’68”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Di-Way AND-4x4 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

DI-WAY AND-4X4 DVB-T2 H.265 to urządzenie multimedialne 4K na Androidzie...

309 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...