reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mały silnik wodorowy zamiast silników na benzynę lub gaz

dodano: 2021-05-23 12:30 | aktualizacja: 2021-05-23 13:09
autor: Jan Borejko | źródło: Aquarius Engines

Aquarius Energy silnik wodorowy wodór 360px.jpg Izraelska firma Aquarius Engines zaprezentowała swój najnowszy wynalazek - mały silnik wodorowy. Inżynierowie z Izraela mają nadzieję, że nowość zastąpi generatory silników gazowych i wodorowe ogniwa paliwowe w przyszłych zelektryfikowanych pojazdach. Firma Aquarius Engines, założona w 2014 roku przez Shaula Yakobiego, dyrektora technicznego i wynalazcę, Ariela Gorfunga, dyrektora generalnego oraz Gala Fridmana, dyrektora ds. marketingu, chwali się, że zaprojektowała, opracowała i zbudowała „rewolucyjny” silnik do obsługi pojazdów silnikowych.

Aquarius Energy
Aquarius Energy silnik wodorowy wodór 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Banalnie prosty w konstrukcji silnik waży zaledwie 10 kg  - wykorzystuje pojedynczy ruchomy tłok do generowania mocy. Co ciekawe oprócz silników dla pojazdów Aquarius opracowuje silnik, który będzie mógł być używany jako samodzielny mikrogenerator na wodór.

Silnik Aquarius ma tylko jeden centralny cylinder, w którym tłok porusza się między dwiema głowicami silnika. W poprzednich wersjach Aquarius korzystał z tradycyjnych paliw kopalnych, ale teraz konstruktorzy zwrócili uwagę na wodór jako najczystsze paliwo.

Izraelska firma twierdzi, że austriacka firma inżynieryjna AVL-Schrick niedawno zakończyła testy prototypów tego silnika. Wyniki eksperymentu w Austriii potwierdziły, że zmodyfikowana wersja silnika Aquarius może pracować wyłącznie na wodorze.

Silnik Aquarius jest nie tylko mały, lekki i łatwy w transporcie, ale także bardzo prosty. Nie wymaga regularnej konserwacji. Silnik Aquarius składa się tylko z 20 części, z których porusza się tylko jeden tłok. Najciekawsze jest to, że do smarowania nie jest potrzebny żaden olej.

Warto obejrzeć film.Potencjał stosowania czystszego, palnego wodoru jako paliwa zwiększa atrakcyjność nowego silnika, zwłaszcza na rynkach krajów, które już chcą ograniczyć emisje.

Izraelska firma niedawno nawiązała strategiczne partnerstwo z japońskimi korporacjami zajmującymi się częściami samochodowymi TPR i Musashi Seimitsu Industry Co. Ltd. 

Technologia Aquarius Engines ma obecnie około 24 patentów zarejestrowanych na całym świecie. Aquarius Engines zajmuje się produkcją i rozwojem ośrodki w Izraelu, Niemczech i w Polsce

 

Źródło: bloomberg.com  aquariusengines.com  haaretz.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technologia wodorowa


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...