reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-01-22 - 2022-01-23

8. edycja PGE IMME w nSport+

dodano: 2021-05-07 12:13
autor: Anita Kaźmierska | źródło: speedwayekstraliga.pl

PGE IMME 8. edycja PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi odbędzie się 18 czerwca br. na toruńskiej MotoArenie. Po raz pierwszy w historii zawody będą okazją do upamiętnienia Zenona Plecha, którego imieniem nazwano PGE IMME. PGE IMME im. Zenona Plecha rozpoczną o godz. 19:30 (transmisja w nSport+).

speedwayekstraliga.pl
PGE IMME


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Po czterech latach z rzędu spędzonych z tą imprezą na stadionie w Gdańsku, przed rokiem po raz pierwszy zawitaliśmy do Torunia. Zawody były ciekawe i zostały dobrze przyjęte w Grodzie Kopernika. Już wtedy nie mieliśmy wątpliwości, by po raz kolejny zorganizować PGE IMME na MotoArenie im. Mariana Rosego także w sezonie 2021. Cieszymy się, że znów będziemy mogli się tam spotkać, tym bardziej, że na trybunach będą mogli zasiąść kibice. Jeśli chodzi o atrakcyjność wydarzenia, z pewnością będzie tak jak zwykle - czeka nas żużel na najwyższym poziomie z udziałem najlepszych z najlepszych. Imię nieodżałowanego mistrza speedwaya - Zenona Plecha, zdecydowanie do tego zobowiązuje - powiedział Maciej Polny z firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl, która jest lokalnym organizatorem wydarzenia.

Nowością regulaminową związaną z tegoroczną edycją jest zagwarantowanie występu w zawodach najlepszemu juniorowi po rozegraniu 7. rundy PGE Ekstraligi pod względem liczby zdobytych punktów i bonusów wyłącznie w drugich wyścigach zawodów PGE Ekstraligi.

Regulamin zawodów przewiduje, że w skład osiemnastoosobowej stawki zawodniczej wejdą:
  • 14 zawodników w kolejności klasyfikacji według średnich biegopunktowych po 7. rundzie rozgrywek PGE Ekstraligi,
  • 1 zawodnik krajowy młodzieżowy z najwyżej pozycji w klasyfikacji według sumy punktów meczowych i bonusowych zdobytych w biegach numer dwa (biegi młodzieżowe) meczów PGE Ekstraligi w rundach 1-7,
  • 1 zawodnik z „dziką kartą” nominowany przez PGE Ekstraligę,
  • 2 zawodników rezerwowych.
 

- Bardzo mocno stawiamy na rozwój młodych zawodników, chcemy, aby PGE IMME były okazją do zaprezentowania się w doborowej stawce najlepszego juniora z drugich wyścigów w PGE Ekstralidze - powiedział Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej. - Zawody upamiętniają Zenona Plecha, który był wychowawcą młodzieży, sam odnosił spore sukcesy jako junior, ale rywalizował już na tym etapie z seniorami. Były to oczywiście zupełnie inne czasy, lecz patrząc na czołówkę juniorską z tegorocznych rozgrywek ligowych, jestem przekonany, że PGE IMME będzie wielką szansą i nobilitacją dla jednego z młodych polskich żużlowców.

W 2020 roku PGE IMME rozegrano w Toruniu. Zwyciężył Bartosz Zmarzlik przed Jasonem Doylem, Leonem Madsenem i Patrykiem Dudkiem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...