reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Młody tancerz roku 2021” w kanale TVP Kultura

dodano: 2021-05-22 11:01 | aktualizacja: 2021-05-22 13:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Kultura

TVP Kultura „Młody tancerz roku” W niedziele, 23 i 30 maja br. o godz. 20:00 w kanałach TVP Kultura i TVP Kultura 2 odbędą się półfinały konkursu „Młody tancerz roku 2021”, który organizowany jest przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytut Muzyki i Tańca. W półfinałach konkursu 16 tancerzy rywalizować będzie o występ w finale, który odbędzie się w niedzielę, 6 czerwca br. o godz. 20:00. Reprezentują oni zarówno Ogólnokształcące Szkoły Baletowe (OSB), jak i Niepubliczne Szkoły Sztuki Tańca (NSST) z całej Polski. Półfinały poprowadzi Katarzyna Sanocka. W jury zasiądą Aleksandra Dziurosz, Iwona Pasińska i Emil Wesołowski.

TVP Kultura „Młody tancerz roku”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje nadawca, od ponad dekady konkurs jest jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem telewizyjnym, promującym młode talenty - uczniów polskich szkół baletowych. Głównym celem imprezy jest popularyzacja tańca jako formy wyrazu artystycznego. Udział w „Młodym tancerzu roku” to także przepustka do kariery międzynarodowej. Świadczą o tym liczne sukcesy laureatów, takie jak angaże w zespołach baletowych oraz zwycięstwa w konkursie „Eurowizji dla młodych tancerzy” duetu David i Marcin Kupińscy (2001), Viktorii Nowak (2015) oraz Pauliny Bidzińskiej (2017) (więcej tutaj).

Tego roku w każdym z półfinałów widzowie będą mieli okazję zobaczyć ośmioro uczestników. Jury w składzie: Aleksandra Dziurosz - tancerka, choreografka, zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca, Iwona Pasińska - tancerka, choreografka, dyrektor Polskiego Teatru Tańca, oraz Emil Wesołowski - tancerz, choreograf i pedagog zakwalifikują do finału sześcioro uczestników. W ramach zmagań półfinałowych jurorzy będą oceniali obowiązkową choreografię klasyczną oraz układ dowolny każdego z zawodników (więcej tutaj i tutaj).

W odcinkach półfinałowych wystąpią: Julia Bielska (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu), Zuzanna Burak (Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Białymstoku), Malina Capiga (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Łodzi), Oliwia Czarnocka (Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Siedlcach), Maciej Duda (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku), Tamiła Dudnik (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu), Karolina Merda (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu), Wiktor Perdek (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu), Barbara Postek (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie), Jagoda Rusek (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu), Artem Rybalchenko (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku), Anna Shmatchenko (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku), Cezary Szlachta (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie), Martyna Warzocha (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie), Marta Wiszczuk (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu) i Vanessa Zwolińska (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu).
 
Iwona Pasińska, Aleksandra Dziurosz i Emil Wesołowski zasiądą w jury programu „Młody tancerz roku 2021”, foto: TVP
Iwona Pasińska, Aleksandra Dziurosz i Emil Wesołowski zasiądą w jury programu „Młody tancerz roku 2021”, foto: TVP


„Młody tancerz roku 2021” - emisja w niedziele (od 23 maja 2021 roku) o godz. 20:00 w kanałach TVP Kultura i TVP Kultura 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...