reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Woda w czerwcu w National Geographic Wild

dodano: 2021-05-20 12:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: National Geographic

National Geographic Wild W czerwcu br. kanał National Geographic Wild poleca swoim widzom program „Ratownicy z Alaski” (sezon 2.), a w ramach pasma „Woda - największy skarb Ziemi” takie produkcje, jak „24 godziny w dziczy” (sezon 3.), „Lwie królestwo”, „Powódź w delcie Okawango”, „Okawango: rzeka marzeń”, „Dzika rzeka Kongo”, „Dzikie wyspy Europy” i „Dzikie wyspy Auckland”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w czerwcu br. wiele fascynujących wypraw podwodnych, lądowych i powietrznych, w tym odkryć przyrodniczych oraz turystycznych - czekać będzie na widzów w repertuarze serwowanym przez National Geographic Wild. Stacja pokaże w czerwcu br. premierową serię „Ratownicy z Alaski” (sezon 2., premiery w niedziele, od 6 czerwca br., od godziny 14:00) oraz wyjątkowe pasmo specjalne o nazwie „Woda - największy skarb Ziemi” (emisje w soboty, od 5 czerwca br., od godziny 14:00).

Czerwiec 2021 roku w ofercie kanału National Geographic Wild:

„Woda - największy skarb Ziemi”:
emisja: w soboty (od 5 czerwca br.) o 14:00
Pasmo specjalne w National Geographic Wild.

„Woda - największy skarb Ziemi”:
„Lwie królestwo” („Lion Kingdom”)
emisja: w sobotę, 5 czerwca br. o 17:00

Glade to przepiękna oaza nad rzeką Mwagusi w Tanzanii, przyciągająca stada spragnionych mieszkańców sawanny. W tym życiodajnym miejscu splatają się losy trzech stad lwów. O kontrolę nad terytorium rywalizuje małe stado lwic z młodymi, grupa 30 myśliwych z lasu prastarych gigantycznych baobabów oraz żądni przygód włóczędzy. Na przestrzeni lat w Glade wytworzył się niezwykły sojusz, w którym naturalni wrogowie - lwy i pawiany - tu akurat nie wchodzą sobie w drogę (więcej tutaj).

„Ratownicy z Alaski” 2 („Alaska Animal Rescue” 2)
emisja: w niedziele (od 6 czerwca br.) o 14:00

Jak zapowiada nadawca, to pełna emocji seria o dzielnych mieszkańcach Alaski, którzy przychodzą z pomocą rannym i osieroconym stworzeniom. Bohaterowie ratują i rehabilitują dzikie zwierzęta, które następnie są wypuszczane na wolność. Opieka nad ciężarną uchatką, leczenie syczków zachodnich czy wychowywanie osieroconych łosiąt - te i inne wyzwania stanowią codzienność śmiałków, którzy walczą o życie przedstawicieli różnych gatunków zamieszkujących surową krainę.

„Woda - największy skarb Ziemi”:
„Powódź w delcie Okawango” („The Flood: Africa's Okavango”)
emisja: w sobotę, 12 czerwca br. o 14:00

Delta Okawango leży w sercu największej pustyni w południowej Afryce. To jeden z najbardziej różnorodnych biologicznie miejsc na Ziemi. Co roku przechodzi ona zjawiskową metamorfozę. Z jałowego pustkowia zmienia się w zalany wodą, żyzny teren. Wielka powódź sprawia pozwala jednym zwierzętom przetrwać, a dla innych stanowi zagrożenie, z którym muszą walczyć. Dla wszystkich jest to jednak wydarzenie, które wyznacza rytm życia.

„Woda - największy skarb Ziemi”:
„Dzikie wyspy Europy” („Europe's Wild Islands”)
emisja: w sobotę, 12 czerwca br. o 15:00

Głęboko na Atlantyku, obok starożytnych szczytów Azorów, bardzo powoli tworzą się nowe wyspy. W jaki sposób dżungla powstała w tych niegościnnych, skalistych warunkach na długo przed przybyciem ludzi? Odpowiedzią są ptaki. Gatunki z Europy i Ameryki przybyły tu, przenosząc nasiona. Dlatego są one w pewnym sensie założycielami tych wysp. Z kolei najbardziej rozpowszechnionymi stworzeniami na Azorach są pająki. To właśnie one, podążając za prądami, gromadzą w tamtym rejonie, aby cieszyć się ucztą z mikroskopijnego planktonu, który serwują im wyspy (więcej tutaj).

„Woda - największy skarb Ziemi”:
„24 godziny w dziczy” 3 („Wild 24” 3)
emisja: w sobotę, 12 czerwca br. o 16:00

To całodobowa podróż, ukazująca wieczny rytm światła i ciemności w różnych miejscach na naszym globie. Od dżungli w Indiach Wschodnich, przez tropikalne rafy, aż do Alaski, Nilu, Himalajów i spektakularnych Gór Skalistych. Seria śledzi życie unikalnych i niezwykłych zwierząt - takich, jak: hipopotamy, krokodyle, lwy, wilki egipskie, kretoszczury i ryby dwudyszne.

„Woda - największy skarb Ziemi”:
„Dzikie wyspy Auckland” („Savage Islands Giants”)
emisja: w sobotę, 19 czerwca br. o 15:00

W połowie drogi między Nową Zelandią a Antarktydą, surowe Wyspy Auckland stanowią oazę życia na wodach południowego Pacyfiku. Są one domem dla licznych kolonii ptaków i ssaków morskich. Każdego lata populacja wyspy wzrasta, gdy przybywają na nią stali bywalcy. Jedni zjawiają się tam po to, by łączyć się w pary i wydawać na świat potomstwo, inni - by żerować na noworodkach. Zobaczymy m.in. ogromne zgromadzenie nowozelandzkich lwów morskich oraz żółtookie pingwiny, do obecności których całoroczni mieszkańcy tego rejonu muszą przystosować, jeśli chcą przetrwać.

„Woda - największy skarb Ziemi”:
„Dzika rzeka Kongo” („Wild Congo”)
emisja: w sobotę, 19 czerwca br. o 16:00

Kongo to jedna z najpotężniejszych i najbardziej niebezpiecznych rzek świata. Stanowi dom i schronienie dla najcudowniejszych stworzeń na Ziemi. W tej niezwykłej produkcji podążymy śladami tej drugiej co do wielkości rzeki na naszym globie, aż od jej źródeł w Zambii, pokonując bagna i lasy deszczowe. Biolodzy uważają to miejsce kolebkę ewolucji, eksperymentalną przestrzeń dla powstawania nowych gatunków. Gąbka, ryba słoniowa, ślepy węgorz, szympansy, żółwie i bonobo - to tylko kilka przykładów dzikiej przyrody Konga i jej zdumiewającej zdolności do adaptacji.

„Woda - największy skarb Ziemi”:
„Okawango: rzeka marzeń” („Okavango: River of Dreams”)
emisja: w sobotę, 26 czerwca br. o 14:00

Jak zapowiada nadawca, w tej produkcji widzowie zobaczą dziką naturę w jej najczystszym stanie. Delta Okawango zajmuje około 15 tysięcy kilometrów kwadratowych. Jednak po powodziach, do których dochodzi w porze deszczowej, jej powierzchnia powiększa się do 20 tysięcy kilometrów kwadratowych. W tej pięknej scenerii widzowie zobaczą zachwycające pejzaże i mieszkańców górnego odcinka rzeki, a także  poznamy historię losów odważnej lwicy Fekeetsy (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...