Gala Energa Basket Ligi w Polsacie Sport

dodano: 2021-05-18 08:47
autor: Jerzy Kruczek | źródło: plk.pl

Energa Basket Liga EBL We wtorek, 18 maja w Warszawie odbędzie się uroczysta gala, która zakończy sezon 2020/2021 Energa Basket Ligi i Energa Basket Ligi Kobiet. Transmisja od godz. 20:00 w Polsacie Sport. Sponsorem Tytularnym Gali jest Energa z Grupy ORLEN.

plk.pl
Gala Energa Basket Ligi EBL

Podczas gali wyróżnieni zostaną medaliści minionego sezonu. Dodatkowo zawodnicy i zawodniczki otrzymają nagrody indywidualne. Będzie to również doskonała okazja, aby podziękować sponsorom i partnerom.

W gali udział wezmą koszykarze i koszykarki Energa Basket Ligi i Energa Basket Ligi Kobiet oraz reprezentacji Polski.

Dodajmy, że Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski w szóstym meczu finałów Energa Basket Ligi pokonał Enea Zastal BC Zielona Góra 92:85, tym samym wygrywając całą serię 4:2 i zostając mistrzem Polski. MVP finałów został wybrany Jakub Garbacz. Natomiast VBW Arka Gdynia w decydującym o mistrzostwie Polski meczu pokonała CCC Polkowice 97:69 i wywalczyła drugi z rzędu tytuł mistrzyń Polski. MVP turnieju wybrana została Alice Kunek.