reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ambasadorowie i wojna w Polsat Viasat History

dodano: 2021-05-06 23:58 | aktualizacja: 2021-05-07 22:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W sobotę, 8 maja br. o godz. 23:05 w kanale Polsat Viasat History wyemitowany zostanie premierowo francuski film dokumentalny „Ambasadorowie w Berlinie: przed II wojną światową” („Secrets d'Ambassades. Berlin 1933-1939”). 30 stycznia 1933 roku Adolf Hitler został kanclerzem Niemiec i rozpoczęła się prawdziwa rewolucja. Cały świat przyglądał się tym wydarzeniom z mieszanką zainteresowania i niepokoju. Naocznymi świadkami tych zmian byli zagraniczni dyplomaci pracujący w stolicy Niemiec.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, obserwowali z bliska zachodzące zmiany doskonale zdając sobie sprawę z tego, co się wokół nich dzieje. Z całych sił starali się przekazać światu i nagłośnić niebezpieczne wydarzenia, które w owym czasie miały miejsce. Gorączkowo poszukiwali cennych informacji, prowadząc własne śledztwa, szpiegując i donosząc.

W ciągu zaledwie kilku tygodni naziści przejęli kontrolę nad wszystkimi organami administracji państwowej, ale w kręgach dyplomatycznych, gdzie wciąż było wielu arystokratów, nie czuli się komfortowo. Niektórzy z nich, w tym Hermann Göring, Rudolf Diels (szef Gestapo) i Ernst Hanfstaengl (szef Biura Prasy Zagranicznej), stale pojawiali się na wytwornych przyjęciach państwowej elity. Göring spędzał czas wolny przywdziewając operetkowe stroje i bawiąc się na częstych i popularnych rautach we francuskiej ambasadzie. Na tych modnych bankietach pojawiało się coraz więcej najwyższych rangą nazistów, a tym samym liczba uczestniczących w nich Żydów znacząco malała.

Jak zapowiada nadawca, dzięki dokumentowi „Ambasadorowie w Berlinie: przed II wojną światową” widzowie mogą uzyskać wgląd w niepublikowane dotąd materiały archiwalne, w tym relacje naocznych świadków, osobiste pamiętniki czy raporty. Program pokazuje także okoliczności, w których ludzie bawili się w najlepsze, podczas gdy stary świat popadał w ruinę (więcej tutaj).

- Dyplomaci rozumieli niebezpieczeństwo narodowego socjalizmu. Bezskutecznie próbowali ostrzec wszystkich przed narastającym zagrożeniem i rzeczywistością nazistowskich Niemiec, ale świat ich zignorował - czytamy w opisie.


„Ambasadorowie w Berlinie: przed II wojną światową” - emisja w sobotę, 8 maja 2021 roku o godz. 23:05 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

269 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...