Świątek - Krejcikova w WTA w Rzymie

dodano: 2021-05-12 20:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport/satkurier.pl

Iga Świątek Canal plus sport tenis WTA 360px.jpg Iga Świątek awansowała do 1/8 finału tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. 12 maja Iga pokonała Amerykankę Madison Keys 7:5, 6:1. Jej kolejną rywalką będzie Czeszka Barbora Krejcikova, która wygrała z Sofią Kenin. Transmisja meczu Igi Świątek z Barborą Krejcikovą w CANAL+ Sport i CANAL+ online.

Iga Świątek / CANAL+
Iga Świątek CANAL+ Sport

W pierwszym secie Iga Świątek prowadziła 5:3 z Madison Keys i przy serwisie Polki miała 3 kolejne piłki setowe. Nasza tenisistka zdołała się obronić i wygrała 9. kolejnych gemów - ostatecznie zwyciężyła 7:5, 6:1 w 85 minut.

Iga Świątek kolejny mecz rozegra już w czwartek 13 maja.
Stawką będzie ćwierćfinał turnieju w Rzymie, a jej rywalką będzie Barbora Krejcikova.
Krejcikova która w rankingu WTA jest nr 40 w 2. rundzie pokonała Sofię Kenin 6:1, 6:4. 25-letnia Czeszka ma już na koncie sporo sukcesów, ale wszystkie w parach. Wygrała aż 5 turniejów wielkoszlemowych (2 w deblu i 3 w mikście).

Świątek z Krejcikovą po raz pierwszy grały przed blisko dwoma miesiącami w Miami - Iga zwyciężyła 6:4, 6:2.
Mecz Polski z Czeszką zacznie się około godz. 11:30 – 12:00. Będzie to 2. mecz dnia na korcie Pietrangeli. Na godz. 10:00 zaplanowano spotkanie Coco Gauff - Aryna Sabalenka.

Ćwierćfinały zostaną rozegrane już w piątek 14 maja.
Finał 16 maja!
W razie wygranej Iga Świątek zmierzy się z Hiszpanką Garbine Muguruzą lub Ukrainką Eliną Switoliną. Te tenisistki zagrają ze sobą o godz.18:00.

Plan transmisji - WTA World Tour, Rzym: 3. runda: