reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Reorganizacja bawarskich kanałów z Astry 19,2°E

dodano: 2021-05-20 13:21
autor: RO | źródło: SES/BLM/lokal-tv-portal.de

BLM Astra bawarskie kanały FTA 19E 360px.jpg Bayerische Landeszentrale für neue Medien (BLM), niemiecki organ nadzorujący media w Bawarii, wzmacnia lokalną telewizję w regionie. Komisja BLM jednogłośnie zarekomendowała zmiany w dystrybucji satelitarnej. 14 lokalnych kanałów telewizyjnych od 1 lipca 2021 r. nie powinno już nadawać z dwóch transponderów, a tylko przez jeden tp. satelity Astra 19,2°E.

BLM
Bawaria-bawarskie kanały lokalne Astra 19E FTA 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Koszty zaoszczędzone z redukcji pojemności satelitarnej mają być inwestowane w jakość treści, co ma przynieść korzyści dla lokalnej telewizji. Z technicznego punktu widzenia, redukcja oznacza zmianę parametrów nadawania w niektórych regionach.

Lokalna branża telewizyjna stoi przed poważnymi wyzwaniami wynikającymi z globalizacji i cyfryzacji, a obecnie także z powodu pandemii. Aby dobrze przygotować się na przyszłość, lokalna telewizja musi skupić się na lokalności, jakości i współpracy. Bo ostatecznie to widzowie zawsze wybierają treści. Dlatego reorganizacja przekazu satelitarnego wzmacnia naszą lokalną telewizję w Republice

- powiedział prezydent BLM, Siegfried Schneider.


Trzy frankofońskie stacje telewizyjne Franken Fernsehen, TV Oberfranken i TV Mainfranken będą współdzielić program o nazwie Franken Plus HD.

Kanały Górnego Palatynatu TVA Ostbayern i Oberpfalz TV będą w przyszłości nadawane na jednej pozycji programowej OTVA HD.

Kanały z Dolnej Bawarii Niederbayern TV Deggendorf-Straubing, Passau i Landshut będą oferowane jako Niederbayern TV HD.

Kanał z regionu Rejencja Szwabia a.tv, jak również allgäu.tv i Regio TV połączą się w program a.tv HD. Transmisja satelitarna pozostanie niezmieniona dla münchen.tv i tv.ingolstadt.

Telewizja regionalna w Górnej Bawarii stoi przed nową erą. W ramach projektu pilotażowego dla Regional Fernsehen Oberbayern (Rfo) zostanie przerwane nadawanie przez satelitę, ale za to będą wzmocnione i znacznie rozszerzone transmisje przez Internet.

Ponadto wszystkie lokalne kanały z Bawarii będą oferowane na lokalnym portalu telewizyjnym z dostępem do Internetu. Wszystkie będą też dostępne z tzw. ''czerwonego przycisku'' na telewizorze Smart TV (HbbTV) z Internetem.

Podsumowując, pakiet bawarskich stacji od 1 lipca br. ma korzystać wyłącznie z tp. 23 (11,553 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK) satelity Astra 1L (19,2°E). Do tego czasu nadawcy zwolnią tp. 49 (10,714 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 2/3, DVB-S2/8PSK) satelity Astra 1M (19,2°E).

Źródło: www.blm.de  lokal-tv-portal.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 -V1 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...