reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Receptura” - nowy serial TVN, przy współpracy z E.Wedel

dodano: 2021-05-24 15:23 | aktualizacja: 2021-05-25 15:13
autor: Janina Klepacka | źródło: TVN Media

Receptura TVN Grupa Discovery ATM Grupa Agnieszka Więdłocha Historia lubi się powtarzać, szczególnie w miłości. Trwają zdjęcia do nowej produkcji obyczajowej „Receptura”. Widzowie będą śledzić w niej równolegle losy dwóch bohaterek – jednej mieszkającej we współczesnej stolicy i drugiej: żyjącej w międzywojennej Warszawie. Obie podążą za tajemnicą inspirowaną przepisem na słodycz, który chcą zdobyć wszyscy. W części historycznej w roli głównej – powracająca na mały ekran – Agnieszka Więdłocha. Premiera „Receptury” już jesienią w TVN i na Playerze.

Mateusz Janicki i Agnieszka Więdłocha, fot. TVN Grupa Discovery / ATM Grupa
Receptura TVN Grupa Discovery ATM Grupa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W połowie maja w Warszawie ruszyły zdjęcia do najnowszej produkcji TVN Grupa Discovery „Receptura”. To sześcioodcinkowa opowieść rozgrywająca się równocześnie w okresie międzywojennym oraz w czasach dzisiejszych, która w intrygujący sposób łączy perspektywę tradycji z nowoczesnością.

Klamrą spinającą dwie kobiece historie w „Recepturze” jest dziennik Marii Kielicz, który przypadkowo wpada w ręce młodej studentki architektury – Zosi. Wraz z jego kolejnymi stronami rozwija się opowieść o rozterkach, ambicjach i romantycznych wyborach kobiet szukających prawdy o sobie. Zosia odkrywa historię swojej prababki. W 1936 r. Maria, samotna matka z dyplomem z architektury, przyjeżdża do międzywojennej stolicy, aby rozpocząć nowe życie. W Warszawie kobieta otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla. Szybko staje się jego zaufaną pracownicą i powiernicą tajemnic najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie.
 

- W tej historii ujęło mnie, że międzypokoleniowe dylematy można pokazać z urokiem i dużą sympatią dla bohaterów. Natomiast wątek szpiegowskiej tajemnicy wprowadza do serialu napięcie, zaskoczenia i szansę na prowadzenie z widzem filmowej gry. Ponieważ intryga rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych, łączymy dzisiejszy język filmowy z klasycznym sposobem opowiadania kamerą, składając żartobliwy hołd dla kina z lat trzydziestych i czterdziestych, które zawsze było dla mnie inspiracją. To co wyróżnia „Recepturę” na tle większości produkcji z okresu międzywojnia, to sposób jego pokazania. Pomimo powrotu do tamtych niespokojnych czasów, nie czujemy zbliżającej się wojny, a podpatrujemy życie obyczajowe" - mówi Tomasz Szafrański, reżyser „Receptury”.

W rolę Marii Kielicz wcieli się Agnieszka Więdłocha. Na ekranie towarzyszą jej: Jacek Koman jako Jan Wedel, Mateusz Janicki oraz aktor niemieckiego pochodzenia Fabian Prokein („Ludzie i bogowie”).

Zdjęcia do kostiumowej części „Receptury” potrwają do końca maja. A już w czerwcu na planie pojawią się kolejne gwiazdy, aby opowiedzieć historię współczesnej bohaterki – Zosi. Więcej szczegółów wkrótce.
 
Agnieszka Więdłocha jako Maria Kielicz w serialu „Receptura”, fot.  TVN Grupa Discovery / ATM Grupa

Serial, na zamówienie TVN we współpracy z E.Wedel, reżyseruje Tomasz Szafrański, a realizuje Production Services Poland (ATM Grupa). Producentem „Receptury” ze strony TVN jest Marta Pasławska, z ramienia ATM Grupy: Krzysztof Jakubowski (producent wykonawczy) i Robert Wieczorek (producent kreatywny). Za zdjęcia odpowiada Rafał Paradowski. Autorami scenariusza są: Artur Kowalewski, Dorota Jankojć-Poddębniak oraz Bartosz Staszczyszyn. Pionem kostiumowym kierują Katarzyna Baran i Agata Culak, a scenograficznym – Dorota Rakowiecka.
Za pomysł serialu odpowiadają firma Aldentro oraz agencja mediowa Zenith.
 

- W tym roku obchodzimy jubileusz 170-lecia istnienia marki E.Wedel. Z tej okazji, szukaliśmy sposobu na to, aby w niekonwencjonalny sposób opowiedzieć naszą historię. Serial fabularny łączący rozrywkę z wątkami historycznymi jest idealnym sposobem na przybliżenie postaci Jana Wedla, który odegrał olbrzymią rolę w historii naszej firmy. Ostatni z rodu Wedlów uchodził za filantropa i wizjonera wyprzedzającego czasy, w których żył. Oprócz tego, śledząc losy naszych bohaterów, zapoznamy się z nieznanymi dotąd szerokiej publiczności faktami z bogatej przeszłości E.Wedel - mówi Dominika Igielińska, Branded Content Manager E.Wedel.

Premiera 6-odcinkowej „Receptury” już jesienią w TVN i na Playerze.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32 Quattro

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

329 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa MLog 6-69 HV dla MUX8 w pionie

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej MLog 6-69...

49 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2021

10 zł Więcej...