reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ambasadorowie i wojna w Polsat Viasat History

dodano: 2021-05-06 23:58 | aktualizacja: 2021-05-07 22:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W sobotę, 8 maja br. o godz. 23:05 w kanale Polsat Viasat History wyemitowany zostanie premierowo francuski film dokumentalny „Ambasadorowie w Berlinie: przed II wojną światową” („Secrets d'Ambassades. Berlin 1933-1939”). 30 stycznia 1933 roku Adolf Hitler został kanclerzem Niemiec i rozpoczęła się prawdziwa rewolucja. Cały świat przyglądał się tym wydarzeniom z mieszanką zainteresowania i niepokoju. Naocznymi świadkami tych zmian byli zagraniczni dyplomaci pracujący w stolicy Niemiec.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, obserwowali z bliska zachodzące zmiany doskonale zdając sobie sprawę z tego, co się wokół nich dzieje. Z całych sił starali się przekazać światu i nagłośnić niebezpieczne wydarzenia, które w owym czasie miały miejsce. Gorączkowo poszukiwali cennych informacji, prowadząc własne śledztwa, szpiegując i donosząc.

W ciągu zaledwie kilku tygodni naziści przejęli kontrolę nad wszystkimi organami administracji państwowej, ale w kręgach dyplomatycznych, gdzie wciąż było wielu arystokratów, nie czuli się komfortowo. Niektórzy z nich, w tym Hermann Göring, Rudolf Diels (szef Gestapo) i Ernst Hanfstaengl (szef Biura Prasy Zagranicznej), stale pojawiali się na wytwornych przyjęciach państwowej elity. Göring spędzał czas wolny przywdziewając operetkowe stroje i bawiąc się na częstych i popularnych rautach we francuskiej ambasadzie. Na tych modnych bankietach pojawiało się coraz więcej najwyższych rangą nazistów, a tym samym liczba uczestniczących w nich Żydów znacząco malała.

Jak zapowiada nadawca, dzięki dokumentowi „Ambasadorowie w Berlinie: przed II wojną światową” widzowie mogą uzyskać wgląd w niepublikowane dotąd materiały archiwalne, w tym relacje naocznych świadków, osobiste pamiętniki czy raporty. Program pokazuje także okoliczności, w których ludzie bawili się w najlepsze, podczas gdy stary świat popadał w ruinę (więcej tutaj).

- Dyplomaci rozumieli niebezpieczeństwo narodowego socjalizmu. Bezskutecznie próbowali ostrzec wszystkich przed narastającym zagrożeniem i rzeczywistością nazistowskich Niemiec, ale świat ich zignorował - czytamy w opisie.


„Ambasadorowie w Berlinie: przed II wojną światową” - emisja w sobotę, 8 maja 2021 roku o godz. 23:05 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...