reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gala Orłów 2021 w otwartym paśmie Canal+

dodano: 2021-05-24 10:07
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+

Orły Kompozytor Jerzy Matuszkiewicz został pierwszym laureatem tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2021. Nazwisko zostało ogłoszone przez prezydenta Polskiej Akademii Filmowej, Dariusza Jabłońskiego, dnia 19 maja. Nazwiska pozostałych laureatów zostaną ujawnione w trakcie uroczystej Gali Orłów, która odbędzie się 21 czerwca br. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi CANAL+ w paśmie otwartym. Galę będzie też można śledzić na CANAL+ online.

Polska Akademia Filmowa
Orły


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po raz pierwszy w 23-letniej historii Orłów koperta z wynikiem głosowania na najbardziej zaszczytną kategorię, czyli Orła za Osiągnięcia Życia, została otwarta w studiu telewizyjnym Wirtualnej Polski. Tradycyjnie przed główną ceremonią ogłoszony zostaje tylko jeden laureat - pozostałych zwycięzców poznamy dopiero 21 czerwca w chwili publicznego otwarcia kopert.

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz to muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor muzyki do seriali i filmów z czasów PRL-u. Autor muzyki do kultowych polskich seriali, takich jak: „Alternatywy 4”, „Czterdziestolatek”, „Czterdziestolatek 20 lat później”, „Stawka większa niż życie”, „Śmieciarz”, „Wojna domowa” czy „Życie na gorąco”. Skomponował również muzykę do wielu polskich filmów, m.in. „Dwa żebra Adama”, „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, „Raj na ziemi”, „Nie lubię poniedziałku”, „Poszukiwany, poszukiwana” czy „Janosik”, „Zaklęte rewiry” oraz „Syzyfowe prace”. Właśnie za muzykę do filmu „Syzyfowe prace” był nominowany do Orłów w kategorii Najlepsza muzyka.

23. gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2021 odbędzie się 21 czerwca. O tegoroczne Orły ubiegają się twórcy oraz aktorzy i aktorki m.in. filmów „Szarlatan” Agnieszki Holland, głośnego debiutu Jana Holoubka „25. lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy”, który Akademia wyróżniła rekordową liczbą aż czternastu nominacji, a także świetnie przyjętych przez widzów i krytyków najnowszych filmów „Jak najdalej stąd” Piotra Domalewskiego i „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy. Po raz pierwszy szansę na Orła ma również pełnometrażowa animacja „Zabij to i wyjedź z tego miasta” w reż. Mariusza Wilczyńskiego.

Transmisję z gali będzie można oglądać w otwartym paśmie na antenie CANAL+, który od pięciu lat jest oficjalnym nadawcą telewizyjnym Orłów, oraz na platformie CANAL+ online.

Polska Nagroda Filmowa Orzeł, przyznawana od 1999 roku przez Polską Akademię Filmową, jest powszechnie uważana za najważniejsze wyróżnienie rodzimej branży. Nominowani, a potem laureaci są wyłaniani w dwuetapowym głosowaniu. Nad jego prawidłowością i zgodnością z regulaminem, a także tajnością i poufnością całego procesu czuwa wiodąca na świecie firma audytorsko-doradcza, PwC, partner Polskiej Akademii Filmowej. Warto podkreślić, że podobnie jak w przypadku Oscarów, nominowanych oraz laureatów Orłów poznajemy w chwili publicznego otwarcia kopert. Oprócz nagród dla najlepszego filmu fabularnego, dokumentalnego oraz serialu, nagradzani są także aktorzy, aktorki, twórczynie oraz twórcy filmowi w aż dziewiętnastu kategoriach. Każdego roku wręczana jest także Nagroda za Osiągnięcia Życia oraz Nagroda Publiczności.

CANAL+ to oficjalny nadawca oraz partner Festiwalu Orłów 2021.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 LITE HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2021

10 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...