reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Biała księżniczka” w kanale Epic Drama

dodano: 2021-05-19 03:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World/satkurier.pl

Epic Drama „Biała księżniczka” Wojna Róż dobiega końca. Rozpoczyna się jeden z najbardziej dramatycznych okresów w historii Wielkiej Brytanii. Amerykański serial „Biała księżniczka” („The White Princess”) jest 2. częścią trylogii („Biała królowa” i emitowana w HBO2 „Hiszpańska księżniczka”) opartej na powieściach Philippy Gregory. Jak zapowiada nadawca, historię rodu Yorków opowiedziano tu w wyjątkowy sposób z perspektywy kobiet, które toczą nieustanną walkę o angielski tron. W ośmioodcinkowej serii widzowie będą śledzić niesamowite losy historycznych postaci. Nie zabraknie walki o władzę, rodzinnych perypetii, wielkich miłości i zdrad. Premiera serii odbędzie się w środę, 26 maja br. o godz. 21:30 w kanale Epic Drama.

Epic Drama „Biała księżniczka”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Anglia znajduje się w stanie rozłamu, ponieważ zwycięzca bitwy pod Bosworth, Henryk Tudor, ma wstąpić na tron. Elizabeth York i jej rodzina, zwolennicy poprzedniego króla, znajdują się w poważnym niebezpieczeństwie. Aby wprowadzić pokój i ład w zwaśnionym narodzie, Lizzie musi spełnić swoją obietnicę i poślubić króla. Małżeństwo Elizabeth i Henryka jednoczy Anglię, ale tylko pozornie. Osobiste i polityczne różnice między małżonkami są na tyle głębokie, że grożą ponownym rozerwaniem królestwa na strzępy. Ponadto krążą pogłoski, że dawno zaginiony brat Elizabeth, książę Ryszard, żyje i planuje objąć władzę. Księżniczka staje przed wyjątkowo trudną decyzją - musi wybrać między swoim mężem Tudorem a bratem, który mógłby zostać prawowitym królem z rodu Yorków.

W tytułową białą księżniczkę, czyli Elizabeth York „Lizzie”, wciela się wielokrotnie nagradzana brytyjska aktorka Jodie Comer. Laureatka nagrody Emmy zdobyła uznanie krytyków jako Villanelle w dramacie BBC „Obsesja Eve”. Obok Comer w serialu występują również Jacob Collins-Levy („Młody Wallander” i „Doktor Who”) jako król Henryk VII oraz Michelle Fairly („Gra o tron”) jako lady Margaret Beaufort. 

W pozostałych rolach występują Essie Davis jako królowa Elizabeth Woodville, Vincent Regan jako Jasper Tudor, Joanne Whalley jako księżna Burgundii, Suki Waterhouse jako Cecylia z Yorku, Rebecca Benson jako Margaret Plantagenet „Maggie”, Patrick Gibson jako książę Ryszard, Rhys Connah jako hrabia Warwick oraz Kenneth Cranham jako biskup Morton. Serial wyreżyserował Jamie Payne, a scenariusz napisała Emma Frost (więcej tutaj).

Premiera serialu „Biała księżniczka” odbędzie się w środę, 26 maja br. o godzinie 21:30 w kanale Epic Drama. Jeszcze w tym roku na antenie stacji Epic Drama pojawi się trzecia i ostatnia część trylogii, „Hiszpańska księżniczka” („The Spanish Princess”), którą emituje obecnie kanał HBO2. Wcześniej stacja Epic Drama pokazała już serial „Biała królowa” („The White Queen”) (więcej tutaj).
 
Jodie Comer w serialu „Biała księżniczka”, foto: Viasat World
Jodie Comer w serialu „Biała księżniczka”, foto: Viasat World
Suki Waterhouse, Essie Davis, Jodie Comer i Rebecca Benson w serialu „Biała księżniczka”, foto: Viasat World
Suki Waterhouse, Essie Davis, Jodie Comer i Rebecca Benson w serialu „Biała księżniczka”, foto: Viasat World


„Biała księżniczka” - emisja w środy (od 26 maja 2021 roku) o godz. 21:30 w kanale Epic Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...