reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Abu Zabi ponownie zakazuje anten satelitarnych

dodano: 2021-05-10 12:00
autor: Dr. Satelita | źródło: khaleejtimes

Abu zabi anteny na dachu nielegalne 360px.jpg Władze Abu Zabi ponownie próbują rozprawić się z czymś, co jest nazywane „nielegalnymi” antenami satelitarnymi. Cała akcja ma na celu poprawę estetyki wizualnej Abu Zabi. Teraz na budynku będzie można zainstalować maksymalnie 4 anteny satelitarne i muszą dostarczać sygnał wszystkim mieszkańcom bloku. Nie wolno instalować anten na balkonach i ścianach. To nie wszystko, bo dodatkowo zabrania się jedzenia na balkonach mieszkań.

OSN
OSN network antena Abu zabi 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Urząd Miasta Abu Zabi rozpoczął kampanię mającą na celu rozprawienie się z właścicielami, którzy instalują nielegalne anteny telewizji satelitarnej na dachach budynków w strefie przemysłowej Musaffah na obrzeżach stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Abu Zabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zaczęło szeroko wykorzystywać media społecznościowe, ogłaszając ostatnią rozprawę. Zakaz dotyczy zarówno budynków mieszkalnych, jak i lokali użytkowych.

Zakaz obowiązuje od 2015 roku i jest poparty potencjalną grzywną w wysokości 2000 dirhamów (około 2050 zł).
Trzeba dodać, że wcześniejsze zakazy zostały w dużej mierze zignorowane. Jednym z problemów jest rdzewienie i uszkodzenia starych, niepodłączonych anten satelitarnych lub porzucanie anten na dachach przez rodziny, które się wyprowadziły.

Jednak w Abu Zabi, gdzie pracuje dużo pracowników z Indii, Bangladeszu, Sri Lanki, nielegalne jest również używanie anten satelitarnych ustawionych w kierunku satelitów, gdzie nadawane są kanały indyjskie. Anteny obcych platform, np. z Indii Dish TV, Tata lub Bharti Airtel są w Abu Zabi zabronione.

Detaliści w Abu Zabi sprzedający anteny tzw. „indyjskie” byli w przeszłości karani grzywną w wysokości 50 000 dirhamów (51 040 zł) i 3-miesięcznym wyrokiem więzienia, a także konfiskatą dekoderów oraz kart indyjskich platform. Lokalny dostawca płatnej telewizji - OSN, nalegał na egzekwowanie zasad w celu ochrony własnych programów objętych prawami autorskimi.

Problem w tym, że potencjalne oszczędności dla emigrantów z subkontynentu indyjskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są znaczne. Roczny pakiet indyjskiej platformy Dish TV z setkami kanałów, obejmujący m.in. transmisje z indyjskiego krykieta kosztuje około 250 dirhamów (około 255 zł) - to znacznie mniej niż miesięczna opłata za usługę telewizji płatnej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Źródło: gulf-insider.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje tv-sat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

759 zł Więcej...