reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Woda w czerwcu w National Geographic Wild

dodano: 2021-05-20 12:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: National Geographic

National Geographic Wild W czerwcu br. kanał National Geographic Wild poleca swoim widzom program „Ratownicy z Alaski” (sezon 2.), a w ramach pasma „Woda - największy skarb Ziemi” takie produkcje, jak „24 godziny w dziczy” (sezon 3.), „Lwie królestwo”, „Powódź w delcie Okawango”, „Okawango: rzeka marzeń”, „Dzika rzeka Kongo”, „Dzikie wyspy Europy” i „Dzikie wyspy Auckland”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w czerwcu br. wiele fascynujących wypraw podwodnych, lądowych i powietrznych, w tym odkryć przyrodniczych oraz turystycznych - czekać będzie na widzów w repertuarze serwowanym przez National Geographic Wild. Stacja pokaże w czerwcu br. premierową serię „Ratownicy z Alaski” (sezon 2., premiery w niedziele, od 6 czerwca br., od godziny 14:00) oraz wyjątkowe pasmo specjalne o nazwie „Woda - największy skarb Ziemi” (emisje w soboty, od 5 czerwca br., od godziny 14:00).

Czerwiec 2021 roku w ofercie kanału National Geographic Wild:

„Woda - największy skarb Ziemi”:
emisja: w soboty (od 5 czerwca br.) o 14:00
Pasmo specjalne w National Geographic Wild.

„Woda - największy skarb Ziemi”:
„Lwie królestwo” („Lion Kingdom”)
emisja: w sobotę, 5 czerwca br. o 17:00

Glade to przepiękna oaza nad rzeką Mwagusi w Tanzanii, przyciągająca stada spragnionych mieszkańców sawanny. W tym życiodajnym miejscu splatają się losy trzech stad lwów. O kontrolę nad terytorium rywalizuje małe stado lwic z młodymi, grupa 30 myśliwych z lasu prastarych gigantycznych baobabów oraz żądni przygód włóczędzy. Na przestrzeni lat w Glade wytworzył się niezwykły sojusz, w którym naturalni wrogowie - lwy i pawiany - tu akurat nie wchodzą sobie w drogę (więcej tutaj).

„Ratownicy z Alaski” 2 („Alaska Animal Rescue” 2)
emisja: w niedziele (od 6 czerwca br.) o 14:00

Jak zapowiada nadawca, to pełna emocji seria o dzielnych mieszkańcach Alaski, którzy przychodzą z pomocą rannym i osieroconym stworzeniom. Bohaterowie ratują i rehabilitują dzikie zwierzęta, które następnie są wypuszczane na wolność. Opieka nad ciężarną uchatką, leczenie syczków zachodnich czy wychowywanie osieroconych łosiąt - te i inne wyzwania stanowią codzienność śmiałków, którzy walczą o życie przedstawicieli różnych gatunków zamieszkujących surową krainę.

„Woda - największy skarb Ziemi”:
„Powódź w delcie Okawango” („The Flood: Africa's Okavango”)
emisja: w sobotę, 12 czerwca br. o 14:00

Delta Okawango leży w sercu największej pustyni w południowej Afryce. To jeden z najbardziej różnorodnych biologicznie miejsc na Ziemi. Co roku przechodzi ona zjawiskową metamorfozę. Z jałowego pustkowia zmienia się w zalany wodą, żyzny teren. Wielka powódź sprawia pozwala jednym zwierzętom przetrwać, a dla innych stanowi zagrożenie, z którym muszą walczyć. Dla wszystkich jest to jednak wydarzenie, które wyznacza rytm życia.

„Woda - największy skarb Ziemi”:
„Dzikie wyspy Europy” („Europe's Wild Islands”)
emisja: w sobotę, 12 czerwca br. o 15:00

Głęboko na Atlantyku, obok starożytnych szczytów Azorów, bardzo powoli tworzą się nowe wyspy. W jaki sposób dżungla powstała w tych niegościnnych, skalistych warunkach na długo przed przybyciem ludzi? Odpowiedzią są ptaki. Gatunki z Europy i Ameryki przybyły tu, przenosząc nasiona. Dlatego są one w pewnym sensie założycielami tych wysp. Z kolei najbardziej rozpowszechnionymi stworzeniami na Azorach są pająki. To właśnie one, podążając za prądami, gromadzą w tamtym rejonie, aby cieszyć się ucztą z mikroskopijnego planktonu, który serwują im wyspy (więcej tutaj).

„Woda - największy skarb Ziemi”:
„24 godziny w dziczy” 3 („Wild 24” 3)
emisja: w sobotę, 12 czerwca br. o 16:00

To całodobowa podróż, ukazująca wieczny rytm światła i ciemności w różnych miejscach na naszym globie. Od dżungli w Indiach Wschodnich, przez tropikalne rafy, aż do Alaski, Nilu, Himalajów i spektakularnych Gór Skalistych. Seria śledzi życie unikalnych i niezwykłych zwierząt - takich, jak: hipopotamy, krokodyle, lwy, wilki egipskie, kretoszczury i ryby dwudyszne.

„Woda - największy skarb Ziemi”:
„Dzikie wyspy Auckland” („Savage Islands Giants”)
emisja: w sobotę, 19 czerwca br. o 15:00

W połowie drogi między Nową Zelandią a Antarktydą, surowe Wyspy Auckland stanowią oazę życia na wodach południowego Pacyfiku. Są one domem dla licznych kolonii ptaków i ssaków morskich. Każdego lata populacja wyspy wzrasta, gdy przybywają na nią stali bywalcy. Jedni zjawiają się tam po to, by łączyć się w pary i wydawać na świat potomstwo, inni - by żerować na noworodkach. Zobaczymy m.in. ogromne zgromadzenie nowozelandzkich lwów morskich oraz żółtookie pingwiny, do obecności których całoroczni mieszkańcy tego rejonu muszą przystosować, jeśli chcą przetrwać.

„Woda - największy skarb Ziemi”:
„Dzika rzeka Kongo” („Wild Congo”)
emisja: w sobotę, 19 czerwca br. o 16:00

Kongo to jedna z najpotężniejszych i najbardziej niebezpiecznych rzek świata. Stanowi dom i schronienie dla najcudowniejszych stworzeń na Ziemi. W tej niezwykłej produkcji podążymy śladami tej drugiej co do wielkości rzeki na naszym globie, aż od jej źródeł w Zambii, pokonując bagna i lasy deszczowe. Biolodzy uważają to miejsce kolebkę ewolucji, eksperymentalną przestrzeń dla powstawania nowych gatunków. Gąbka, ryba słoniowa, ślepy węgorz, szympansy, żółwie i bonobo - to tylko kilka przykładów dzikiej przyrody Konga i jej zdumiewającej zdolności do adaptacji.

„Woda - największy skarb Ziemi”:
„Okawango: rzeka marzeń” („Okavango: River of Dreams”)
emisja: w sobotę, 26 czerwca br. o 14:00

Jak zapowiada nadawca, w tej produkcji widzowie zobaczą dziką naturę w jej najczystszym stanie. Delta Okawango zajmuje około 15 tysięcy kilometrów kwadratowych. Jednak po powodziach, do których dochodzi w porze deszczowej, jej powierzchnia powiększa się do 20 tysięcy kilometrów kwadratowych. W tej pięknej scenerii widzowie zobaczą zachwycające pejzaże i mieszkańców górnego odcinka rzeki, a także  poznamy historię losów odważnej lwicy Fekeetsy (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

129 zł Więcej...