reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-01-17 - 2022-01-18

Finał Ligi Europy z Gdańska produkowany przez Polsat w 4K

dodano: 2021-05-25 20:33 | aktualizacja: 2021-05-26 11:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polsat/satkurier.pl

Final LE liga Europy UEFA 2021 Ipla  4K PSP 1 360px.jpg W środę, 26 maja o godz. 21:00 na Polsat Plus Arenie w Gdańsku rozegrany zostanie mecz finałowy Ligi Europy UEFA. To drugi raz w historii, kiedy wydarzenie tej rangi odbędzie się w Polsce. Transmisja meczu oraz rozbudowane studio publicystyczne z wyjątkowymi materiałami reporterskimi oraz wywiadami dostępne będą od godz. 18:00 w kanale Polsat Sport Premium 1. W Ipli transmisja w rozdzielczości 4K. Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji jeden mecz realizowany będzie przez 3 wozy transmisyjne, w tym jeden pracujący w technologii obrazu UHD HDR i dźwięku Dolby Atmos.

UEFA / satkurier.pl
Ipla Polsat Sport Premium 4K Liga Europy UEFA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W meczu finałowym Ligi Europy UEFA w sezonie 2020/2021 hiszpański Villarreal CF zagra z angielskim Manchesterem United. Będzie to pierwsze wydarzenie sportowe na stadionie w Gdańsku od momentu nadania mu oficjalnej nazwy Polsat Plus Arena.
 

- Drużyny takie, jak Villarreal i Manchester United nie przyjeżdżają do Polski co tydzień, więc już sam ten fakt czyni tegoroczny finał Ligi Europy UEFA wyjątkowym. To, że UEFA właśnie nam powierzyła wyprodukowanie sygnału telewizyjnego z tego meczu jest ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem. Odczytujemy to też jako dowód wielkiego zaufania, jakim UEFA darzy Telewizję Polsat, a więc swojego wieloletniego i niezawodnego partnera. Dołożymy wszelkich starań, aby od strony realizacji telewizyjnej był to prawdziwy majstersztyk. Bardzo cieszy nas również to, że wydarzenie takiego kalibru zainauguruje współpracę Grupy Polsat z przepięknym stadionem w Gdańsku, a na trybunach zasiądą kibice
- mówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat.

Wyprodukowany przez Telewizję Polsat sygnał z finału Ligi Europy UEFA trafi do blisko 100 krajów na całym świecie.
Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji jeden mecz realizowany będzie przez 3 wozy transmisyjne, w tym jeden pracujący w technologii obrazu UHD HDR i dźwięku Dolby Atmos. Wokół boiska rozstawionych zostało 30 kamer, a zespół zaangażowany bezpośrednio w realizację telewizyjną liczy aż 150 osób, czyli 3 razy więcej niż przy typowej transmisji piłkarskiej.

Także przedmeczowe i pomeczowe studia rozmachem realizacyjnym nie będą ustępować produkcji ze stadionu. Przygotowania do tych programów ruszyły na kilka dni przed transmisją, która w kanale Polsat Sport Premium 1 rozpocznie się 26 maja o godz. 18:00.

Gośćmi Przemysława Iwańczyka będą były selekcjoner Jerzy Engel, byli reprezentanci Polski Dariusz Dziekanowski i Artur Wichniarek oraz dziennikarze Roman Kołtoń i Hirek Wrona. Program wyjdzie poza ramy tego wszystkiego, do czego widzowie kanałów Polsat Sport Premium zdążyli się już przyzwyczaić przy transmisjach Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA.

Oprócz trójwymiarowych analiz taktycznych, rozbudowanych dyskusji okołomeczowych oraz zestawień i ciekawostek, w transmisji znajdą się łączenia z dziennikarzami i ekspertami z krajów skąd pochodzą finaliści. Nie zabraknie też rozmów i wywiadów z najważniejszymi osobami europejskiego futbolu obecnymi na meczu w Gdańsku. Kamery Polsatu Sport Premium zajrzą wszędzie tam, gdzie żaden kibic nie ma wstępu.

Należy dodać ważną informację, że zarówno finał Ligi Europy, jak i Ligi Mistrzów UEFA będą udostępniane w rozdzielczości 4K w ramach pakietu Ipla Polsat sport Premium (40 zł za dostęp na 30 dni).

Transmisja finału LE będzie dostępna na urządzeniach Android TV z wsparciem 4K UHD (wymagana aktualizacja aplikacji Ipla do najnowszej wersji) oraz Samsung Smart TV Tizen 4K UHD. Wymagana szybkość połączenia internetowego min. 25 Mb/s.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32 Quattro

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

329 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...