reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Targi IFA 2021 anulowane

dodano: 2021-05-19 13:00 | aktualizacja: 2021-05-19 15:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: IFA/satkurier.pl

IFA Messe Berlin i gfu Consumer & Home Electronics GmbH wspólnie ogłosili, że IFA 2021 nie odbędzie się we wrześniu jako fizyczne wydarzenie na żywo, jak pierwotnie planowano. Powodem jest niepewna sytuacja z COVID-19. Jednocześnie ustalono już termin targów elektroniki użytkowej IFA 2022.

Messe Berlin
IFA 2022


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informują organizatorzy, decyzja została podjęta po szczegółowych rozmowach z ekspertami do spraw zdrowia publicznego i wieloma zainteresowanymi podmiotami. Kiedy ustalano termin dla IFA 2021, nie brano pod uwagę scenariusza, że pojawią się nowe warianty COVID-19, na przykład w Azji Południowej. Nadal panuje też niepewność co do szybkości przeprowadzenia szczepień. To z kolei zwiększa niepewność firm, które były zaangażowane lub zainteresowane przyjazdem do Berlina, a także mediów i gości - wszystkie te strony muszą planować z dużym wyprzedzeniem budżety, inwestycje i delegacje. Inną kwestią jest fakt, że Messe Berlin nadal wspiera walkę z COVID-19, przekształcając część powierzchni wystawowej w ośrodek szczepień i szpital ratunkowy; oba będą prawdopodobnie potrzebne dłużej, niż pierwotnie przewidywano.
 

- Innowacja potrzebuje platformy; wymaga skupienia uwagi globalnej. Dlatego marki i producenci z branży technologicznej bardzo chętnie przyjechaliby na targi IFA 2021 w Berlinie. Niestety najnowszy rozwój sytuacji w dziedzinie zdrowia publicznego wprowadził dla wszystkich zbyt duże ryzyko do planowania imprez - powiedział Kai Hillebrandt, przewodniczący rady nadzorczej gfu Consumer & Home Electronics GmbH. - Obecnie jest po prostu zbyt wiele niewiadomych. Dlatego w tej chwili nikt nie może odpowiedzialnie zaplanować udziału w jakichkolwiek targach.

- Nie podjęliśmy tej decyzji z lekkością. IFA Berlin jest prawdopodobnie najważniejszym wydarzeniem roku zarówno dla marek, jak i detalistów. IFA Berlin łączy naszą branżę z odwiedzającymi, mediami i prawdziwymi konsumentami jak żadne inne wydarzenie. Jednak zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich musi być absolutnie najważniejsze. Wysiłki mające na celu powstrzymanie tej pandemii - od wprowadzenia programów szczepień po wznowienie podróży międzynarodowych - nie odbyły się w tempie, na jakie liczyliśmy. Biorąc pod uwagę te fakty, ta trudna i rozczarowująca decyzja była nieunikniona - powiedział Martin Ecknig, dyrektor generalny Messe Berlin.

Organizatorzy IFA współpracują teraz ze swoimi partnerami z branży, handlu i mediów, aby wszystko było gotowe na targi IFA 2022, które odbędą się jako wydarzenie na żywo na pełną skalę na terenach wystawowych w Berlinie w dniach 2-6 września 2022 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...