reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Młody tancerz roku 2021” w kanale TVP Kultura

dodano: 2021-05-22 11:01 | aktualizacja: 2021-05-22 13:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Kultura

TVP Kultura „Młody tancerz roku” W niedziele, 23 i 30 maja br. o godz. 20:00 w kanałach TVP Kultura i TVP Kultura 2 odbędą się półfinały konkursu „Młody tancerz roku 2021”, który organizowany jest przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytut Muzyki i Tańca. W półfinałach konkursu 16 tancerzy rywalizować będzie o występ w finale, który odbędzie się w niedzielę, 6 czerwca br. o godz. 20:00. Reprezentują oni zarówno Ogólnokształcące Szkoły Baletowe (OSB), jak i Niepubliczne Szkoły Sztuki Tańca (NSST) z całej Polski. Półfinały poprowadzi Katarzyna Sanocka. W jury zasiądą Aleksandra Dziurosz, Iwona Pasińska i Emil Wesołowski.

TVP Kultura „Młody tancerz roku”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje nadawca, od ponad dekady konkurs jest jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem telewizyjnym, promującym młode talenty - uczniów polskich szkół baletowych. Głównym celem imprezy jest popularyzacja tańca jako formy wyrazu artystycznego. Udział w „Młodym tancerzu roku” to także przepustka do kariery międzynarodowej. Świadczą o tym liczne sukcesy laureatów, takie jak angaże w zespołach baletowych oraz zwycięstwa w konkursie „Eurowizji dla młodych tancerzy” duetu David i Marcin Kupińscy (2001), Viktorii Nowak (2015) oraz Pauliny Bidzińskiej (2017) (więcej tutaj).

Tego roku w każdym z półfinałów widzowie będą mieli okazję zobaczyć ośmioro uczestników. Jury w składzie: Aleksandra Dziurosz - tancerka, choreografka, zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca, Iwona Pasińska - tancerka, choreografka, dyrektor Polskiego Teatru Tańca, oraz Emil Wesołowski - tancerz, choreograf i pedagog zakwalifikują do finału sześcioro uczestników. W ramach zmagań półfinałowych jurorzy będą oceniali obowiązkową choreografię klasyczną oraz układ dowolny każdego z zawodników (więcej tutaj i tutaj).

W odcinkach półfinałowych wystąpią: Julia Bielska (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu), Zuzanna Burak (Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Białymstoku), Malina Capiga (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Łodzi), Oliwia Czarnocka (Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Siedlcach), Maciej Duda (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku), Tamiła Dudnik (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu), Karolina Merda (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu), Wiktor Perdek (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu), Barbara Postek (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie), Jagoda Rusek (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu), Artem Rybalchenko (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku), Anna Shmatchenko (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku), Cezary Szlachta (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie), Martyna Warzocha (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie), Marta Wiszczuk (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu) i Vanessa Zwolińska (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu).
 
Iwona Pasińska, Aleksandra Dziurosz i Emil Wesołowski zasiądą w jury programu „Młody tancerz roku 2021”, foto: TVP
Iwona Pasińska, Aleksandra Dziurosz i Emil Wesołowski zasiądą w jury programu „Młody tancerz roku 2021”, foto: TVP


„Młody tancerz roku 2021” - emisja w niedziele (od 23 maja 2021 roku) o godz. 20:00 w kanałach TVP Kultura i TVP Kultura 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...