reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyberatak na Colonial Pipeline Company

dodano: 2021-05-10 00:02 | aktualizacja: 2021-05-10 07:08
autor: HP | źródło: Colonial Pipeline Company

Colonial Pipeline Company W piątek, 7 maja br. firma Colonial Pipeline Company padła ofiarą cyberataku. Incydent dotyczył oprogramowania ransomware. - Szybko po uzyskaniu informacji o ataku firma wyłączyła niektóre systemy, aby powstrzymać zagrożenie. Działania te tymczasowo wstrzymały wszystkie operacje rurociągów i wpłynęły na niektóre z naszych systemów informatycznych, które aktywnie przywracamy - czytamy w komunikacie amerykańskiej firmy.

Colonial Pipeline Company


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W badanie sprawy firma zaangażowała zewnętrznych ekspertów do spraw cyberbezpieczeństwa. Colonial Pipeline Company współpracuje także z organami ścigania i innymi agencjami federalnymi, w tym z Departamentem Energii, który kieruje działaniami rządu federalnego Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Zespół operacyjny Colonial Pipeline opracowuje plan ponownego uruchomienia systemu. Podczas gdy główne linie (linie 1, 2, 3 i 4) pozostają w trybie offline, niektóre mniejsze boczne linie między terminalami a punktami dostaw już działają. - Jesteśmy w trakcie przywracania usługi innym firmom. Przywrócimy nasz pełny system z powrotem do trybu online tylko wtedy, gdy będziemy uważać, że jest to bezpieczne, i w pełnej zgodności z zatwierdzeniem wszystkich przepisów federalnych - czytamy w komunikacie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...