reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Jazz 4K z koncesją KRRiT

dodano: 2021-05-22 12:04 | aktualizacja: 2021-05-26 15:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Jazz 4K We wtorek, 18 maja br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić Agnieszce Teresie Bani, zamieszkałej w Świętochłowicach, prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą Berenikafilm Agnieszka Bania, koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Jazz 4K. Koncesja obowiązuje od dnia 18 maja 2021 roku i wygasa z dniem 17 maja 2031 roku. Stacja ma pojawić się w sieci Toya z Łodzi.

Jazz 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Agnieszka Teresa Bania wnioskiem z dnia 16 lutego 2021 roku wystąpiła o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Jazz 4K w sieci telekomunikacyjnej operatora Toya (więcej tutaj). 18 maja 2021 roku decyzja regulatora rynku została wydana na podstawie uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 29 kwietnia 2021 roku.

Wnioskodawca wystąpił o koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Jazz 4K o charakterze wyspecjalizowanym - muzyczno-kulturalnym.

Program Jazz 4K będzie - zgodnie z założeniami wniosku - rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 12 godzin na dobę i skierowany do wszystkich osób w wieku 5-90 lat, miłośników muzyki jazzowej oraz wszelkich fuzji jazzu, muzyków i pedagogów. Koncesjonariusz rozpocznie rozpowszechnianie programu nie później niż 4 miesiące od daty udzielenia koncesji. Do czasu rozpoczęcia rozpowszechniania programu koncesjonariusz może prowadzić próbne emisje programu.

W programie propagowana będzie przede wszystkim muzyka jazz, muzyka współczesna, muzyka improwizowana, muzyka klasyczna, fuzja jazzu z rapem, popem, elektro-jazz, poezja śpiewana i wszelkie formy artystyczne pokrewne z wymienionymi. W programie rozpowszechniane będą:

- audycje artystyczno-kulturalne, w ramach których emitowane będą audycje edukacyjne, adresowane do muzyków, uczniów szkół średnich i wyższych, materiały publicystyczne pozwalające lepiej zrozumieć mniej znane gatunki muzyczne i ich formy wyrażania, wywiady, warsztaty i prace artystyczne - relacje filmowe z dyplomów oraz relacje z koncertów;
- audycje prezentujące muzykę rozrywkową, koncerty, teledyski, bloki muzyczne - fuzje jazzu z muzyką rozrywkową;
- audycje prezentujące muzykę poważną promujące muzyków klasycznych, przede wszystkim młodych kompozytorów, zawierające koncerty i utwory klasyczne,
- audycje prezentujące inne rodzaje muzyki jazz, muzykę ludową i etniczną.

Wnioskodawca zaplanował następujące rodzaje audycji i ich minimalny udział procentowy w tygodniowym czasie nadawania programu w godzinach 6:00-23:00 (nie mniej niż): audycje artystyczno-kulturalne - 2 proc. (w całości realizujące specjalizację), audycje prezentujące muzykę rozrywkową - 7 proc. (w całości realizujące specjalizację), audycje prezentujące muzykę poważną - 14 proc. (w całości realizujące specjalizację) oraz audycje prezentujące inne rodzaje muzyki - 48 proc. (w całości realizujące specjalizację). Udział audycji realizujących specjalizację programu wyniesie nie mniej niż 71 proc. w tygodniowym i miesięcznym czasie nadawania programu w godzinach 6:00-23:00.

Audycje powtórkowe zajmą około 39 proc. tygodniowego czasu nadawania programu. Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 33 proc. a audycje europejskie 51 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez wnioskodawcę wyżej wymieniony udział procentowy jest zgodny z wymaganiami „Ustawy o radiofonii i telewizji” w tym zakresie. Przewidywany procentowy udział w dobowym czasie nadawania programu audycji i innych przekazów niepochodzących od wnioskodawcy, to jest niewytworzonych przez wnioskodawcę ani na jego wyłączne zamówienie, ani we współdziałaniu z innymi nadawcami wyniesie 19 proc.

Wnioskodawca wykazał regulatorowi rynku, że dysponuje możliwościami finansowymi niezbędnymi do finansowania, tworzenia i rozpowszechniania programu.

Dodajmy, że nadawca posiada już koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Jazz (więcej tutaj). Stacja ta rozpoczęła nadawanie w 2018 roku i jest dostępna w sieciach kablowych i IPTV (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena szerokopasmowa Red Eagle Dynamic UFO dookólna

Antena szerokopasmowa Red Eagle Dynamic UFO jest przeznaczona do pracy...

49 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Konwerter SCR 24UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB24 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

179 zł Więcej...