Iga Świątek w finale WTA w Rzymie

dodano: 2021-05-15 20:28
autor: Janusz Sulisz | źródło: Canal+/tvpsport.pl/satkurier.pl

Iga Świątek Canal plus sport tenis WTA 360px.jpg Iga Świątek w półfinale WTA 1000 w Rzymie wygrała 7:6, 6:3 z Amerykanką Cori Gauff. W finale w niedzielę 16 maja o godz. 14:30 będzie rywalizować z Karoliną Pliskovą. Transmisja finału w CANAL+ Sport i CANAL+ online.

CANAL+/satkurier.pl

Po turnieju WTA w Rzymie Iga Świątek powinna znaleźć się w TOP 10 - najwyżej w karierze.

W sobotę 15 maja Iga Świątek najpierw od godz. 11:00 ograła w ćwierćfinałowym meczu Elinę Switolinę, który został przełożony z piątku. Zaledwie kilka godzin po ograniu Ukrainki 6:2, 7:5  po godz. 16:00 Iga Świątek musiała ponownie wyjść na kort, by zagrać w półfinale z 17-letnią Cori Gauff.

Po dwóch szybkich gemach, w trzecim gemie tenisistki pokazały trochę widowiskowego tenisa. Bardziej skuteczna była Świątek, której udało się przełamać. Przy swojej zagrywce Polka nie była jednak bezbłędna. Dwukrotnie wracała ze stanu 0:30. W końcu nie udało się odrobić strat. W 8. gemie Amerykanka doprowadziła do remisu.

Do końca seta żadnej nie udało się już przełamać i potrzebny był tie-break, a w nim lepiej wypadła Świątek. Zdobywając 6 punktów z rzędu (6:1) zapewniła sobie spokój przy piłkach setowych - ostatecznie w tie-breaku wygrała 7:3.

Drugi set był dla Polki znacznie spokojniejszy. Wykorzystała bowiem wszelkie błędy i momenty niepewności w grze 17-letniej Amerykanki. Popisała się skutecznością w ważnych piłkach. Wygrała długie wymiany, dzięki czemu dwukrotnie przełamała.

Jednak przy wyniku 5:1 nagle obudziła się Cori Gauff. Amerykanka zdołała jeszcze narzucić swój styl w 7. gemie. Wówczas przełamała. Świątek wykorzystała jednak kolejną okazję do zakończenia meczu i ostatecznie wygrała 7:6, 6:3.

Finał turnieju WTA w Rzymie zostanie rozegrany w niedzielę - Polka zmierzy się w nim z Karoliną Pliskovą.