reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wyborcza”: Piotr Fronczewski i „Mistrzowie słowa”

dodano: 2021-05-12 01:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

„Gazeta Wyborcza” wyborcza.pl „Mistrzowie słowa” Piotr Fronczewski W sobotę, 8 maja br. na wyborcza.pl (Agora) pojawił się 10. odcinek podcastu „Mistrzowie słowa”, w którym aktorzy prezentują teksty dziennikarzy dziennika „Gazeta Wyborcza” („Wolna Sobota”, „Duży Format”, „Wysokie Obcasy”, „Ale Historia”, „Książki. Magazyn do czytania” i „Wyborcza Classic”). Najnowsza część podcastowej serii, w związku z 32. urodzinami „Gazety Wyborczej”, to wspomnienie początków dziennika - Piotr Fronczewski czyta w niej tekst Piotra Lipińskiego „Orgazm z przydziału. Oto dzień, w którym ukazaliśmy się po raz pierwszy”. Tej i innych odsłon podcastu „Mistrzowie słowa” mogą słuchać członkowie Klubu Wyborcza.pl oraz subskrybenci Tok FM Premium.

„Gazeta Wyborcza” wyborcza.pl „Mistrzowie słowa”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszy numer „Gazety Wyborczej” ukazał się 8 maja 1989 roku. W wydaniu był m.in. program wyborczy Komitetu Obywatelskiego Solidarność, a na pierwszej stronie - tekst przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność Lecha Wałęsy i wstępniak zespołu redakcyjnego. A jak wyglądał dzień, w którym dziennik ukazał się po raz pierwszy? W poniedziałek, 8 maja 1989 roku Polskie Koleje Państwowe (PKP) obiecują, że w wagonach sypialnych nie powinno już zabraknąć szklanek, pościeli, koców, a nawet papieru toaletowego; premier Mieczysław Rakowski notuje w swoim dzienniku: „Zaczynam czarno widzieć przyszłość”; cytryny wymiotło ze sklepów, a sera białego nie można dostać już po 8:00 rano; Biuro Prezydialne Polskiej Akademii Nauk zaleca, aby w oficjalnej korespondencji używać zwrotu „pan”, a nie „obywatel”; w weekend poprzedzający 8 maja celnicy zawrócili z granicy 2,5 tysiąca „pseudoturystów”.

O tym wszystkim można nie tylko przeczytać na wyborcza.pl, ale też posłuchać dzięki podcastowi „Mistrzowie słowa”. W dziesiątej części cyklu Piotr Fronczewski czyta tekst Piotra Lipińskiego „Orgazm z przydziału. Oto dzień, w którym ukazaliśmy się po raz pierwszy”.

Co sobota słuchacze „Mistrzów słowa” zapoznają się z wybranymi publikacjami „Gazety Wyborczej”. To teksty pochodzące z magazynów: „Wolna Sobota”, „Duży Format”, „Wysokie Obcasy”, „Ale Historia”, „Książki, Magazyn do czytania” i „Wyborcza Classic”. Publikacje „Wyborczej” czytają aktorzy.

Poprzednie teksty przeczytali dla klubowiczów „Wyborczej”: Julia Wyszyńska, Zofia Wichłacz, Justyna Wasilewska, Bartosz Bielenia, Wojciech Malajkat, Jerzy Radziwiłowicz, Borys Szyc, Maciej Stuhr i Artur Barciś. Całego odcinka „Mistrzów słowa” mogą wysłuchać posiadaczki i posiadacze pakietu Klubowego Wyborcza.pl, a fragmentu - wszyscy internauci w podcaście „8:10” (więcej tutaj).

Podcast „Mistrzowie słowa” wspiera autopromocja na stronach serwisów wyborcza.pl i papierowego wydania, a także na profilach dziennika „Gazeta Wyborcza” w mediach społecznościowych (więcej tutaj).
 
Piotr Fronczewski w najnowszym podcaście „Mistrzowie słowa”, foto: Agora
Piotr Fronczewski w najnowszym podcaście „Mistrzowie słowa”, foto: Agora


„Mistrzowie słowa” - emisja na stronie wyborcza.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...