reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MTV pokaże film dokumentalny o samobójstwach wśród młodzieży

dodano: 2021-05-07 13:13
autor: Jerzy Kruczek | źródło: MTV Polska

Each and Every Day Pandemia koronawirusa, a w konsekwencji izolacja, zdalne nauczanie czy konieczność wycofania się z ulubionych zajęć mają niszczący wpływ na zdrowie psychiczne młodzieży. W najbliższą sobotę, 8 maja MTV Polska wyemituje film dokumentalny „Each and Every Day” w reżyserii Alexandry Shivy, z udziałem dziewięciu młodych osób, które w przeszłości zmagały się z myślami samobójczymi i mówią o tym, jak ważna jest otwartość na pomoc.

Each and Every Day


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W czasie pandemii COVID-19 skala problemów ze zdrowiem psychicznym wśród młodzieży znacząco wzrosła. Lockdown negatywnie wpływa na kondycję psychiczną młodych osób, a liczba prób samobójczych w 2020 roku była wyższa w porównaniu z poprzednimi latami. Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) w maju 2020 roku wydała raport dotyczący związku COVID-19 i zdrowia psychicznego. Jak podaje, u osób w wieku 15-29 lat samobójstwo to druga najczęstsza przyczyna śmierci.
 

- „Each and Every Day” to film dokumentalny o doświadczeniach dziewięciu młodych osób, które przezwyciężyły myśli i próby samobójcze. Bohaterowie opowiadają o depresji, lęku, problemach związanych ze zdrowiem psychicznym i bieżących wydarzeniach, które na nie wpływają. Wskazują również na silną potrzebę wsparcia i szukania pomocy na zewnątrz, szczególnie, gdy młodzi ludzie ze względu na problemy ze zdrowiem psychicznym spotykają się ze stygmatyzacją otoczenia. „Nie sądzę, żebym kiedykolwiek chciała umrzeć tak naprawdę” – mówi Saniya, studentka Uniwersytetu Drexela i bohaterka dokumentu – „chciałam uciec”.

Autorkami „Each and Every Day” są uznane i nagradzane za filmy dokumentalne reżyserka Alexandra Shiva i producentka Sheila Nevins. Dokument powstał we współpracy z JED Foundation, pozarządową organizacją wspomagającą młodzież i zapobiegającą samobójstwom w Stanach Zjednoczonych. Został nakręcony zdalnie podczas pandemii koronawirusa i wykorzystuje konwencję wideoczatu, tym samym zwracając uwagę na nowe realia wymuszone przez pandemię oraz poczucie izolacji, które w obecnych czasach znacznie przybrało na sile.

Polska premiera „Each and Every Day” odbędzie się w sobotę, 8 maja o godz. 15:00 na MTV Polska. Będzie to jedyna okazja do obejrzenia dokumentu z uwagi na jednorazową emisję na kanale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

269 zł Więcej...