reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Prima Star - nowy kanał FTV Prima z licencją

dodano: 2021-05-06 14:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

FTV Prima Czeska grupa medialna FTV Prima może powiększyć rodzinę swoich kanałów tematycznych o kolejną pozycję. Rada pro rozhlasové a televizní (RRTV) na swoim 8. posiedzeniu dnia 4 maja 2021 r. udzieliła licencji na nowy projekt Prima Star.

TV_Prima_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
FTV Prima uzyskała dla Prima Star licencję telewizyjną na ogólnokrajowe naziemne nadawanie cyfrowe. Zgodnie z warunkami koncesji, będzie to kanał tematyczny skoncentrowany głównie na produkcjach archiwalnych. W ramówce mają pojawiać się w szczególności seriale, a także różne formaty rozrywkowe. Stacja będzie nadawać w języku czeskim. Licencja jest ważna przez 12 lat i jest ograniczona do terytorium Czech. Prima Star będzie nadawać od 16 do 24 godzin na dobę.

Jednocześnie RRTV udzieliła FTV Prima koncesji na ten sam kanał w celu dystrybucji za pośrednictwem specjalnych systemów transmisji (internet) - na stronie www.iprima.cz.

FTV Prima wystąpiła o obie koncesje 1 kwietnia 2021 r. W tym czasie we wniosku podała nazwę „Prima ?”

Nowy kanał Prima Star powinien wystartować w ciągu 360 dni od uzyskania koncesji na nadawanie.

Kanał retro Prima Star umożliwi operatorowi przywrócenie na ekrany telewizyjnych odnoszących sukcesy programów z lat ubiegłych oraz właściwe wykorzystanie bogatego archiwum programów własnej twórczości, które operator buduje od 1993 roku, kiedy to uruchomiona została ówczesna stacja telewizyjna Premiéra

To nie pierwszy na czeskim rynku telewizyjnym projekt skupiony na starszych produkcjach. Konkurencyjna grupa Nova oferuje swój kanał Nova Gold (dawniej Telka). Z kolei w marcu ubiegłego roku własny kanał uruchomiła także Česká televize - ČT3.

Ponadto, w listopadzie ubiegłego roku FTV Prima uzyskała koncesje na nadawanie naziemne i satelitarne programów Prima MAX +1 i Prima KRIMI +1, które powinny być przesuniętymi w czasie wersjami istniejących stacji Prima MAX i Prima KRIMI. Przesunięte wersje nie są jeszcze nadawane w multipleksie naziemnym ani na satelicie.

Nadawca obecnie oferuje jeden kanał przesunięty w czasie - główną Primę. Stacja najpierw pojawiła się w platformie satelitarnej Skylink (Astra 3B), a w listopadzie 2020 r. także w nadawaniu naziemnym.

Grupa telewizyjna Prima nadaje aktualnie pełnoformatowy kanał Prima, a także Prima COOL dla mężczyzn, Prima LOVE dla kobiet, kryminalny Prima KRIMI, filmowy Prima MAX, dokumentalny Prima ZOOM, informacyjny CNN Prima NEWS, przesunięty w czasie Prima +1, a na Słowacji stację Prima PLUS.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...