reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trwają zdjęcia do filmu TVP „Marzec ’68”

dodano: 2021-05-05 03:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP logo Trwają zdjęcia do filmu „Marzec ’68”. Jego producentem jest TVP. Reżyserem filmu jest Krzysztof Lang, a w obsadzie znaleźli się Vanessa Aleksander, Edyta Olszówka, Anna Radwan, Ignacy Liss, Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński i Mikołaj Kubacki. Kinowa premiera fabuły planowana jest w 2022 roku.

TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Marzec ’68” w reżyserii Krzysztofa Langa opowiada o trudnej miłość dwojga młodych ludzi - Marty (w tej roli Vanessa Aleksander) i Jana (Ignacy Liss), na tle burzliwych wydarzeń, które dokonały się wiosną 1968 roku w Polsce. Producentem filmu jest Telewizja Polska. Kinowa premiera fabuły planowana jest w 2022 roku.  
 
Jak zapowiada nadawca, w filmie „Marzec ’68” gomułkowska propaganda i aparat opresji zderza się z oporem społecznym. Studenci wychodzą na ulice. Wydarzenia obejmują okres od protestu w związku z zakazem wystawiania „Dziadów” (30 stycznia 1968 roku) do przemówienia pierwszego sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (KC PZPR) Władysława Gomułki z 19 marca 1968, które w dużym stopniu przesądziło o represjach i masowej emigracji obywateli pochodzenia żydowskiego. Antysemityzm w komunistycznej Polsce, miłość dwojga młodych ludzi kontra system opresji - o tym opowiada film.

W rolach głównych wystąpią m.in.:
Vanessa Aleksander, Edyta Olszówka, Anna Radwan, Ignacy Liss, Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński i Mikołaj Kubacki.
 
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i Warszawa w filmie „Marzec ’68”, foto: TVP
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i Warszawa w filmie „Marzec ’68”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

109 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way AND-4x4 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

DI-WAY AND-4X4 DVB-T2 H.265 to urządzenie multimedialne 4K na Androidzie...

349 zł Więcej...