reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Usuwanie anten satelitarnych w stolicy Tadżykistanu

dodano: 2021-05-25 17:57 | aktualizacja: 2021-05-25 18:38
autor: RO | źródło: ozodi.org/tele-satinfo.ru

demontaż anten parabolicznych w stolicy Tadżykistanu W ciągu ostatniego tygodnia, władze stolicy Tadżykistanu usunęły dziesiątki anten parabolicznych przy jednej z głównych ulic przelotowych w Duszanbe - alei Rudaki. Z tego powodu wielu mieszkańców miasta nie może oglądać ulubionych programów zagranicznych.

ozodi.org
anteny satelitarne w Tadżykistanie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Powiedziano nam, że anteny na dachach psują wygląd miasta. Do oglądania pozostały 4 kanały, mówi jeden z mieszkańców.

21 maja pracownicy gospodarstw mieszkalno-komunalnych w rejonie metropolitarnym Ismoili Somoni rozpoczęli usuwanie anten satelitarnych z dachów budynków mieszkalnych. Twierdzą, że działają na polecenie mera stolicy. - Anteny psują piękny wygląd miasta, dlatego należy je zdejmować z dachów budynków mieszkalnych, powiedzieli pracownicy usług mieszkalnych i komunalnych.

Niektórzy mieszkańcy mówili, że demontaż anten kosztuje ich nowe nakłady finansowe, a z drugiej strony ogranicza dostęp do informacji.

Nie zapytano nas o zdanie, po prostu powiedziano nam, że anteny psują piękno miasta. Kupiliśmy anteny, wydaliśmy pieniądze na ich instalację, powinni nam zrekompensować tę decyzję udostępniając telewizję kablową

- powiedział jeden z mieszkańców pod warunkiem zachowania anonimowości.


Rozkaz mera
Jeden z pracowników mieszkalnictwa i usług komunalnych powiedział dla radia Ozodi, że mieszkańcom wyznaczono czas na usunięcie anten. Gdy mieszkańcy nie spełnili tego wymogu, to do demontażu przystąpili pracownicy służb komunalnych. W ciągu kilku dni, usunęli oni około 150 anten przy Alei Rudaki.

Aleja Rudaki przebiega przez same centrum Duszanbe.
Ulica ta jest trasa protokolarną i często używaną przez samochody prezydentów i innych wysokich rangą gości przybywających do Tadżykistanu. Najwyraźniej urząd mera Duszanbe zdecydował o usunięciu anten, aby miasto było bardziej atrakcyjne i nowoczesne w oczach zagranicznych gości.


Pracownicy służb mieszkaniowych i komunalnych zdejmowali anteny satelitarne z dachów budynków i ustawiali je przed budynkiem oddziału regionalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Usługi mieszkaniowe i komunalne zapewniały mieszkańcom możliwość odebrania anten w dowolnym momencie, ale musieli oni przejść na opcjonalny odbiór telewizji. Chociaż niektórzy mieszkańcy twierdzili, że ich anteny zostały zrzucone z dachów bezpośrednio na ziemię, co czyni je bezużytecznymi.

Demontaż anten satelitarnych z domów w stolicy rozpoczął się w zeszłym roku.
Niektórzy mieszkańcy narzekają, że telewizja satelitarna jest jedną z nielicznych możliwości uzyskania alternatywnych informacji w Tadżykistanie, a działania władz ograniczają ich prawo dostępu do informacji. Władze nie akceptują tych zarzutów i argumentują, że mieszkańcy mają możliwość korzystania z telewizji kablowej i Internetu.

Jesienią ubiegłego roku usunięto około 800 anten z domów w miejscowości Kajrakkum, a właściciele domów zostali podłączeni do telewizji kablowej.

Źródło: ozodi.org  tele-satinfo.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...