reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wojna i proces w czerwcu w Polsat Viasat History

dodano: 2021-05-12 06:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W czerwcu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Anna Boleyn: aresztowanie, proces, egzekucja” i „Historia odkryta na nowo” (sezon 2.), pasmo „Tajemnice II wojny światowej”, a w ramach pasma „Rocznica lądowania w Normandii” takie produkcje jak „Normandia '44: inwazja” i „Alianckie skrzydła nad Normandią”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czerwiec 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Tajemnice II wojny światowej”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 3 czerwca br.) o 23:05
Polsat Viasat History zaprasza na wybór programów, które ukazują realia życia w nazistowskich Niemczech. Ci, którzy sprzeciwiali się zasadom, często znikali bez śladu. Inni mieli się doskonale i bogacili się pod rządami partii, którą uważali za postępową. Oto portret kraju, który był rządzony, kontrolowany i programowany przez grupę ludzi dążących za wszelką cenę do dominacji nad światem (więcej tutaj).

„Rocznica lądowania w Normandii”:
emisja: w soboty (od 5 czerwca br.) o 21:00
Dla upamiętnienia rocznicy lądowania w Normandii - wydarzenia, które stało się kamieniem milowym na drodze aliantów do zwycięstwa - stacja proponuje dwa weekendy programów, które przypomną widzom bohaterstwo ludzi szturmujących plaże Francji. Widzowie zwiedzą te plaże i ich okolice, spojrzą z nowej perspektywy na niesamowitą skalę tej operacji i poznają nigdy wcześniej niepublikowane informacje na temat jej przygotowania, realizacji i następstw.

„Rocznica lądowania w Normandii”:
„Normandia '44: inwazja” („Normandy '44: D-Day and the Battle for France”)
emisja: w sobotę, 5 czerwca br. o 21:00

Co jest potrzebne, by wygrać wojnę? Niewiele kampanii odpowiada na to pytanie lepiej niż lądowanie w Normandii w 1944 roku - największa i najbardziej złożona inwazja morska w historii. Wspomina się ją co roku, ale niewielu z nas tak naprawdę ją rozumie. Historyk James Holland razem z weteranem amerykańskich sił specjalnych i ekspertem w dziedzinie medycyny ratunkowej, doktorem Mikiem Simpsonem, prowadzą szczegółowe badania dotyczące historii „D-Day”. Śledzą przebieg kampanii, lata przygotowań, sam dzień rozpoczęcia inwazji oraz 76 kolejnych dni, od których zależały losy całej wojny.

„Historia odkryta na nowo” 2 („History Uncovered” 2)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 7 czerwca br.) o 21:00

Mity niełatwo obalić, historia XX wieku nie jest tu wyjątkiem. Dziś także uznajemy za fakty twierdzenia, które często okazują się bardzo wątpliwe. Co by było, gdyby prawda historyczna okazała się nieco inna niż nam się wydaje? Jak zapowiada nadawca, w tym programie widzowie poznają prawdziwą historię neutralności Szwajcarii w czasie II wojny światowej, zbadają epokę brytyjskiej dekolonizacji, przyjrzą się kontrowersyjnej prezydenturze Ronalda Reagana, poznają prawdę o kłopotach z logistyką i planowaniem operacji Overlord oraz dowiedzą się jak naprawdę przeprowadzono denazyfikację Niemiec po II wojnie światowej. Ta oparta na materiałach archiwalnych seria powraca do kluczowych momentów XX wieku. Ukazuje je z nowej perspektywy, aby zapewnić bardziej precyzyjną i przemyślaną interpretację, rzucając przy tym światło na te elementy historii, które zostały zapomniane lub długo pozostawały w cieniu.

„Rocznica lądowania w Normandii”:
„Alianckie skrzydła nad Normandią” („D-Day: Wings of Victory”)
emisja: w sobotę, 12 czerwca br. o 21:00

Lądowanie w Normandii do dziś pozostaje jedną z najbardziej spektakularnych operacji w historii wojskowości - ale zwycięstwo nie byłoby możliwe bez ogromnej ofensywy powietrznej, która stanowiła przygotowanie do lądowania wojsk na plażach Francji. W nocy 6 czerwca 1944 roku ponad 11 tys. samolotów wyposażonych w najnowocześniejszą wówczas technologię wzbiło się w powietrze nad kanałem La Manche. W jaki sposób alianci - Brytyjczycy, Francuzi, Amerykanie i Kanadyjczycy - zdołali poderwać w niebo 11 tysięcy maszyn? Jak zapowiada nadawca, ten film dokumentalny pokazuje, jak przebiegała jedna z najbardziej odważnych operacji całej II wojny światowej.

„Anna Boleyn: aresztowanie, proces, egzekucja” („Anne Boleyn: Arrest, Trial, Execution”)
emisja: w niedzielę, 20 czerwca br. o 18:00

W tej trzyczęściowej serii historyczka Tracy Borman bada ostatnie dni życia Anny Boleyn - dzień aresztowania, dzień procesu i dzień jej egzekucji. Tracy Borman prowadzi widzów przez wydarzenia każdego z tych dni, godzina po godzinie, badając dowody i analizując, co się tak naprawdę wydarzyło; czy Anna Boley naprawdę cudzołożyła, czy też została odtrącona przez zmęczonego króla pragnącego męskiego potomka? Czy główny doradca króla, Thomas Cromwell, wymyślił serię absurdalnych oskarżeń, czy też oskarżenia te opierały się na faktach? Tracy Borman przedstawia najnowsze teorie i odwiedza miejsca najważniejszych wydarzeń - od pałacu Greenwich po Tower of London i Westminster Hall.
 
Emma Connell w programie „Anna Boleyn: aresztowanie, proces, egzekucja”, foto: Off The Fence
Emma Connell w programie „Anna Boleyn: aresztowanie, proces, egzekucja”, foto: Off The Fence


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...