reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyberatak na Colonial Pipeline Company

dodano: 2021-05-10 00:02 | aktualizacja: 2021-05-10 07:08
autor: HP | źródło: Colonial Pipeline Company

Colonial Pipeline Company W piątek, 7 maja br. firma Colonial Pipeline Company padła ofiarą cyberataku. Incydent dotyczył oprogramowania ransomware. - Szybko po uzyskaniu informacji o ataku firma wyłączyła niektóre systemy, aby powstrzymać zagrożenie. Działania te tymczasowo wstrzymały wszystkie operacje rurociągów i wpłynęły na niektóre z naszych systemów informatycznych, które aktywnie przywracamy - czytamy w komunikacie amerykańskiej firmy.

Colonial Pipeline Company


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W badanie sprawy firma zaangażowała zewnętrznych ekspertów do spraw cyberbezpieczeństwa. Colonial Pipeline Company współpracuje także z organami ścigania i innymi agencjami federalnymi, w tym z Departamentem Energii, który kieruje działaniami rządu federalnego Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Zespół operacyjny Colonial Pipeline opracowuje plan ponownego uruchomienia systemu. Podczas gdy główne linie (linie 1, 2, 3 i 4) pozostają w trybie offline, niektóre mniejsze boczne linie między terminalami a punktami dostaw już działają. - Jesteśmy w trakcie przywracania usługi innym firmom. Przywrócimy nasz pełny system z powrotem do trybu online tylko wtedy, gdy będziemy uważać, że jest to bezpieczne, i w pełnej zgodności z zatwierdzeniem wszystkich przepisów federalnych - czytamy w komunikacie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...