reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Abu Zabi ponownie zakazuje anten satelitarnych

dodano: 2021-05-10 12:00
autor: Dr. Satelita | źródło: khaleejtimes

Abu zabi anteny na dachu nielegalne 360px.jpg Władze Abu Zabi ponownie próbują rozprawić się z czymś, co jest nazywane „nielegalnymi” antenami satelitarnymi. Cała akcja ma na celu poprawę estetyki wizualnej Abu Zabi. Teraz na budynku będzie można zainstalować maksymalnie 4 anteny satelitarne i muszą dostarczać sygnał wszystkim mieszkańcom bloku. Nie wolno instalować anten na balkonach i ścianach. To nie wszystko, bo dodatkowo zabrania się jedzenia na balkonach mieszkań.

OSN
OSN network antena Abu zabi 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Urząd Miasta Abu Zabi rozpoczął kampanię mającą na celu rozprawienie się z właścicielami, którzy instalują nielegalne anteny telewizji satelitarnej na dachach budynków w strefie przemysłowej Musaffah na obrzeżach stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Abu Zabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zaczęło szeroko wykorzystywać media społecznościowe, ogłaszając ostatnią rozprawę. Zakaz dotyczy zarówno budynków mieszkalnych, jak i lokali użytkowych.

Zakaz obowiązuje od 2015 roku i jest poparty potencjalną grzywną w wysokości 2000 dirhamów (około 2050 zł).
Trzeba dodać, że wcześniejsze zakazy zostały w dużej mierze zignorowane. Jednym z problemów jest rdzewienie i uszkodzenia starych, niepodłączonych anten satelitarnych lub porzucanie anten na dachach przez rodziny, które się wyprowadziły.

Jednak w Abu Zabi, gdzie pracuje dużo pracowników z Indii, Bangladeszu, Sri Lanki, nielegalne jest również używanie anten satelitarnych ustawionych w kierunku satelitów, gdzie nadawane są kanały indyjskie. Anteny obcych platform, np. z Indii Dish TV, Tata lub Bharti Airtel są w Abu Zabi zabronione.

Detaliści w Abu Zabi sprzedający anteny tzw. „indyjskie” byli w przeszłości karani grzywną w wysokości 50 000 dirhamów (51 040 zł) i 3-miesięcznym wyrokiem więzienia, a także konfiskatą dekoderów oraz kart indyjskich platform. Lokalny dostawca płatnej telewizji - OSN, nalegał na egzekwowanie zasad w celu ochrony własnych programów objętych prawami autorskimi.

Problem w tym, że potencjalne oszczędności dla emigrantów z subkontynentu indyjskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są znaczne. Roczny pakiet indyjskiej platformy Dish TV z setkami kanałów, obejmujący m.in. transmisje z indyjskiego krykieta kosztuje około 250 dirhamów (około 255 zł) - to znacznie mniej niż miesięczna opłata za usługę telewizji płatnej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Źródło: gulf-insider.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje tv-sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...