reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Jazz 4K z koncesją KRRiT

dodano: 2021-05-22 12:04 | aktualizacja: 2021-05-26 15:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Jazz 4K We wtorek, 18 maja br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić Agnieszce Teresie Bani, zamieszkałej w Świętochłowicach, prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą Berenikafilm Agnieszka Bania, koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Jazz 4K. Koncesja obowiązuje od dnia 18 maja 2021 roku i wygasa z dniem 17 maja 2031 roku. Stacja ma pojawić się w sieci Toya z Łodzi.

Jazz 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Agnieszka Teresa Bania wnioskiem z dnia 16 lutego 2021 roku wystąpiła o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Jazz 4K w sieci telekomunikacyjnej operatora Toya (więcej tutaj). 18 maja 2021 roku decyzja regulatora rynku została wydana na podstawie uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 29 kwietnia 2021 roku.

Wnioskodawca wystąpił o koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Jazz 4K o charakterze wyspecjalizowanym - muzyczno-kulturalnym.

Program Jazz 4K będzie - zgodnie z założeniami wniosku - rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 12 godzin na dobę i skierowany do wszystkich osób w wieku 5-90 lat, miłośników muzyki jazzowej oraz wszelkich fuzji jazzu, muzyków i pedagogów. Koncesjonariusz rozpocznie rozpowszechnianie programu nie później niż 4 miesiące od daty udzielenia koncesji. Do czasu rozpoczęcia rozpowszechniania programu koncesjonariusz może prowadzić próbne emisje programu.

W programie propagowana będzie przede wszystkim muzyka jazz, muzyka współczesna, muzyka improwizowana, muzyka klasyczna, fuzja jazzu z rapem, popem, elektro-jazz, poezja śpiewana i wszelkie formy artystyczne pokrewne z wymienionymi. W programie rozpowszechniane będą:

- audycje artystyczno-kulturalne, w ramach których emitowane będą audycje edukacyjne, adresowane do muzyków, uczniów szkół średnich i wyższych, materiały publicystyczne pozwalające lepiej zrozumieć mniej znane gatunki muzyczne i ich formy wyrażania, wywiady, warsztaty i prace artystyczne - relacje filmowe z dyplomów oraz relacje z koncertów;
- audycje prezentujące muzykę rozrywkową, koncerty, teledyski, bloki muzyczne - fuzje jazzu z muzyką rozrywkową;
- audycje prezentujące muzykę poważną promujące muzyków klasycznych, przede wszystkim młodych kompozytorów, zawierające koncerty i utwory klasyczne,
- audycje prezentujące inne rodzaje muzyki jazz, muzykę ludową i etniczną.

Wnioskodawca zaplanował następujące rodzaje audycji i ich minimalny udział procentowy w tygodniowym czasie nadawania programu w godzinach 6:00-23:00 (nie mniej niż): audycje artystyczno-kulturalne - 2 proc. (w całości realizujące specjalizację), audycje prezentujące muzykę rozrywkową - 7 proc. (w całości realizujące specjalizację), audycje prezentujące muzykę poważną - 14 proc. (w całości realizujące specjalizację) oraz audycje prezentujące inne rodzaje muzyki - 48 proc. (w całości realizujące specjalizację). Udział audycji realizujących specjalizację programu wyniesie nie mniej niż 71 proc. w tygodniowym i miesięcznym czasie nadawania programu w godzinach 6:00-23:00.

Audycje powtórkowe zajmą około 39 proc. tygodniowego czasu nadawania programu. Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 33 proc. a audycje europejskie 51 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez wnioskodawcę wyżej wymieniony udział procentowy jest zgodny z wymaganiami „Ustawy o radiofonii i telewizji” w tym zakresie. Przewidywany procentowy udział w dobowym czasie nadawania programu audycji i innych przekazów niepochodzących od wnioskodawcy, to jest niewytworzonych przez wnioskodawcę ani na jego wyłączne zamówienie, ani we współdziałaniu z innymi nadawcami wyniesie 19 proc.

Wnioskodawca wykazał regulatorowi rynku, że dysponuje możliwościami finansowymi niezbędnymi do finansowania, tworzenia i rozpowszechniania programu.

Dodajmy, że nadawca posiada już koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Jazz (więcej tutaj). Stacja ta rozpoczęła nadawanie w 2018 roku i jest dostępna w sieciach kablowych i IPTV (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...