reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trwają zdjęcia do filmu TVP „Marzec ’68”

dodano: 2021-05-05 03:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP logo Trwają zdjęcia do filmu „Marzec ’68”. Jego producentem jest TVP. Reżyserem filmu jest Krzysztof Lang, a w obsadzie znaleźli się Vanessa Aleksander, Edyta Olszówka, Anna Radwan, Ignacy Liss, Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński i Mikołaj Kubacki. Kinowa premiera fabuły planowana jest w 2022 roku.

TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Marzec ’68” w reżyserii Krzysztofa Langa opowiada o trudnej miłość dwojga młodych ludzi - Marty (w tej roli Vanessa Aleksander) i Jana (Ignacy Liss), na tle burzliwych wydarzeń, które dokonały się wiosną 1968 roku w Polsce. Producentem filmu jest Telewizja Polska. Kinowa premiera fabuły planowana jest w 2022 roku.  
 
Jak zapowiada nadawca, w filmie „Marzec ’68” gomułkowska propaganda i aparat opresji zderza się z oporem społecznym. Studenci wychodzą na ulice. Wydarzenia obejmują okres od protestu w związku z zakazem wystawiania „Dziadów” (30 stycznia 1968 roku) do przemówienia pierwszego sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (KC PZPR) Władysława Gomułki z 19 marca 1968, które w dużym stopniu przesądziło o represjach i masowej emigracji obywateli pochodzenia żydowskiego. Antysemityzm w komunistycznej Polsce, miłość dwojga młodych ludzi kontra system opresji - o tym opowiada film.

W rolach głównych wystąpią m.in.:
Vanessa Aleksander, Edyta Olszówka, Anna Radwan, Ignacy Liss, Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński i Mikołaj Kubacki.
 
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i Warszawa w filmie „Marzec ’68”, foto: TVP
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i Warszawa w filmie „Marzec ’68”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...