reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Targi IFA 2021 anulowane

dodano: 2021-05-19 13:00 | aktualizacja: 2021-05-19 15:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: IFA/satkurier.pl

IFA Messe Berlin i gfu Consumer & Home Electronics GmbH wspólnie ogłosili, że IFA 2021 nie odbędzie się we wrześniu jako fizyczne wydarzenie na żywo, jak pierwotnie planowano. Powodem jest niepewna sytuacja z COVID-19. Jednocześnie ustalono już termin targów elektroniki użytkowej IFA 2022.

Messe Berlin
IFA 2022


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informują organizatorzy, decyzja została podjęta po szczegółowych rozmowach z ekspertami do spraw zdrowia publicznego i wieloma zainteresowanymi podmiotami. Kiedy ustalano termin dla IFA 2021, nie brano pod uwagę scenariusza, że pojawią się nowe warianty COVID-19, na przykład w Azji Południowej. Nadal panuje też niepewność co do szybkości przeprowadzenia szczepień. To z kolei zwiększa niepewność firm, które były zaangażowane lub zainteresowane przyjazdem do Berlina, a także mediów i gości - wszystkie te strony muszą planować z dużym wyprzedzeniem budżety, inwestycje i delegacje. Inną kwestią jest fakt, że Messe Berlin nadal wspiera walkę z COVID-19, przekształcając część powierzchni wystawowej w ośrodek szczepień i szpital ratunkowy; oba będą prawdopodobnie potrzebne dłużej, niż pierwotnie przewidywano.
 

- Innowacja potrzebuje platformy; wymaga skupienia uwagi globalnej. Dlatego marki i producenci z branży technologicznej bardzo chętnie przyjechaliby na targi IFA 2021 w Berlinie. Niestety najnowszy rozwój sytuacji w dziedzinie zdrowia publicznego wprowadził dla wszystkich zbyt duże ryzyko do planowania imprez - powiedział Kai Hillebrandt, przewodniczący rady nadzorczej gfu Consumer & Home Electronics GmbH. - Obecnie jest po prostu zbyt wiele niewiadomych. Dlatego w tej chwili nikt nie może odpowiedzialnie zaplanować udziału w jakichkolwiek targach.

- Nie podjęliśmy tej decyzji z lekkością. IFA Berlin jest prawdopodobnie najważniejszym wydarzeniem roku zarówno dla marek, jak i detalistów. IFA Berlin łączy naszą branżę z odwiedzającymi, mediami i prawdziwymi konsumentami jak żadne inne wydarzenie. Jednak zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich musi być absolutnie najważniejsze. Wysiłki mające na celu powstrzymanie tej pandemii - od wprowadzenia programów szczepień po wznowienie podróży międzynarodowych - nie odbyły się w tempie, na jakie liczyliśmy. Biorąc pod uwagę te fakty, ta trudna i rozczarowująca decyzja była nieunikniona - powiedział Martin Ecknig, dyrektor generalny Messe Berlin.

Organizatorzy IFA współpracują teraz ze swoimi partnerami z branży, handlu i mediów, aby wszystko było gotowe na targi IFA 2022, które odbędą się jako wydarzenie na żywo na pełną skalę na terenach wystawowych w Berlinie w dniach 2-6 września 2022 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...