reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-18 - 2022-08-19

Finał PŚ w pięcioboju nowoczesnym w Sportklubie

dodano: 2021-05-12 10:10
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Sportklub

Sportklub pięciobój nowoczesny W zawodach organizowanych w historycznej, pierwszej stolicy Węgier wystartuje 72 najlepszych pięcioboistów na świecie – po 36 kobiet i mężczyzn. Kwalifikację uzyskali oni na podstawie trzech tegorocznych imprez Pucharu Świata oraz tych, które odbyły się w ubiegłym sezonie, przerwanym wskutek globalnej pandemii COVID-19.

Sportklub
Sportklub pięciobój nowoczesny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Gratuluję wszystkim 72 sportowcom, którzy wywalczyli prawo do udziału w finale Pucharu Świata w Pięcioboju Nowoczesnym w Szekesfehervar. Potwierdzili tym samym nie tylko wysoką formę sportową, ale też przezwyciężyli przeciwności związane z pandemią, polegające choćby na ograniczonych możliwościach treningu czy startu w profesjonalnych zawodach – mówi Klaus Schormann, przewodniczący Międzynarodowej Unii Pięcioboju Nowoczesnego.

Dla światowej czołówki poza szansą na triumf w tej prestiżowej imprezie to również ostatnia możliwość na zdobycie punktów do światowego rankingu, na podstawie którego wyłonieni zostaną zawodnicy kwalifikujący się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ostatnią szansą na rankingowe punkty będą jeszcze czerwcowe MŚ w Kairze.

W Székesfehérvárze Polskę reprezentować będzie troje zawodników: Sebastian Stasiak i Łukasz Gutkowski oraz wysoko sklasyfikowana na światowych listach Anna Maliszewska. Biało-Czerwoni zostali zgłoszeni również do sztafety mieszanej, która tradycyjnie zaplanowana została w ostatni dzień imprezy, w niedzielę. Sztafetę mix kibice będą mogli zobaczyć na żywo w Sportklubie, z rywalizacji indywidualnej stacja przeprowadzi – w piątkowy wieczór i niedzielny poranek – obszerne relacje.

W finale PŚ cztery kraje: Węgry, Niemcy, Wielka Brytania i Meksyk, będą mogły wystawić maksymalną liczbę, sześciu reprezentantów (po trzech mężczyzn i trzy kobiety). Ponadto Białoruś i Litwę reprezentować będą po trzy kobiety, a Francję i Egipt po trzech mężczyzn, co jest maksymalnym limitem w przypadku jednej płci. Aktualni mistrzowie świata, a więc Białorusinka Volka Silkina i Francuz Valentin Belaud, uzyskali automatyczną kwalifikację do finałowych zawodów cyklu.

Wskutek wycofania się trzech zawodników w ostatniej chwili kwalifikacje zdobyli James Cook (Wielka Brytania), Ondrej Svechota (Czechy) i Pierre Dejardin (Francja), a w rywalizacji kobiet, także wskutek wycofania się trzech zawodniczek, Mariana Arceo (Meksyk), Sophia Hernandez (Gwatemala) i Elena Micheli (Włochy). Start w sztafecie mieszanej potwierdziło 15 reprezentacji, wśród nich Biało-Czerwoni.
 

– W Székesfehérvárze szykuje się bardzo mocna rywalizacja, bo właśnie teraz wkraczamy w decydujące rozstrzygnięcia sezonu 2021. Poza finałem Pucharu Świata w najbliższym czasie będziemy ekscytować się jeszcze Mistrzostwami Świata w Kairze oraz Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio – mówi Klaus Schormann. – To bardzo intensywny, ale też niezwykle ciekawy okres.

Plan transmisji - finał PŚ w pięcioboju nowoczesnym:

14 maja (piątek)

22:45 Finał kobiet (premiera)

15 maja (sobota)

8:00 Finał mężczyzn (premiera)

16 maja (niedziela)

17:00 Sztafeta mieszana (na żywo)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...